В Україну не повернуться 5 млн громадян, – демограф Елла Лібанова

ВІЙНА
03 липня, 17:09
В Україну не повернуться 5 млн громадян, – демограф Елла Лібанова
Фото: АрміяInform

Цьогорічна широкомасштабна російська агресія спричинила небачену у XXI столітті міграційну кризу не тільки в Україні, але і в Європі.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Суспільне|Новини" заявила авторитетний вітчизняний академік-демограф Елла Лібанова, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Вона переконана, що через активні бойові дії на обширі від Києва до Харкова та від Сіверськодонецька до Херсону в Україні відбулися глибокі зміни: люди масово тікають від війни, хто куди.

«Боюся, що за найгіршим сценарієм ми можемо втратити до 5 мільйонів наших громадян. Водночас так званий "бейбі-бум" є міфом. І тут, ви розумієте, все залежить від тривалості війни, принаймні, від її гарячої фази, наскільки довго вона затягнеться. Щобільше українці перебуватимуть закордоном, то більше вони будуть там адаптуватися і бажання повернутися додому поступово згасатиме. На сьогодні з України вже виїхало 70% жінок із вищою освітою, переважно це киянки та харків'янки. Це критична маса, втратити яку наша країна не може собі дозволити», – висловила свої думки Елла Лібанова.

При цьому вона уточнює, що загалом говорити про остаточну оцінку масштабів демографічних утрат України наразі ще зарано, адже бойові дії не вщухають і міграційні потоки доволі активні.

«Наше майбутнє – боротися за кожну людину. Звісно, не силувати, а створювати умови для повернення українців. Шанс є, бо наші люди вже перестали захоплюватись і іноземною медициною, і освітою, і бюрократією. Головне, що потрібно робити вже зараз, – підтримувати зв'язки з нашими емігрантами. Вони мають відчувати, що на них тут чекають, що без них не буде України, що українське суспільство бачить їх своїми членами: і сьогодні, і завтра», – додала Елла Лібанова.

Насамкінець вітчизняний академік у галузі демографії підкреслила, на величезній хвилі патріотизму українці, котрі виїхали закордон, навіть самі собі чесно не зізнаються у тому, що можуть уже і не повернутися додому.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", що влада України мусить негайно розробити програму з повернення біженців.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Російська агресія зробила Україну значно контрастнішою, ніж думають в Європі, чорно-білою. Це те, що завжди робить будь-яка війна.
03 грудня, 16:00
Війна
Результатом перекидання виведених із Правобережжя боєздатних частин російського контингенту стане створення нових ударних угруповань.
02 листопада, 09:54
Війна
Попри разючі успіхи Сил оборони України у війні проти російських окупантів, агресивна московія все ще не втратила військової міці.
17 вересня, 19:05
Війна
Блискавичним наступом Збройні Сили України вивели на чисту воду багаторічну кремлівську брехню про непереможність "другої армії світу".
16 вересня, 17:01
Війна
Російська федерація вичерпала свої ресурси, підготовленні для "блискавичного" нападу та окупації українських земель, і шукає нових.
29 серпня, 07:00
Війна
Лютневе вторгнення російських окупаційно-терористичних сил запустило незворотні процеси в Україні. Станом на сьогодні наш народ вимирає.
21 серпня, 08:14