Хто керує САП — Україна чи держави G7?

ПОЛІТИКА
03.12.2021, 12:54
Хто керує САП — Україна чи держави G7?
Фото: Еспресо

Посли країн "Великої сімки" зробили спільну заяву щодо обрання очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідну інформацію оприлюднено у Twitter на сторінці дипломатичного представництва G7, передає аґенція "Останній Бастіон".

Фактично, міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу вимагає від Зе-влади організувати прозорий процес обрання керівника САП; як наголошено — "демократично і без подальших зволікань".

Слід зауважити, що раніше подібні заклики вже звучали з вуст американського президента Джозефа Байдена і його державного секретаря Ентоні Блінкена.

Не секрет, що конкурс на голову САП давно затягнувся внаслідок протистояння між Олегом Татаровим, який підтримує кандидатуру прокурора ОГПУ Олега Синюка, й Андрієм Смирновим, котрий лобіює детектива НАБУ Олександра Клименка.

Натомість західні партнери публічно тиснуть на Офіс Зеленського для якнайшвидшого розв'язання цього питання, враховуючи достатньо позитивні показники у конкурсі кандидата Клименка, якого нібито спільно просувають посли G7.

Адже без постійно діючого антикорупційного правоохоронного органу в Україні, яким є САП, вони не можуть отримати повного контролю над суцільним антикорупційним напрямом: НАБУ-САП-ВАКС.

Для обґрунтування такої заяви західних дипломатів, Артемом Ситником і Віталієм Шабуніним навіть був організований мітинг перед Офісом Президента з метою "поінформувати максимально широку міжнародну аудиторію" про втручання у ситуацію Татарова.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Комісія з обрання голови САП знову не зібралась, оскільки підконтрольні Банковій члени знову зірвали засідання.

Читайте також:
Політика
Рішення бувають швидкі, популярні та ефективні. Просто виберіть будь-які два варіанти.
07:51
Світ
На капітолійських пагорбах Оттави нині спекотно, опозиція звинуватила уряд у намаганні ухилитися від фінансово-економічного тиску на РФ.
03 лютого, 07:58
Опінії
Це і є справжня вартість гасел про «євроінтеграцію» від «нових облич» «Слуг народу».
07.09.2022, 10:25
Світ
Пожежі, які прямо зараз вирують у передмісті столиці Сакартвело, не були випадковістю, а є справою рук нечесних провладних забудовників.
06.09.2022, 20:18
Опінії
Це вам, люди, за те, що злили олію з мізків. За те, що гідність розміняли на атракціон зі совковим клоуном на манежі
15.08.2022, 12:45
Опінії
Депутат Безугла від свого неймовірного розуму влізла в конфлікт з волонтерами
13.08.2022, 15:10