Зе-владі на замітку: диктатура в Україні не приживеться

ПОЛІТИКА
01 лютого, 07:00
Зе-владі на замітку: диктатура в Україні не приживеться
Фото: Facebook

Регулярно змінювати владу та гнати палицями чиновників із насиджених місць – споконвічна традиційна розвага волелюбних українців.

Таку думку в інтерв'ю каналу "Фабрика новин" висловив відомий вітчизняний політтехнолог Сергій Гайдай, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Завдяки політичній конкуренції й так званому "плюралізму думок" українці не схильні до толерування узурпації влади однією особою чи угрупованням, керованим олігархами.

«Попри корупцію, у нас дуже добре розвинене громадське суспільство, люди бачать брехню наскрізь. Особливо це загострилося після 24 лютого, коли деякі чиновники та депутати продовжують розкошувати, поки українці страждають від наслідків російської агресії. У суспільстві загострилося критичне ставлення до влади, яку за найменшої помилки розносять у пух і прах з усіх доступних на сьогодні майданчиків. Тобто, інститут демократії у нас працює як годинник, хоч і своєрідний з певними національними особливостями.

Відтак у демократичному суспільстві народ, або конкретніше – виборці, не дозволяють цементуватися одному політичному режиму й формувати диктатуру. Чинник змінності влади властивий українцям, як нікому іншому народу. Це здоровий соціально-політичний метаболізм нашого дорослішого у цій війні суспільства. Навіть той такий Володимир Зеленський, попри теперішні свої рейтинги не узурпує владу. Адже люди зі зброєю, тим паче з досвідом бойових дій, цього просто так не дозволять зробити ні йому, ні комусь іншому. Згадаймо Віктора Януковича, якого прогнав Майдан, і стане очевидно, що диктатура – не наш метод», – заявив Сергій Гайдай.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що плекання розвитку наявних демократичних інституцій, прав і свобод громадян має бути пріоритетом будь-якої української влади.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Розсудливі українці, хто ще зберіг здоровий глузд, мають чинити суспільний тиск на владу. Особливо, коли влада відверто хибить.
15 лютого, 17:58
Історія
Античний світ досі маловивчений попри заглибленість у тематику фахових науковців. Нині люди ще й обходять стороною здобутки еллінів.
07 лютого, 07:00
Опінії
Покладатися на демократичну зміну влади українцям не варто. Бо і далі буде все, як завжди...
13.11.2021, 13:45
Політика
Жоден посадовець чи народний обранець за демократії не має права покинути займане ним крісло без звіту перед суспільством.
30.09.2021, 08:01
Політика
Автор відповідного законопроєкту прагне, аби депутата могли відкликати за пропозицією його виборців.
15.10.2020, 12:57
Політика
50% опитаних вважають, що контроль за діяльністю новообраної місцевої влади повинен здійснюватися самими громадянами.
24.09.2020, 16:11