Латвія готується до війни проти російського агресора

СВІТ
05.04.2023, 19:44
Латвія готується до війни проти російського агресора
Фото: Wikipedia

Парламентарі балтійської республіки повернули обов'язкову військову службу для повнолітнього чоловічого населення віком 18-27 років.

Відповідний закон сьогодні, 5 квітня, одноголосно ухвалили на сесійному засіданні латвійського Сейму, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, народні обранці вирішили не бавитися більше у пацифізм навіть перебуваючи у складі Північноатлантичному альянсі, а тому повернули обов'язкову службу в армії, скасовану майже 20 років тому.

За словами ініціаторів закону, робиться це не через те, що латвійці не вірять у можливість розпаду РФ, а з прагматичних міркувань, адже шанси розвалу країни-агресорки у найближчому майбутньому досить великі.

Згідно з ухваленим парламентарями документом законом, перший призов буде добровільним, а новобранці кількістю 250-400 осіб розпочнуть виконання військових обов'язків уже 1 липня наступного року.

Якщо охочих служити вистачить, то додаткового набору не буде, водночас уже з 2028 року національні збройні сили балтійської республіки рекрутуватимуть до 7500 громадян щорічно.

«Стандартний термін несення служби становитиме 11 місяців, але можлива й альтернативна служба за станом здоров'я, релігійними чи іншими переконаннями. Для 18-27-річних жінок, а також для чоловіків, які не підлягають призову, військова служба буде можлива виключно на добровільній основі», – йдеться у латвійському законі.

Між тим "Останній Бастіон" вважає за потрібне нагадати читачам про те, що країни колективного Заходу мають збільшити витрати на оборону заради підтримки України.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Нещодавно ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом закон дозволив Україні поповнити армійські лави. Крок доволі неоднозначний.
21 червня, 14:51
Війна
Наша кількість мусить переростати в якість. Тобто, більше нас — менше кривавого багна і жертв, бо так працює справжня війна.
09 січня, 08:09
Війна
Добровольці та мотивовані фронтовики закінчуються. Стримувати навалу російських окупантів стає дедалі важко, майже неможливо.
07 січня, 12:06
Війна
Крім війни на землі, у повітрі й воді, йде світоглядна битва в інформаційному, духовно-ідеологічному просторі. Гуртуймося, це все на довго.
25.12.2023, 12:34
Війна
Будьмо відверті: ми всі хочемо найшвидше закінчення війни. Проте ворог підступний і не по лише нас доки ми його не знищимо!
19.12.2023, 20:32
Війна
Станом на листопад 2023 року Україна вийшла на плато своїх можливостей. Не можна дати росії накопичити ударний потенціал — це небезпечно.
20.11.2023, 11:47