Латвія готується до війни проти російського агресора

СВІТ
05 квітня, 19:44
Латвія готується до війни проти російського агресора
Фото: Wikipedia

Парламентарі балтійської республіки повернули обов'язкову військову службу для повнолітнього чоловічого населення віком 18-27 років.

Відповідний закон сьогодні, 5 квітня, одноголосно ухвалили на сесійному засіданні латвійського Сейму, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, народні обранці вирішили не бавитися більше у пацифізм навіть перебуваючи у складі Північноатлантичному альянсі, а тому повернули обов'язкову службу в армії, скасовану майже 20 років тому.

За словами ініціаторів закону, робиться це не через те, що латвійці не вірять у можливість розпаду РФ, а з прагматичних міркувань, адже шанси розвалу країни-агресорки у найближчому майбутньому досить великі.

Згідно з ухваленим парламентарями документом законом, перший призов буде добровільним, а новобранці кількістю 250-400 осіб розпочнуть виконання військових обов'язків уже 1 липня наступного року.

Якщо охочих служити вистачить, то додаткового набору не буде, водночас уже з 2028 року національні збройні сили балтійської республіки рекрутуватимуть до 7500 громадян щорічно.

«Стандартний термін несення служби становитиме 11 місяців, але можлива й альтернативна служба за станом здоров'я, релігійними чи іншими переконаннями. Для 18-27-річних жінок, а також для чоловіків, які не підлягають призову, військова служба буде можлива виключно на добровільній основі», – йдеться у латвійському законі.

Між тим "Останній Бастіон" вважає за потрібне нагадати читачам про те, що країни колективного Заходу мають збільшити витрати на оборону заради підтримки України.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Гармаші Збройних Сил України вже давно опанували надсучасне західне озброєння, завдяки якому методично знищують російських загарбників.
14 липня, 17:53
Опінії
Українські спецпризначенці успішно нищать і трофеять ворожу військову техніку та різнорідне озброєння. "Моссаду" про таке не снилося.
13 липня, 21:29
Блоги
Коли Денис Прокопенко, Святослав Паламар та інші "турецькі бранці" знову стануть у стрій, окупантам стане непереливки.
10 липня, 16:00
Війна
Збройне формування, яке постало з українських добровольців 5.V.2014, пройшло тривалий шлях гарту у горнилі війни проти росіян.
05 травня, 19:25
Війна
Спеціальні служби Суомі стурбовані великою кількістю фінських добровольців у лавах фронтових підрозділів Сил оборони України.
06 березня, 20:43
Війна
"Велику" (за розмірами) росію, на жаль, ніяк перемогти виключно військовим шляхом, але її слід розхитати (зсередини), прискоривши розпад.
14 лютого, 21:10