Глобальний рівень CO₂ б'є нові антирекорди

СВІТ
19.10.2023, 21:52
Глобальний рівень CO₂ б'є нові антирекорди
Фото: IFL Science

2023-й стане роком надмірних промислових викидів і рекордної середньої температури на планеті. Рівень вуглекислого газу невпинно зростає.

На цьому наполягає директор Інституту дослідження клімату CICERO у Норвеґії Ґлен Пітерс. З його слів, безповоротні глобальні кліматичні зміни негативно вплинуть не тільки на наших нащадків, а і нас самих.

Оскільки до настання 2024-го залишилося ще два з половиною місяці, прогнози щодо того, яким буде поточний рік для клімату, є надзвичайно похмурими. Очікується, що 2023-й стане найспекотнішим за історію спостережень.

Станом на сьогодні встановлено, що середня глобальна температура перевищить доіндустріальний рівень на цілих 1,5°C. Натомість рівень забруднення вуглекислим газом зросте на 0,5-1,5%, збільшивши негативний вплив озонової діри над Антарктидою.

На думку Ґлена Пітерса, зростання викидів неоднакове у різних секторах і регіонах світу демонструють небажання урядовців і промисловців дотримуватися підписаних угод. Зокрема, так званої Паризької кліматичної угоди від 2015 року.

«На жаль, навіть найбільш обнадійливі випадки показують, що для розв'язання проблеми викидів у всіх напрямках робиться недостатньо. Ніде ніхто нічого не робить так, як того вимагають документи. Дуже малоймовірно, що викиди знизяться і 2023-му, і тим паче у 2024-му», — додав директор Інституту дослідження клімату CICERO.

Читайте також:
Кримінал
Пожежі в екосистемах стали справжньою катастрофою для нашої області. Стихійне вогняне лихо з'являється від свідомих дій правопорушників.
26 березня, 07:18
Кримінал
Корисливі мотиви, байдужість і нестача знань керують спритними на руку ділками. Заради вигоди деякі люди готові навіть порушити закон.
25 березня, 13:44
Світ
Площа лісів на планеті за минулі 50 років зросла через антропогенні викиди вуглецю. Глобальні кліматичні зміни також впливають на ситуацію.
06 березня, 19:24
Полтава
Наслідуючи «зелених ямщиків» на високих посадах, пересічні жителі Полтавщини й собі нищать природу. Стан довкілля потребує покращення.
31 січня, 20:35
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56