На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі

ПОЛТАВА
21 січня, 19:57
На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі

Відновлена українська держава існує вже 32 роки, але вітчизняна гуманітаристика досі сповнена брехні. Особливо, що стосується історії.

Для зміни ситуації, зокрема у Полтавській області, справу у свої руки беруть ентузіасти-краєзнавці. Про це свідчить засідання літературно-мистецького клубу «Червлені щити» у Лубенській публічній бібліотеці імені Володимира Малика, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон».

Як з'ясувалося, молодих учасників зустрічі з-поміж школярів ознайомили з історією появи на берегах річки Сула літописної фортеці доби Русі за назвою Лубнó. Першим повернув його із забуття місцевий письменник, краєзнавець і публіцист Володимир Малик у своєму романі «Червлені щити» у 1985 році.

Зі слів організаторів заходу, «присутня молодь була зацікавлена до прямого залучення в історію свого краю, жваво обговорюючи літературну спадщину». Надалі лубенські бібліотекарі та науковці продовжать зустрічатися зі школярами з метою поглиблення їхніх знань.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як вороги України бояться історичної правди та викриття фактів про минуле. На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків з угорцями, українське самопізнання непотрібне й шкідливе для сучасності.

На Полтавщині молодь познайомили зі справжньою історією Русі_1
Читайте також:
Мистецтво
Тонкий, глибокий, чудовий актор, чиє коріння пов'язано із Полтавською землею. Віриш йому безперечно у всіх ролях.
10 липня, 21:46
Полтава
На мармурових постаментах сонцесяйні обличчя чотирьох мужніх Воїнів. Вони без слів звертаються до земляків із закликом не спиняти боротьби.
21 червня, 06:06
Історія
Член Спілки письменників України й лавреат премії імені Максима Рильського намагався донести правду. Але за правду покарали таборами.
20 червня, 20:34
Мистецтво
Наш земляк був багатогранною особистістю з великими перспективами. Він помер у шпиталі нідерландського міста Горінхем 11 березня 2024 року.
20 червня, 06:03
Життя
Ці слова після оголошення вироку озвучив католицький чернець і філософ Джордано Філіппо Бруно (1548-1600). Нині його знають як «єретика».
11 червня, 06:08
Історія
Митьки, Пищики, Налісні, Панське, Самовиці, Демки, Кизівер, Гузичі, Метлашівка, Баталий, Бузьки... Села, яких більше немає через СССР!
09 червня, 14:03