«Каштановий бенкет»

МИСТЕЦТВО
03 січня, 06:00
Оргія в апартаментах Папи Александра VI
Оргія в апартаментах Папи Александра VI

Під такою назвою в історію увійшла оргія, організована Чезаре Борджіа. Тобто, сином папи Александра VI напередодні Дня всіх Святих.

Місцем урочистого дійства для брудних утіх невипадково обрали палац у Ватикані, де проживають римські понтифіки. В архівах верховних очільників Католицької Церкви навіть зберігся докладний звіт про цей банкет, і в ньому є дуже пікантні деталі.

Наприклад, роль офіціанток на бенкеті виконували 50 почесних... куртизанок і ще до півсотні молодих монахинь! Після трапези свічники зі столів переставили на підлогу та розсипали каштани для влаштування вакханалії.

Куртизанок, одяг яких попередньо розпродали заможним гостям з аукціону, змусили голими повзати рачки по підлозі й збирати каштани, лавіруючи між канделябрами, що горіли. Тим із жінок, хто у цьому дійстві досягне успіху більше за інших, — були обіцяні подарунки.

Слуги за наказом Папи Александра VI ретельно підраховували кількість оргазмів кожного конкурсанта та вимірювали обсяг, довжину їхніх ерегованих членів. Це був справжній бал сатани в оточені ікон та бюстів святих з апостолами, але присутнім було чхати на віру.

Відомий російський художник Гаврііл Горєлов, учень українського митця Іллі Ріпина, зобразив той «каштановий бенкет» на полотні. За це християнські ієрархи, причому і католицькі, і православні, відлучили живописця від Церкви за... «богохульство».

Прикметно, що свій сюжет Горєлов позичив безпосередньо із вищезгаданого з архівного звіту під час подорожі до Італії на початку XX століття. Російський художник зумів підкупити апостольського церемоніймейстера Йоганна Бурґгарда з папської установи «Liber Notarum», де й зберігаються цінні писемні пам'ятки історії людства.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як секрети Церкви давно розвінчав художник Міхаель Пахер. В одній зі своїх картин, що тривалий час була заборонена, він показав суть Ватикану.

Читайте також:
Життя
Відомий німецький письменник міжвоєнного періоду здобув світову славу своїми пацифістськими творами. Проте не мав сімейного щастя.
26 березня, 19:14
Політика
Російська мова на вустах українця — зрада свого етносу. Не для цього вмирали наші Воїни, щоб у Полтаві, Одесі, Луцьку белькотіли язиком.
24 березня, 14:57
Полтава
«По їхніх плодах ви пізнаєте їх». Так, Христос заповів учням розрізняти людей не за словами, але за вчинками, які зчаста невидимі загалу.
17 березня, 15:42
Політика
Станом на тепер держава не є для українців Вітчизною, радше мачухою, котра постійно лізе у кишеню. За неї віддавати життя — сором.
13 березня, 13:47
Позиція
Мислителі минулого добровільно відмовлялися від свого майбутнього. Власні діти для них були життєвим тягарем...
27 лютого, 07:12
Війна
Боятися — це нормально. Боятися мобілізації — це природно. Для людини дійсно природно триматися якомога далі від війни.
14 лютого, 07:14