На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі

ПОЛТАВА
21.01.2024, 19:57
На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі

Відновлена українська держава існує вже 32 роки, але вітчизняна гуманітаристика досі сповнена брехні. Особливо, що стосується історії.

Для зміни ситуації, зокрема у Полтавській області, справу у свої руки беруть ентузіасти-краєзнавці. Про це свідчить засідання літературно-мистецького клубу «Червлені щити» у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон».

Як з'ясувалося, молодих учасників зустрічі з-поміж школярів ознайомили з історією появи на берегах річки Сула літописної фортеці доби Русі за назвою Лубнó. Першим повернув його із забуття місцевий письменник, краєзнавець і публіцист Володимир Малик у своєму романі «Червлені щити» у 1985 році.

Зі слів організаторів заходу, «присутня молодь була зацікавлена до прямого залучення в історію свого краю, жваво обговорюючи літературну спадщину». Надалі лубенські бібліотекарі та науковці продовжать зустрічатися зі школярами з метою поглиблення їхніх знань.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як вороги України бояться історичної правди та викриття фактів про минуле. На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків з угорцями, українське самопізнання непотрібне й шкідливе для сучасності.

На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі_1
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Захід у пам'ять про жертв застосування зброї масового ураження влітку 1945 року відбудеться 9 серпня. Японія чекає на гостей з усього світу.
09 травня, 13:45
Історія
Це могла бути синергічна дія невдоволених непевних соратників у співпраці зі спеціальними службами СССР. Вони надурили нашу діаспору у США.
06 травня, 13:44
Історія
821 рік тому відбувся Четвертий хрестовий похід. Західні лицарі втопили у крові не мусульман Близького Сходу, але єдиновірців у Візантії.
13 квітня, 15:18
Історія
Не називайте мешканців московії «росіянами» чи «русскими», — це просто дитяча помилка. Зрештою, це правило діє для всіх історичних періодів.
11 квітня, 20:34
Історія
Існує погляд, що Голодомор-геноцид перетворив «українську національну свідомість» на «справу мільйонів»? Частка правди у цій фразі є.
12 березня, 20:32
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28