Чому важливо піклуватися про емоційне здоров'я?

31 липня, 08:47
Чому важливо піклуватися про емоційне здоров'я?
Фото: Google

Емоційне здоров'я – це коли людина здатна почуватися гармонійно і врівноважено незалежно від зовнішніх обставин.

У наших сучасних реаліях це необхідно. Людина з високим рівнем емоційного здоров'я проявляє стійкість у періоди стресу.

Коли емоційне здоров'я в нормі, здається, що ви можете справитися з будь-якими катастрофами та розв'язати всі проблеми. Але коли його рівень падає, то навіть невеликі негаразди здатні викликати панічні атаки чи депресію.

Також усі ми знаємо, що емоції досить тісно пов'язані з нашим фізичним станом. Якщо раніше люди були ближчими до природи та мали генетичні захисні механізми, що оберігали від захворювань, то нині вони позбавлені такого захисту, і мусять бути не лише фізично розвинутими, а й психічно/ментально стійкими.

Це говорить про те, що необхідно навчитися справлятися з величезним потоком інформації, котрий сьогодні накриває людей, як лавина, відмежовуватися від другорядних проблем, створювати для себе психологічно комфортні умови. Турбуючися про своє тіло, ми геть забуваємо про дещо глибше – про душу.

Стабільне емоційне здоров'я забезпечує повноцінний розвиток особистості, а саме:

  • інтелектуальний;
  • емоційно-вольовий;
  • комунікативний;
  • духовно-моральний.

Також сприяє становленню власного "Я" та ефективній самореалізації особистісних властивостей. Ось тому збереження емоційного здоров'я є дуже важливим для кожного з нас!

А для покращення свого емоційного здоров'я необхідно знаходити час на рухові активності (зарядка, пробіжка, плавання та інше); спілкуватися з близькими та рідними; займатися справами, які приносять задоволення (хобі); проводити час на свіжому повітрі та слідкувати за збалансованим харчуванням.

Автор – Галина Волошина, фаховий психолог-практик

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Широкомасштабна війна внесла суттєві у наше буденне життя. Існує тільки "до" та "після" 24.II.2022, дата, що назавжди нас змінила...
26 жовтня, 20:27
Життя
Протягом життя кожна людина зіштовхується зі стресовими та неприємними ситуаціями. Уникнути їх, очевидно, неможливо.
21 жовтня, 07:00
Життя
Практичний порадник від психолога для тих, хто досі не зміг прилаштуватися до нової дійсності після 24 лютого 2022 року.
16 жовтня, 20:00
Життя
Дуже часто можна почути про те, що людина вживає алкоголь задля зменшення рівня тривожності, особливо у надзвичайних ситуаціях.
05 жовтня, 20:56
Життя
Чи була у вас наступна ситуація: ви ображалися на інших через те, що вони не виправдали ваших очікувань і сподівань?
30 вересня, 20:03
Життя
Когнітивні або ж мисленнєві спотворення – розумові установки, котрі спрацьовують у людини автоматично, незалежно від нашого бажання.
08 вересня, 19:54