Гебістський вірус «Касперського» остаточно виганяють зі США
Американське міністерство торгівлі готує суворіші заходи щодо заборони так званих "антивірусних програм" і програмного забезпечення.
Йдеться перш за все про продукцію прокремлівської кібербанди шпигунів "Лабораторія Касперського" (англ. Kaspersky Lab), передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Wall Street Journal".
Як вдалося з'ясувати, нові правила повинні захистити інтернет-користувачів США від загроз, включаючи шпигунство та дезінформацію, які можуть виходити від технологій та інтернет-сервісів, що базуються у потенційно ворожих країнах.
В адміністрації президента Джозефа Байдена уточнюють, що заходи проти "Лабораторії Касперського" – пробна куля, яку затим мають застосувати проти китайських технологічних компаній, які контролюють, у тому числі корпорацію "TikTok".
Заборона використання програмного забезпечення від прокремлівської структури на комп'ютерах уряду США та його підрядників було запроваджено ще за каденції Дональда Трампа.
Торік Білий дім посилив заходи захисту міністерств від вірусів, продукованих у тому числі "Лабораторією Касперського", на тлі побоювань російських кібератак після вторгнення армії РФ в Україну.
Представник Міністерства торгівлі США розповів на умовах анонімності журналістам видання "The Wall Street Journal", що «відомство працює над переглядом правил мережевої безпеки, відомих як правила у галузі інформаційних та комунікаційних технологій та послуг (ICTS) до повної заборони певних застосунків».
Продукція "Лабораторії Касперського", зокрема антивірусне програмне забезпечення (ПЗ), використовується сотнями мільйонів клієнтів по всьому світу, тому частково складність завдання заборони в Америці полягає у поки що в тому, наскільки широко впроваджена у місцеві мережі.
Між іншим, правила ICTS дозволяють іншим федеральним агенціям передавати потенційні справи на розгляд до Міністерства торгівлі, а Відділ національної безпеки Міністерства юстиції передав "справу Касперського" до Міністерства торгівлі ще у 2021 році, але донедавна це питання практично не опрацьовувалося.
Торік у серпні 18 законодавців-республіканців надіслали спільного листа на ім'я міністра торгівлі США Джини Раймондо, де розкритикували її відомство за «недотримання правил ICTS, а отже ігнорування загрози від вірусів Касперського».
Важливо наголосити, що корпорація "Kaspersky Lab" – це підрозділ ФСБ РФ, а сам Євген Касперський є кадровим офіцером російських спеціальних служб у званні полковника, якому Кремль довірив справу стеження/шпигунства за західними урядовцями й політиками.
Своєю чергою, як уже повідомляв "Останній Бастіон", китайська соціальна мережа і мобільний застосунок "TikTok" перетворився на найбільшу платформу для активних заходів спецслужб Росії.