В Україну не повернуться 5 млн громадян, – демограф Елла Лібанова

ВІЙНА
03 липня, 17:09
В Україну не повернуться 5 млн громадян, – демограф Елла Лібанова
Фото: АрміяInform

Цьогорічна широкомасштабна російська агресія спричинила небачену у XXI столітті міграційну кризу не тільки в Україні, але і в Європі.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Суспільне|Новини" заявила авторитетний вітчизняний академік-демограф Елла Лібанова, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Вона переконана, що через активні бойові дії на обширі від Києва до Харкова та від Сіверськодонецька до Херсону в Україні відбулися глибокі зміни: люди масово тікають від війни, хто куди.

«Боюся, що за найгіршим сценарієм ми можемо втратити до 5 мільйонів наших громадян. Водночас так званий "бейбі-бум" є міфом. І тут, ви розумієте, все залежить від тривалості війни, принаймні, від її гарячої фази, наскільки довго вона затягнеться. Щобільше українці перебуватимуть закордоном, то більше вони будуть там адаптуватися і бажання повернутися додому поступово згасатиме. На сьогодні з України вже виїхало 70% жінок із вищою освітою, переважно це киянки та харків'янки. Це критична маса, втратити яку наша країна не може собі дозволити», – висловила свої думки Елла Лібанова.

При цьому вона уточнює, що загалом говорити про остаточну оцінку масштабів демографічних утрат України наразі ще зарано, адже бойові дії не вщухають і міграційні потоки доволі активні.

«Наше майбутнє – боротися за кожну людину. Звісно, не силувати, а створювати умови для повернення українців. Шанс є, бо наші люди вже перестали захоплюватись і іноземною медициною, і освітою, і бюрократією. Головне, що потрібно робити вже зараз, – підтримувати зв'язки з нашими емігрантами. Вони мають відчувати, що на них тут чекають, що без них не буде України, що українське суспільство бачить їх своїми членами: і сьогодні, і завтра», – додала Елла Лібанова.

Насамкінець вітчизняний академік у галузі демографії підкреслила, на величезній хвилі патріотизму українці, котрі виїхали закордон, навіть самі собі чесно не зізнаються у тому, що можуть уже і не повернутися додому.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", що влада України мусить негайно розробити програму з повернення біженців.

Читайте також:
Економіка
Війна – це не тільки про втрати на полі бою, а й про втрати в економіці, причому, для всіх нас із вами, шановні українці.
26 травня, 07:01
Економіка
Рівень життя та суспільного добробуту в Україні вперше за роки незалежності зазнає нищівного падіння у зв'язку з російською агресією.
18 травня, 07:56
Економіка
Розгортання повномасштабних бойових дій напівмісяцем від Житомирщини до Миколаївщини відгукнеться небаченим колапсом економіки.
09 травня, 07:00
Опінії
Стрімкий розвиток інформаційних технологій, на подив багатьох дослідників, віддаляє людство від прогресу, сприяючи отупінню населення.
15.10.2021, 17:57
Опінії
Більшість проблем сучасного людства мають гуманітарний характер, а їхнє вирішення пов'язано з правильними оцінками реальності.
01.01.2021, 11:48
Новини
28 грудня на дорогах буде небезпечно.
27.12.2020, 16:15