Найбільшим жахом Москви є агресивне й організоване українство

ПОЛІТИКА
11.08.2022, 07:54
Найбільшим жахом Москви є агресивне й організоване українство

Коли всі ми, українці, гуртуємося заради власного виживання, саме тоді ворог задкує у страху і починає плести інтриги, щоби нас розсварити.

У зв'язку з нещодавніми роковинами смерті "козацького Батька" Дмитра Івановича Яворницького (6 листопада 1855 – 5 серпня 1940) нагадаю: на темі козацтва є 2 поширених типи маніпулятивних спекуляцій. Вони досі поширені в українській історичній науці.

Ось перша – демонізація цієї войовничої верстви. Йдеться про спотворення уявлення щодо її етнічної та соціальної природи, протиставлення "диких варварів" "цивілізованій шляхті".

Головна мета злостивців, які свідомо очорнюють козаків, полягає у граничній пацифікації "інтелігентної", "проєвропейської" свідомої публіки через придушення в неї гену агресії. Це відверта фальш.

Ось друга – гіперболізація демократичної природи козацтва. Тут мова про екстраполяцію січових традицій на всю країну і націю.

Робиться це для обґрунтування фальшивої ідеї одвічно-споконвічних демократичних традицій українського народу з метою підтримання комфортного для зовнішніх агресорів рівня анархізму в середовищі, яке не піддається пацифікації. І знову таки тут виверти пропагандистів, які оббріхують істине яство козацтва.

Ми всі маємо розуміти, що найбільшим жахом Москви є агресивне й організоване українство. Як тільки нам вдасться поєднати ці 2 риси, ми станемо непереможними.

Автор – Софія Дніпровська, краєзнавець і культуролог

Читайте також:
Історія
Із року в рік українці відзначають День писемності, вважаючи, що її принесли нам греки Кирило (Константин) і Мефодій (Михаіл) із Салонік.
16:01
Некролог
Уродженець Дніпра, який заснував совєцьку Школу концептуалізму помер на 90-му році життя у своєму будинку у Нью-Йорку.
28 травня, 18:25
Політика
Жителі Туманного Альбіону вкотре продемонстрували, що вони завжди перебувають на боці світла, в авангарді сил добра і творення.
25 травня, 20:18
Політика
Мало хто знає, але більшовики "прикрили" бовваном свого "м'ясника" Ніколая Ватутіна могилу свідомого українця у Маріїнському парку.
20 травня, 21:38
Політика
27-й за обрахунком захід відбудеться 17-18 червня у Черкаській області; там, де на початку минулого століття вирував повстанчий рух.
16 травня, 17:01
Світ
Сіоністська держава Ізраїль постала у межах підмандатної британської території Палестини. Але євреї становили разючу меншість.
15 травня, 17:42