Бразилія на роздоріжжі через доленосні за останні 35 років президентські вибори

СВІТ
30.10.2022, 07:34
30-10-2022 07:34
30-10-2022 07:34
Фото: Veja

Доки в Україні триває борня з російськими окупантами, у далекій південноамериканській країні розгортаються важливі геополітичні зрушення.

Прямо зараз у запеклому двобої зійшлися чинний і колишній бразильські лідери: Жаїр Мессіаш Болсонару та Луїз Інасіу Лула да Силва, – передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на "BBC".

Знаково, але попри полярні погляди (перший – правий консерватор, а другий – соціаліст), вони обидва налаштовані доволі проросійськи, вважаючи, що Україна мусить сісти за стіл перемовин з агресором.

Доля найбільшої за розмірами та за населенням країни південної півкулі вирішиться сьогодні, 30 жовтня, однак тамтешнє суспільство розділене ідеологічно, пристрасті без перебыльшення розпалені до краю.

Так, зокрема, минулими вихідними навіть дійшло до збройного зіткнення з поліцією у великих містах (Ріу-ді-Жанейру, Сан-Паулу, Манаус), а вбивства з політичних мотивів знову стали нормою, як 35-50 років тому.

При цьому, як стверджують оглядачі, агресивний чорний піар з обох боків та індустрія fake-news працюють на межі, адже статистично електоральний баланс між Болсонару і Лулою да Силвою невеликий – усього 4% на користь другого.

На сьогодні президентські перегони у Бразилії стали одночасно глибокою кризою та тріумфом латиноамериканської демократії, бо ніхто не може визначити наперед переможця і наступного лідера країни.

Лула да Силва подає себе виборцям як відновлювача стабільності після нібито чотирьох сумбурних років правління Болсонару, обіцяючи розв'язувати проблему голоду та бездомності.

Затятий ліворадикал також поклявся підвищити податки для багатих, збільшити мінімальну заробітну плату та розширити соціальні витрати, щоби витягти мільйони бразильців із прірви бідності на тлі коронавірусної пандемії.

Натомість консерватор Болсонару, якого критики іменують "тропічним Трампом" за схожість у риториці, залучив до свого табору військовиків, заявивши, що вони забезпечать безпеку голосування.

Опорою його електоральної підтримки є євангелічні церкви, що швидко зростають кількісно, а також поліція, фермери, бізнес і нове покоління соціально консервативних музикантів, яким за останні 4 роки влада відповідними законами сприяла покращенню фінансово-майнового становища.

Назагал цьогорічні вибори в Бразилії з їх акцентом на релігії (причому не католицтві), протиборстві націоналізму з соціалізмом і культурних нормах відрізняються від інших недавніх президентських кампаній у Південній Америці, а тому їхній результат вплине на всю геополітичну архітектуру континенту.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", майже мільйонна українська громада Бразилії закликала чинного президента Болсонару "натиснути" на його однодумця Владіміра Путіна.

Читайте також:
Політика
Слуги бразильської Феміди санкціонували розслідування проти Жаїра Мессіаша Болсонару за позовом адміністрації Луїза Інасіу Лули да Силви.
16 січня, 07:48
Світ
Бразильські ліві сили намагаються заглушити політичний дискурс й унеможливити будь-які публічні дебати.
20.12.2022, 18:01
Світ
Американські законотворці з Демократичної партії вирішили відпустити у вільне плавання захоплений ще 1898 році острів у Карибському морі.
17.12.2022, 06:48
Політика
800-тисячну округу у Нью-Йорку, а саме частину Брукліну, наступні 4 роки в американському Конґресі представлятиме член Демократичної партії.
09.11.2022, 19:18
Світ
Уряд автономної північної британської провінції зі столицею в Единбурзі знову заговорив про від'єднання від Лондона і власно обраний шлях.
28.06.2022, 19:34
Світ
Або проросійська олігархічна влада, або демократичні зміни з євроінтеграцією – третьої, додаткової, опції аж ніяк не передбачається.
08.06.2022, 08:19