Держпродспоживслужба виявила збільшення кількості гризунів у полях

ЕКОНОМІКА
23 лютого, 07:48
Держпродспоживслужба виявила збільшення кількості гризунів у полях

У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.

Відповідні висновки фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин оприлюднені Державною службою з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що станом на тепер загальна площа заселення мишоподібних ссавців у посівах озимої пшениці становить майже 29%, а у деяких місцях зафіксовано понад 50%.

«Усі озимі культури перебувають в стані неглибокого озимого спокою. У кількох областях України популяція гризунів призупинила активне розмноження і розселення через несприятливі погодні умови. Однак захисні заходи залишаються актуальними – варто продовжувати відстежувати чисельність і шкідливість гризунів, а за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на 1 гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни», – рекомендують фахівці Держпродспоживслужби.

Водночас у відомстві наголошують, що у сільських господарствах наразі здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав та інших угідь із метою недопущення їхнього знищення шкідниками.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", українським науковцям вдалося селекціонувати новий сорт жита.

Читайте також:
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11 квітня, 07:51
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14 березня, 07:01
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18 лютого, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12 лютого, 17:29
Економіка
Новий податковий тиск, запроваджений 1 січня з легкої руки "слуг неукраїнського народу", поглибить кризу у сільському господарстві.
11 лютого, 07:48
Економіка
Але існує думка, що це чергова профанація, як 8 млн тонн молока на рік від Романа Лещенка чи 1 млрд дерев від Володимира Зеленського.
04 лютого, 06:59