На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі

ПОЛТАВА
21.01.2024, 19:57
На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі

Відновлена українська держава існує вже 32 роки, але вітчизняна гуманітаристика досі сповнена брехні. Особливо, що стосується історії.

Для зміни ситуації, зокрема у Полтавській області, справу у свої руки беруть ентузіасти-краєзнавці. Про це свідчить засідання літературно-мистецького клубу «Червлені щити» у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон».

Як з'ясувалося, молодих учасників зустрічі з-поміж школярів ознайомили з історією появи на берегах річки Сула літописної фортеці доби Русі за назвою Лубнó. Першим повернув його із забуття місцевий письменник, краєзнавець і публіцист Володимир Малик у своєму романі «Червлені щити» у 1985 році.

Зі слів організаторів заходу, «присутня молодь була зацікавлена до прямого залучення в історію свого краю, жваво обговорюючи літературну спадщину». Надалі лубенські бібліотекарі та науковці продовжать зустрічатися зі школярами з метою поглиблення їхніх знань.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як вороги України бояться історичної правди та викриття фактів про минуле. На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків з угорцями, українське самопізнання непотрібне й шкідливе для сучасності.

На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі_1
Читайте також:
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
11 лютого, 07:13
Життя
Поблизу села Мигія на Миколаївщині розташувалися дві прісні водойми. Одна — стрімкий, природний водотік, інша ж — безтурботна і нерухома.
04 лютого, 21:40
Опінії
Пам'ятаймо, Москва як ніхто вміє ділити, щоби нищити! Особливо підступно цю тактику вона вчиняє віками щодо волелюбного українського народу.
03 лютого, 20:30
Історія
22 січня 1919 року у середмісті Києва було доволі гамірно й по-святковому тепло. На вулицях майоріли синьо-жовті стяги, натовп чекав дива...
22 січня, 07:12
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30