До кінця 2023 року росія програє цю війну, – фінський нардеп Галла-аго

СВІТ
03.12.2022, 16:00
До кінця 2023 року росія програє цю війну, – фінський нардеп Галла-аго
Фото: Twitter

Російська агресія зробила Україну значно контрастнішою, ніж думають в Європі, чорно-білою. Це те, що завжди робить будь-яка війна.

Про це в інтерв'ю провідному виданню Фінляндії "Helsingin Sanomat" заявив голова комітету Едускунти з закордонних справ Юссі Галла-аго. Медіаагенція "Останній Бастіон" наводить основні висловлювання політика.

51-річний Галло-аго – четверта людина у зовнішній політиці Фінляндії: після президента, прем'єр-міністра і міністра закордонних справ. Комітет, який він очолює, відповідає за міжнародні зв'язки парламенту, а Едускунта, своєю чергою, відіграє важливу роль у зовнішній політиці країни.

Рішення про війну та мир перебувають у сфері відповідальності президента. Але навіть вони ухвалюються лише після згоди парламенту і оцінки профільного комітету.

Наприкінці літа Юссі Галла-аго на власні очі бачив безіменні могили вбитих росіянами українців у Бучі на Київщині. Він вірить, що до кінця 2023 року росія програє цю війну і, можливо, знову зазнає краху, як СССР на початку 1990-х.

«Як досвідчений політик і фахівець у галузі міжнародних відносин хочу відповісти, що росія не така, якою багатьом видається у Фінляндії. Я дозволю собі порівняти стратегію Владіміра Путіна зі стратегією Адольфа Гітлера у цій війні геноцидного типу.

Оточення Путіна працює зараз в Україні, так само як у 1944 році оточення Гітлера працювало по всій Європі: агресивна війна триває, хоча кінцевий результат – неминуча та катастрофічна поразка – вже очевидний. Тому цілком імовірно, що до кінця 2023 року РФ остаточно програє цю війну.

Під поразкою я маю на увазі відступ російських військ за межі кордонів 1991–2013 років, у тому числі й з Кримського півострова. Однак для цього необхідно, щоби західні партнери України, включаючи Фінляндію, збільшили рівень підтримки України.

Ця війна могла б закінчитися і раніше, якби західні країни були більш рішучими. А проте, головна трагедія полягає в тому, що до закінчення війни путінський режим буде готовий кинути на забій ще десятки тисяч осіб, головним чином громадян своєї країни.

Такий підхід – загальна думка російської політичної еліти. Росіяни не розмірковують про перемоги та поразки так, як це роблять нормальні люди; вони не вважають власні втрати, як це відбувається у будь-якій західній армії, та й взагалі майже у будь-якій армії світу», – наголошує Юссі Галла-аго.

За російським вторгненням в Україну депутат Едускунти, ясна річ, стежить дуже уважно. Адже у 1997–1998 роках Юссі Галла-аго жив і працював у Києві, де навіть вивчав українську мову, а згодом працював у візовому відділі посольства Фінляндії в Україні.

Нині він більше співпереживач, аніж сторонній спостерігач. Україна дуже близька і дорога колишньому партійному лідеру націоналістичної та головної опозиційної парламентської сили "Справжні фіни" (фін. Perussuomalaiset).

«Зараз багатьом на Заході вже стало очевидно, що у війні стався важливий, ні, я сказав би, корінний перелом. Вона на межі третьої та четвертої стадії, тому дозволю окреслити коротко 3 попередні:

  • лютий-березень, коли росія намагалася спрожогу захопити Київ і всю Україну, проте не досягла успіху;
  • кінець березня до вересня, у цей час лінія фронту була загалом стабільною, за виключенням Донбасу;
  • вересень-грудень, коли у Харківській і Херсонській областях, де російські загарбники відступили під тиском Збройних Сил України, вивільнивши не менш як 12 000 квадратних кілометрів.

Нині ж у війні 3 основні напрями: Східний фронт на Донбасі (розділеного на Луганську і Донецьку області); а також два Південні фронти – на Запоріжжі та на Лівобережній Херсонщині. Українського прориву, певно, слід очікувати у Запорізькій та Луганській областях», – зазначає Юссі Галла-аго.

На думку фінського нардепа, росія навряд чи зверне увагу на власні втрати, якщо їй вдасться знищити велику кількість українських мирних мешканців і цілком зруйнувати інфраструктуру сусідньої країни. Швидше за все, окупанти вважатимуть, що цей "успіх" виправдовує жертви, як було за Іосіфа Сталіна під час Зимової війни проти Фінляндії (1939-1940).

Мирні перемовними з Путіним чи його наступником Галла-аго вважає відкрито абсурдною витівкою. Адже будь-який результат, який росія могла б тлумачити як свій успіх, означатиме перемогу авторитаризму над демократією.

«Інші світові країни-ізгої сприймуть подібне посилання як обнадійливий; це могло б стати стимулом для росії для продовження своїх військових інтервенцій, особливо після того, як завдяки перемир'ю вона зможе перегрупувати свої сили. І все-таки зараз час працює проти росії, навіть якщо у Кремлі вважають інакше.

Хоча скоро практично по всій Європі почнуться заморозки, неминуча енергетична криза вже навряд чи зламає єдність Заходу, яка вже стільки вклала в Україну матеріально та політично, що просто не може собі дозволити відступити. Поразка України буде інтерпретована на росії – та й в іншому світі – як перемога росії над колективним Заходом, тож ми не можемо і не допустимо цього», – підсумувала четверта людина у зовнішній політиці Фінляндії.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що московія завжди була і досі лишається головною загрозою для континентальної безпеки в Європі. Історія неодноразово це доводила.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Кремлівський Ібліс і за сумісництвом підсвинок бункерного сатани Дмітрій Мєдвєдєв напророкував Заходу та Україні "кінець світу".
27.12.2022, 20:01
Війна
Результатом перекидання виведених із Правобережжя боєздатних частин російського контингенту стане створення нових ударних угруповань.
02.11.2022, 09:54
Війна
Попри разючі успіхи Сил оборони України у війні проти російських окупантів, агресивна московія все ще не втратила військової міці.
17.09.2022, 19:05
Війна
Блискавичним наступом Збройні Сили України вивели на чисту воду багаторічну кремлівську брехню про непереможність "другої армії світу".
16.09.2022, 17:01
Війна
Російська федерація вичерпала свої ресурси, підготовленні для "блискавичного" нападу та окупації українських земель, і шукає нових.
29.08.2022, 07:00
Війна
Лютневе вторгнення російських окупаційно-терористичних сил запустило незворотні процеси в Україні. Станом на сьогодні наш народ вимирає.
21.08.2022, 08:14