Науковці досліджують маршрут армії Карла XII на Сумщині

ІСТОРІЯ
06 листопада, 13:42
Науковці досліджують маршрут армії Карла XII на Сумщині
Фото: Facebook

Поки росіяни бомблять прифронтову область, українські історики їдуть вивчати власне минуле. Шведські колеги їм у цьому допомагають.

Такі відомості оприлюднила медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на учасницю команди науковців Світлану Гузь. З'ясувалося, що згуртували дослідників колишні чиновники управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації, котрі працюють у місцевій школі.

Разом зі шведськими делегатами вітчизняні науковці відвідали 3 села у Посуллі на Сумщині: Великі Бубни, Посад, Ведмеже, оскільки таким шляхом у 1708-1709 роках рухалося військо короля Карла XII на зустріч армії гетьмана Івана Мазепи. Дослідники прагнуть відшукати шведські та козацькі могили.

«Щира подяка пані Тетяні, заступнику директора місцевої школи із позакласної роботи. Її знання історії подій краю вражають. Вона нагадала, що біля сіл Великі Бубни та Ведмеже виявлені поселення бронзової доби, кам'яні знаряддя праці, а також уточнила, де саме можуть бути поховані шведські вояки. Так відчувався, особливий стан душі, коли стояли біля віднайдених у хащах шведських могил 315 річної давнини», — заявила Світлана Гузь.

Опріч того медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що нині нащадки воїнів з армії Карла XII воюють у лавах Збройних Сил України на Курщині. Разом зі шведами служать естонці, норвежці, фіни, данці, литовці та поляки, чиї родини у минулому постраждали від росіян.

Науковці досліджують маршрут армії Карла XII на Сумщині_1
вибір редакції
Читайте також:
Історія
У 1300-х роках у межах Києво-Печерського монастиря поховали колишнього ченця, який прославився участю у боях. Йому було всього 40 років.
30 жовтня, 19:29
Опінії
Українізацію вишу започаткував Олекса Левитський. Складні виклики буремного часу не лякали ентузіастів-просвітників...
27 жовтня, 10:36
Опінії
Значне відставання від Заходу і соціально-економічна криза стали поштовхом до появи вишу у нашому місті. Його двері відкрилися перед війною.
14 жовтня, 13:43
Історія
Про службу одного із розвідників Білицької громади ледь відомо, але цивільне життя захоплює. Чоловік вдерся у довіру більшовиків і нацистів.
08 жовтня, 13:44
Опінії
Нова економічна політика СССР оповила поневолені Москвою народи ілюзію демократизації. Подібне відчули на собі навчальні заклади України.
06 жовтня, 09:27
Опінії
Кінець 1920-х років — останній акорд демократичності в освіти окупованої більшовиками України. Почалася тотальна комуністична пропаганда.
22 вересня, 09:27