Фортеця «Азовсталь»: сповідь із маріупольського пекла

ВІЙНА
29 квітня, 09:26
Фортеця «Азовсталь»: сповідь із маріупольського пекла

Допоки тримається незламний і багатостраждальний Маріуполь, Україна житиме. Але ціна за це надто велика...

65 діб поспіль українська перлина Приазов'я руками російських окупаційно-терористичних сил перетворилася на випалену пустку, де замість квітучих парків і гомінких подвір'їв за кожним рогом вулиці чигає смерть. У колись 500-тисячний Маріуполь її принесли новітні більшовики з усіх усюд московії, яким не вдалося скорити місто, а особливо фортецю "Азовсталь".

Про поточну ситуацію на заводі, де перебувають тисячі українських захисників і цивільних, наш кореспондент дізнався у Валерії Карпиленко, зі зрозумілих причин спілкувалися дистанційно. Донедавна вона – речниця Державної прикордонної служби на Донеччині, а нині – боєць Окремого загону спеціального призначення Національної гвардії "Азов".

Валерія Карпиленко – військовий медик полку
Валерія Карпиленко – військовий медик полку "Азов" (квітень 2022)

*   *   *

- Розкажіть, що зараз відбувається у місті та польовому шпиталі всередині бомбосховища?

- Медикам складно працювати під обстрілами. Росіяни з самого початку били по машинах медичної допомоги. Госпіталь в облозі працює у жахливих умовах під постійними обстрілами російської авіації та артилерії. Умови для проведення операцій, можна сказати, – середньовічні.

- Тобто, ситуація надкритична?

- Лікарям частіше за все доводиться оперувати у світлі звичайного налобного ліхтаря. Медиків, медсестер не вистачає. Серед них також вже є і "трьохсоті" (поранені – прим. ред.), і "двохсоті" (полеглі – прим. ред.). Ну, що тут сказати? Медикаментів теж не вистачає, навіть знеболювальних, препаратів для наркозу, не вистачає антибіотиків і поранені через це, навіть після успішної операції мають високий ризик отримати й сепсис, й перитоніт, й гангрену тощо.

- Чи правда, що на "Азовсталі" брак всього найнеобхіднішого?

- Для людей і наших поранених воїнів не вистачає продуктів, води. Їх фактично нічим годувати. І привозять бійців у цей польовий шпиталь із відірваними кінцівками, й з осколковими, й кульовими пораненнями.

Російські окупанти бомблять
Російські окупанти бомблять "Азовсталь" (27.04.2022)
Польовий госпіталь у бомбосховищах
Польовий госпіталь у бомбосховищах "Азовсталі" (27.04.2022)
Фортеця «Азовсталь»: сповідь із маріупольського пекла_7

- Мабуть, найгірше почувають себе наші поранені захисники?

- Оперують у тих умовах, які ви бачите на фото. Багатьом у таких умовах допомогти немає можливості. Поранені бійці мали б високі шанси вижити, нормально відновитися, але для цього потрібна евакуація, нормальний медичний заклад. У цих умовах багато бійців просто вмирають, бо не мають можливості потрапити на велику землю.

- На "великій землі" всі ви, хто боронить Маріуполь і прямо зараз рятує там життя українцям – справжній приклад для наслідування, незламні Герої. Всюди говорять тільки про вас, люди моляться і вимагають від влади нарешті деблокувати місто, але поки немає навіть "зеленого коридору".

- Знаєте, тут хочеться додати слова нашого медика, що багато хто з бійців відчуває себе зрадженим за свою відданість. Але так не повинно бути. Україна не має кидати своїх Героїв.

Фортеця «Азовсталь»: сповідь із маріупольського пекла_9
Фортеця «Азовсталь»: сповідь із маріупольського пекла_11
Фортеця «Азовсталь»: сповідь із маріупольського пекла_13

*   *   *

Поки ми записували бесіду, російські окупаційно-терористичні сили вкотре здійснили підступний авіаналіт на "Азовсталь", зруйнувавши бомбами частину укриттів, де знаходиться польовий шпиталь. На тепер відомо, що під завалами загинув щонайменше один український захисник, майже 100 оборонців Маріуполя отримали контузії.

У пресслужбі полку "Азов" ситуацію прокоментували наступним чином (див. відео з місця події нижче – прим. ред.):

«Через ворожу атаку частина приміщення завалилася – зокрема операційна, що унеможливлює тепер допомагати нашим воїнам навіть в тих умовах, що були раніше. Наголошуємо! Женевська конвенція гарантує захист стаціонарних та  пересувних медичних установ, на них не мають здійснюватися напади! Захистом мають користуватися поранені та хворі, незалежно від того чи вони є цивільними, чи військовими особами (комбатантами). Пораненим мають надавати необхідну допомогу без будь-якої дискримінації».

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", поранені оборонці "Азовсталі" буквально гниють живцем, а московитські загарбники продовжують і надалі здійснювати килимові бомбардування заводу. Ось чому Маріуполь потребує деблокади!

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Війна
Деякі українці досі вважають широкомасштабну війну далеким гостросюжетним фільмом, але тільки трагічні вісті з фронту повертають тверезість.
05 листопада, 08:09
Війна
Ціна помилки на війні дорівнює людському життю, іноді це життя втрачає близька людина, по смерті якої на душі лишається незагоєна рана...
11 жовтня, 19:45
Війна
Їх називали "ситуативними вояками", що виконують дрібні завдання. Але вони – справжні степові кентаври, на чиєму рахунку чимало подвигів...
29 серпня, 17:23
Війна
Бог «руського миру» – це перевертень, диявол, одягнений у московські ряси – І. Козловський
20 серпня, 16:35
Спорт
Спорт нерозривно пов'язаний з усіма іншими аспектами життя. Він не може знаходитися осторонь подій, які відбуваються у державі.
28 липня, 09:21
Світ
Світ змінився з вибухами російських ракет в українських містах. А після Бучі та Маріуполя забуті картини минувшини стали новою дійсністю.
10 червня, 19:23