Кремль планує зменшити інтенсивність війни до рівня 2014-2021 років

ПОЛІТИКА
16.02.2023, 19:44
Кремль планує зменшити інтенсивність війни до рівня 2014-2021 років

Якщо Росія покаже слабкість, Захід може розцінити це як підґрунтя для перемовин. І саме він найбільше від них виграє.

Про новий російський наступ сказано багато. Але що як ми спробуємо зазирнути за його горизонт і зробимо припущення про те, що Росія робитиме далі?

Щó, як після вигризання решти території Донбасу надвисокою ціною – якщо це їм вдасться – росіяни оголосять перемогу? А затим вони перейдуть до стратегічної оборони й берегтимуть ресурси, а інтенсивність війни знизиться до рівня 2014-2021 років.

Щó робитиме Україна і, що ще важливіше, робитиме колективний Захід? Спробуємо викласти кілька міркувань у зв'язку із цим:

  • По-перше, схоже, що зараз у нас немає сил на масштабний переможний наступ і завершення війни цього року.

Ми досі у процесі формування нашого ударного кулака. Тому ймовірний максимум на цей рік – одна наступальна операція.

  • По-друге, штучний російський "мир" може вибити з-під ніг Заходу аргументацію перед суспільством, що Україну треба стрімко насичувати зброєю.

А відтак – швидко допомагати нам повертати території, тим самим щораз сильніше втягуючись у війну, що загрожує ядерною конфронтацією. Навіщо, якщо Владімір Путін зупинився, а Україні треба більше ресурсів саме на відновлення?

І це справді ймовірна перспектива.

Адже Захід і без того дотримує найдешевшого для себе варіанту і не йде va banque в Україні. Тому може вхопитися за шанс стабілізації лінії фронту і корейського сценарію.

  • По-третє, за таких умов Україні ставатиме дедалі складніше переконувати партнерів у потребі продовжувати бойові дії.

Такі розбіжності цілком можуть відобразитися і на досягненні реальної, а не лише "фактичної", інтеграції в НАТО. Сценарій цілком правдоподібний.

  • По-четверте, якщо росія покаже цю слабкість, Захід може розцінити це як підґрунтя для перемовин.

І саме він найбільше від них виграє. Це для розуміння, що навіть призупинення бойових дій у найближчий час теж несе свої ризики, а такі призупинення часто трапляються в довготривалих війнах.

Автор : Сілвестер Носенко
Читайте також:
Політика
Президентська адміністрація Дональда Трампа спробує зупинити бойові дії на поточній лінії зіткнення. Ні Україну, ні РФ це не влаштовує.
11 листопада, 19:21
Політика
Щойно обраний президент США цілком здатен натиснути на червону кнопку. РФ та КНР у мить можуть перетворитися на ядерний попіл, і це файно.
07 листопада, 20:34
Війна
4-разовий ухилянт «Кварталу 95» сподівається знову примусити кремлівського дітовбивцю замиритися по середині. На жаль, цього не станеться.
21 жовтня, 06:07
Війна
Варто відразу наголосити, що доки не буде знищений головний бенефіціар конфліктів в особі КНР, українці страждатимуть від осійської агресії.
16 жовтня, 20:32
Опінії
Командування нашого війська має змінити тактику ведення боїв проти загарбників. Якщо все залишити, як є, росіяни знову зайдуть у Київ.
02 жовтня, 07:16
Політика
«Яструби миру» з усіх усюд злітаються до Києва вимагаючи пристати на їхні умови. Вони прагнуть повернути світ до трагічних подій 24.II.2022.
22 вересня, 14:03