Хто керує САП — Україна чи держави G7?

ПОЛІТИКА
03.12.2021, 12:54
Хто керує САП — Україна чи держави G7?
Фото: Еспресо

Посли країн "Великої сімки" зробили спільну заяву щодо обрання очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідну інформацію оприлюднено у Twitter на сторінці дипломатичного представництва G7, передає аґенція "Останній Бастіон".

Фактично, міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу вимагає від Зе-влади організувати прозорий процес обрання керівника САП; як наголошено — "демократично і без подальших зволікань".

Слід зауважити, що раніше подібні заклики вже звучали з вуст американського президента Джозефа Байдена і його державного секретаря Ентоні Блінкена.

Не секрет, що конкурс на голову САП давно затягнувся внаслідок протистояння між Олегом Татаровим, який підтримує кандидатуру прокурора ОГПУ Олега Синюка, й Андрієм Смирновим, котрий лобіює детектива НАБУ Олександра Клименка.

Натомість західні партнери публічно тиснуть на Офіс Зеленського для якнайшвидшого розв'язання цього питання, враховуючи достатньо позитивні показники у конкурсі кандидата Клименка, якого нібито спільно просувають посли G7.

Адже без постійно діючого антикорупційного правоохоронного органу в Україні, яким є САП, вони не можуть отримати повного контролю над суцільним антикорупційним напрямом: НАБУ-САП-ВАКС.

Для обґрунтування такої заяви західних дипломатів, Артемом Ситником і Віталієм Шабуніним навіть був організований мітинг перед Офісом Президента з метою "поінформувати максимально широку міжнародну аудиторію" про втручання у ситуацію Татарова.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Комісія з обрання голови САП знову не зібралась, оскільки підконтрольні Банковій члени знову зірвали засідання.

Читайте також:
Опінії
Мар'яна Володимирівна публічно «вскрилася». Тепер цю консерву крім хіба Андрія Єрмака навіть Кремль не стане використовувати.
27 листопада, 18:32
Політика
Зе-лицедії занапастили здобутки істориків, громадських діячів і політиків щодо суспільної пам'яті про Голодомори. Рояль — їхній символ.
26 листопада, 19:52
Опінії
Ситуація ганебна. Політичне керівництво очолює людина, яка не сприймає реальність і турбується виключно про те, як виглядатиме на тлі війни.
05 листопада, 09:33
Політика
Поки українські захисники ледь стримують у кілька разів чисельнішого й озброєнішого ворога, «голова держави» роз'їжджає світом.
30 жовтня, 10:13
Опінії
Українцям непотрібні ніякі вигадані ліволібералами «європейські цінності», особливо пакетом. В українців вони є, свої власні, національні.
27 жовтня, 19:17
Опінії
У посольстві США в Україні вже гучно реготали зі змісту цього шедевру Криворізької юридичної школи (підозри Ігорю Коломойському)
11 вересня, 06:45