Хто керує САП — Україна чи держави G7?

ПОЛІТИКА
03.12.2021, 12:54
Хто керує САП — Україна чи держави G7?
Фото: Еспресо

Посли країн "Великої сімки" зробили спільну заяву щодо обрання очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідну інформацію оприлюднено у Twitter на сторінці дипломатичного представництва G7, передає аґенція "Останній Бастіон".

Фактично, міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу вимагає від Зе-влади організувати прозорий процес обрання керівника САП; як наголошено — "демократично і без подальших зволікань".

Слід зауважити, що раніше подібні заклики вже звучали з вуст американського президента Джозефа Байдена і його державного секретаря Ентоні Блінкена.

Не секрет, що конкурс на голову САП давно затягнувся внаслідок протистояння між Олегом Татаровим, який підтримує кандидатуру прокурора ОГПУ Олега Синюка, й Андрієм Смирновим, котрий лобіює детектива НАБУ Олександра Клименка.

Натомість західні партнери публічно тиснуть на Офіс Зеленського для якнайшвидшого розв'язання цього питання, враховуючи достатньо позитивні показники у конкурсі кандидата Клименка, якого нібито спільно просувають посли G7.

Адже без постійно діючого антикорупційного правоохоронного органу в Україні, яким є САП, вони не можуть отримати повного контролю над суцільним антикорупційним напрямом: НАБУ-САП-ВАКС.

Для обґрунтування такої заяви західних дипломатів, Артемом Ситником і Віталієм Шабуніним навіть був організований мітинг перед Офісом Президента з метою "поінформувати максимально широку міжнародну аудиторію" про втручання у ситуацію Татарова.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Комісія з обрання голови САП знову не зібралась, оскільки підконтрольні Банковій члени знову зірвали засідання.

Читайте також:
Політика
Блазні при владі в Україні руйнують рештки держави, під їхнім управлінням країна вже на межі руїни. Далі буде тільки гірше, от побачите.
21 травня, 07:09
Світ
«Попереду найнебезпечніші роки для Туманного Альбіону», — попереджає голова уряду. Це дешева політика від незграбного прем'єр-міністра.
15 травня, 12:32
Опінії
Шкідники державного рівня без державницького мислення зсередини вбивають Україну. Цим внутрішній ворог допомагає ворогу зовнішньому.
08 квітня, 13:45
Політика
У разі, якщо Джозеф Байден програє на цьогорічних виборах, Північноатлантичний альянс може розвалитися як структура. Дональд Трамп має план.
01 квітня, 12:21
Опінії
Чинний голова Верховної Ради України не самостійна фігура на політичній арені. Він — слухняний слуга своїх хазяїв із Банкової та... Кремля.
21 березня, 07:11
Політика
Прямо цієї миті вся Україна підтікає рясно кров'ю. А когось, на Банковій, виключно сильно бентежать Майдани минулого...
01 березня, 20:22