«Каштановий бенкет»
Під такою назвою в історію увійшла оргія, організована Чезаре Борджіа. Тобто, сином папи Александра VI напередодні Дня всіх Святих.
Місцем урочистого дійства для брудних утіх невипадково обрали палац у Ватикані, де проживають римські понтифіки. В архівах верховних очільників Католицької Церкви навіть зберігся докладний звіт про цей банкет, і в ньому є дуже пікантні деталі.
Наприклад, роль офіціанток на бенкеті виконували 50 почесних... куртизанок і ще до півсотні молодих монахинь! Після трапези свічники зі столів переставили на підлогу та розсипали каштани для влаштування вакханалії.
Куртизанок, одяг яких попередньо розпродали заможним гостям з аукціону, змусили голими повзати рачки по підлозі й збирати каштани, лавіруючи між канделябрами, що горіли. Тим із жінок, хто у цьому дійстві досягне успіху більше за інших, — були обіцяні подарунки.
Слуги за наказом Папи Александра VI ретельно підраховували кількість оргазмів кожного конкурсанта та вимірювали обсяг, довжину їхніх ерегованих членів. Це був справжній бал сатани в оточені ікон та бюстів святих з апостолами, але присутнім було чхати на віру.
Відомий російський художник Гаврііл Горєлов, учень українського митця Іллі Ріпина, зобразив той «каштановий бенкет» на полотні. За це християнські ієрархи, причому і католицькі, і православні, відлучили живописця від Церкви за... «богохульство».
Прикметно, що свій сюжет Горєлов позичив безпосередньо із вищезгаданого з архівного звіту під час подорожі до Італії на початку XX століття. Російський художник зумів підкупити апостольського церемоніймейстера Йоганна Бурґгарда з папської установи «Liber Notarum», де й зберігаються цінні писемні пам'ятки історії людства.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як секрети Церкви давно розвінчав художник Міхаель Пахер. В одній зі своїх картин, що тривалий час була заборонена, він показав суть Ватикану.