Керований фаталізм

16 червня, 10:34
Керований фаталізм
Фото: Facebook

Якщо не можете реалізувати себе професійно, або помилилися з фахом, — ризикуєте стати злочинцем, маніяком, психом. Чи можливо це виправити?

Відповідь дав засновник школи доленосного аналізу життя людини (fate-analysis), угорський психолог Ліпóт (Леопольд) Сонді. Під час польових досліджень у Будапешті та околицях він здебільшого вивчав чинники, що визначають долю (сімейна спадковість, соціальне і ментальне середовище).

У 1930-х роках він вивів концепцію керованого фаталізму. Згідно з нею, природа точно обмежуватиме свою індивідуальну сферу долі, але у цій генетично визначеній сфері люди вільні свідомо вибирати об'єкти й способи життя, які допомагають задовольняти потреби спонукань предків в індивідуальних шляхах.

Понукання предків можуть бути задоволені як соціально-позитивними, так і соціально-негативними формами, тобто способами, які приймаються або відкидаються суспільством. Ліпот Сонді вважав, що «вибір професії — це галузь, в якій ми можемо направити наші спонукання до позитивного річища».

Слід згадати деякі з численних прикладів: людина може стати пожежником, щоб соціалізувати своє спонукання піроманьяка; людина може бути м'ясником, хірургом чи дантистом, щоб соціалізувати свої агресивні спонукання. Угорський психолог також описує всі гуманізовані, соціалізовані чи сублімовані способи задоволення наших спонукань, бо недарма людина обирає той чи інший фах.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає згадати про те, що забруднене повітря і шум у дитинстві збільшують ризик розвитку ментальних проблем. У новому приголомшливому дослідженні взяли участь 9065 осіб.

Читайте також:
Політика
Сучасний світ перебуває у занепаді. Ми всі з вами є свідками химерної антропосоціопатизації, яка не зупиняється ні перед чим.
16 травня, 13:42
Політика
Замилене у 1990-х національне питання в Україні — як загнана всередину невилікувана болячка. Ви можете її не помічати, але вона паразитує.
09 квітня, 20:43
Політика
Що різнить вільну людину від раба? Вочевидь, відповідальність за зроблені вчинки та сказані слова, які впливають на її долю і долю нації.
18 березня, 07:12
Мистецтво
Зазвичай люди займають свій розум тим, що марнотратно й весело водночас. Усе, щоби не ставити собі питань і не міркувати над життям.
03 березня, 13:00
Політика
Совєцькі окупанти вбивали в українські мізки меншовартість і тугу за минулим. Наслідком цієї соціальної інженерії є колективна фрустрація.
31 січня, 13:42
Життя
Норвезькі психологи закликали частіше залишати нотатки та повідомлення ручками або олівцями. Ґаджетам слід дати відпочити у кишені.
30 січня, 06:03