Держпродспоживслужба виявила збільшення кількості гризунів у полях

ЕКОНОМІКА
23.02.2022, 07:48
Держпродспоживслужба виявила збільшення кількості гризунів у полях

У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.

Відповідні висновки фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин оприлюднені Державною службою з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що станом на тепер загальна площа заселення мишоподібних ссавців у посівах озимої пшениці становить майже 29%, а у деяких місцях зафіксовано понад 50%.

«Усі озимі культури перебувають в стані неглибокого озимого спокою. У кількох областях України популяція гризунів призупинила активне розмноження і розселення через несприятливі погодні умови. Однак захисні заходи залишаються актуальними – варто продовжувати відстежувати чисельність і шкідливість гризунів, а за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на 1 гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни», – рекомендують фахівці Держпродспоживслужби.

Водночас у відомстві наголошують, що у сільських господарствах наразі здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав та інших угідь із метою недопущення їхнього знищення шкідниками.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", українським науковцям вдалося селекціонувати новий сорт жита.

Читайте також:
Економіка
Найбільша німецька фармацевтична й агрохімічна фірма наважилася інвестувати десятки мільйонів євро в українське сільське господарство.
06 квітня, 18:05
Економіка
У зв'язку з повномасштабною російською воєнною агресією природний ландшафт Україну, особливо ріллі, змінився до невпізнаваності.
23.08.2022, 18:45
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11.04.2022, 07:51
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14.03.2022, 07:01
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18.02.2022, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12.02.2022, 17:29