Країни Балтії розуміють, що НАТО може не допомогти у разі нападу РФ — Times

СВІТ
16 лютого, 06:07
Країни Балтії розуміють, що НАТО може не допомогти у разі нападу РФ — Times
Фото: The Times

Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.

Лінія оборони цих двох балтійських республік включатиме понад тисячу бетонних бункерів, які з'являться наступного року. Такі відомості з місця майбутнього будівництва укріплень оприлюднило британське видання The Times.

Журналісти запитали в естонських і латвійських урядовців, чи зупинять російських агресорів 1000 бункерів, якщо путін таки наважить вдертися до однієї з країн-учасниць НАТО? Чіткої відповіді не отримано, бо прогнози катастрофи — невдячна справа, як показує досвід України.

Намічена лінія майбутньої оборони на випадок «швидкого і глибокого» наступу росії, названий «Балтійським валом», також включатиме протитанкові надовби, мінні загородження і склади для постачання боєприпасами. Одна тільки Естонія заявила, що спорудить не менш як 600 укріплених бункерів.

Окрім того, прем'єр-міністри Кая Каллас, Евіка Сіліня та Інґріда Шимоніте нещодавно підписали декларацію про спільне використання для своєї оборони американських реактивних систем типу HIMARS. Чи означає це, що балтійські держави розраховують лише на себе у потенційному конфлікті проти РФ?

Представники низки країн-членів НАТО за минулі пів року неодноразово заявляли про можливість нападу росії на Альянс у найближчі місяці-роки; точної дати ніхто не знає. З Москви постійно лунають погрози «поквитатися із клятим Заходом», який заважає росіянам впокорити та знелюднити Україну.

На тлі напруження уряди Німеччини, Нідерландів і Польщі теж нещодавно підписали угоду на випадок конфлікту з росією. Кожна з цих країн вирішила скоротити наявні бюрократичні перепони при транскордонному перекиданні військ та озброєнь, не чекаючи на зволікання союзників по НАТО.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що східний фланг Північноатлантичного альянсу вважається добре захищеним від удару ресурсної федерації московії. Значну роль у цій обороні відведено Фінляндії.

Країни Балтії розуміють, що НАТО може не допомогти у разі нападу РФ — Times_1
Читайте також:
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
07:00
Війна
Попри нестачу боєприпасів, особливо для артилерії, безпосередня небезпека нашій країні зараз не загрожує. Але Європа має поспішити.
16 квітня, 19:57
Економіка
Польські підприємці не підтримують протестувальників, але і не заважають блокувати кордон. Ця критична ситуація вбиває бізнес обох країн.
05 квітня, 19:17
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38