Найбільшим жахом Москви є агресивне й організоване українство

ПОЛІТИКА
11 серпня, 07:54
Найбільшим жахом Москви є агресивне й організоване українство

Коли всі ми, українці, гуртуємося заради власного виживання, саме тоді ворог задкує у страху і починає плести інтриги, щоби нас розсварити.

У зв'язку з нещодавніми роковинами смерті "козацького Батька" Дмитра Івановича Яворницького (6 листопада 1855 – 5 серпня 1940) нагадаю: на темі козацтва є 2 поширених типи маніпулятивних спекуляцій. Вони досі поширені в українській історичній науці.

Ось перша – демонізація цієї войовничої верстви. Йдеться про спотворення уявлення щодо її етнічної та соціальної природи, протиставлення "диких варварів" "цивілізованій шляхті".

Головна мета злостивців, які свідомо очорнюють козаків, полягає у граничній пацифікації "інтелігентної", "проєвропейської" свідомої публіки через придушення в неї гену агресії. Це відверта фальш.

Ось друга – гіперболізація демократичної природи козацтва. Тут мова про екстраполяцію січових традицій на всю країну і націю.

Робиться це для обґрунтування фальшивої ідеї одвічно-споконвічних демократичних традицій українського народу з метою підтримання комфортного для зовнішніх агресорів рівня анархізму в середовищі, яке не піддається пацифікації. І знову таки тут виверти пропагандистів, які оббріхують істине яство козацтва.

Ми всі маємо розуміти, що найбільшим жахом Москви є агресивне й організоване українство. Як тільки нам вдасться поєднати ці 2 риси, ми станемо непереможними.

Автор – Софія Дніпровська, краєзнавець і культуролог

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Трагічна історія школи №1 у Беслані: про що мовчать осетини, путінський режим і кремлівська пропаганда ось уже не одне десятиліття?..
01 вересня, 09:12
Війна
Полеглого смертю хоробрих воїна Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" Тараса Бобанича (друга "Хаммера") вшановано Зіркою Героя.
29 серпня, 08:01
Мистецтво
У мадридському музеї Прадо, в одному із залів, скромно у куточку висить портрет молодого ченця. Напрочуд сучасна особа.
24 серпня, 19:45
Політика
Президент Анджей Дуда вшанував пам'ять полеглих у боях за Варшаву вояків Армії УНР, які разом з Військом Польським зупинили більшовиків.
15 серпня, 17:01
Новини
Головнокомандувач Збройних Сил України ініціював присвоєння полеглому воїну Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" звання Героя.
06 серпня, 08:18
Історія
В історії нашого східного сусіда занадто багато криваво чорних сторінок і білих плям, про які росія воліла б забути й стерти з пам'яті.
02 серпня, 07:07