Жодна країна в Європі не може захистити себе без допомоги України — Bild

СВІТ
20.12.2023, 12:27
Жодна країна в Європі не може захистити себе без допомоги України — Bild
Фото: Bild

Політики та військові експерти останнім часом усе частіше песимістичні у прогнозах. Воєнна дійсність змушує поспіхом переглядати стратегію.

Такі відомості в інтерв'ю для німецького видання Bild виклав фаховий італійський аналітик Томазо Тейнер. За його словами, ні ЄС, ані НАТО зовсім не готові до війни, особливо до стримування агресора власними силами.

Час, коли в Європі урядовці, депутати, політики та громадські діячі могли сказати, що «сидітимуть склавши руки й дозволять американцям робити свою справу», минув. На думку пана Тейнера, перехоплення росією ініціативи на полі бою в Україні ставить під питання континентальну безпеку.

У ситуації, що склалася на тепер, державам-учасницям ЄС і НАТО, переконаний італійський воєнний аналітик, залишається сподіватися виключно на себе. Тобто, що у разі нападу росії головний союзник європейців — США — будуть зайняті іншою великою війною на іншій півкулі Землі.

«Той факт, що зараз Україна є щитом Європи, а Америка зайнята власними проблемами демонструє кризу у галузі безпеки та оборони. Жодна країна в Європі не може захистити себе, ні сама, ні в купі з сусідами. Жодна країна не має достатніх збройних сил і відповідного промислового потенціалу, щоби відбити російський напад, навіть Фінляндія», — зазначає Томазо Тейнер.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що його країна має близько 5-8 років для того, щоби підготуватися до потенційної війни проти росії. Натомість керівник Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сев'єра дає ще більш невтішний прогноз: країнам східного флангу НАТО залишилося лише 3 роки до відкритого протистояння із російською армією.

«Сьогодні разом в усіх європейців є війська, військово-повітряні сили та флот, щоби дати відсіч росії. Але на той час, коли ці підрозділи будуть готові до використання і їх можна буде перекинути на Схід, росіяни вже будуть на березі річки Одер. Я припускаю, що коли стала підтримка України західними партнерами припиниться, Європу заллють мільйони окупантів», — невтішний у прогнозах пан Тейнер.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що російські генерали підготували план нападу на країни Балтії. Поки лідери держав-учасниць Північноатлантичного альянсу зволікають із постачанням зброї Україні, РФ формує новий ударний кулак.

Читайте також:
Політика
Західні суспільства тверезіють від багаторічного москвофільства тільки після гучного стусана від сусідів РФ. Не можна замиритися із Кремлем.
22 березня, 06:03
Світ
База НАТО матиме площу у 2800 гектарів і загальний периметр у 30 км.На базі зможуть постійно проживати до 10 тис. військовослужбовців
18 березня, 10:53
Світ
Швеція офіційно стала новим 32-м членом НАТО.
07 березня, 18:07
Світ
Раніше парламент Угорщини ратифікував вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу
05 березня, 18:27
Війна
На тлі панічних новин в Європі стає панівною думка, що Україна поступово програє війну. Захід мусить нарешті допомогти спинити агресора.
28 лютого, 19:17
Війна
Французька опозиція розкритикувала Макрона за заяву про відправку в Україну військ країн НАТО
27 лютого, 11:19