Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW

ВІЙНА
21.03.2023, 08:35
Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW

Сі Цзіньпін не надаватиме путіну підтримку, яка необхідна росії для війни проти України

Під час зустрічі з кремлівським бункерним щуром владіміром путіним 20 березня глава Китаю Сі Цзіньпін запропонував більш стримане бачення двосторонніх відносин, ніж те, якого очікував кремлівський диктатор.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

"Сі та путін під час зустрічі 20 березня рекламували міцність китайсько-російських відносин, але в статтях, опублікованих 19 березня, запропонували різні тлумачення масштабу майбутніх відносин", - пояснюють аналітики.

У звіті вказується, що путін опублікував статтю, в якій стверджував, що росія і КНР "будують партнерство для формування багатополярного світового порядку всупереч колективному прагненню домінування Заходу та політиці подвійного стримування США проти Китаю і рф".

Своєю чергою Сі запропонував менш агресивну головну мету для російсько-китайських відносин у своїй статті, в якій зазначив, що росія та КНР загалом прагнуть до багатополярного світового порядку, але не конкретно проти Заходу.

Водночас Сі Цзіньпін зосередився на представленні Китаю як стороннього посередника у війні росії проти України, чий план переговорів "відображає єдність поглядів світової спільноти щодо подолання української кризи".

путін же написав, що росія вітає готовність Китаю "відіграти конструктивну роль у врегулюванні кризи" щодо війни проти України, ймовірно, сподіваючись, що Сі займе таку ж агресивну риторичну лінію проти Заходу.

"Відмова Сі Цзіньпіна приєднати Китай до росії в геополітичному конфлікті, який путін передбачає із Заходом, є помітним відхиленням від оголошеного Китаєм "безмежного партнерства" з росією перед початком вторгнення в Україну", - підкреслюють в ISW.

Як вважають фахівці, риторика Сі свідчить про те, що він "не схильний повністю надавати путіну економічну та політичну підтримку, необхідну рф для подолання невдач в Україні".

В Інституті вивчення війни додають, що путін і Сі запропонували дещо подібні бачення посилення китайсько-російського економічного партнерства, і цілком імовірно, що вони підпишуть двосторонні торговельно-економічні угоди, деякі з яких будуть спрямовані на полегшення схем ухилення від санкцій.

"Сі також запропонує більш конкретну пропозицію щодо врегулювання війни в Україні шляхом переговорів, хоча залишається незрозумілим, що означатиме його пропозиція і наскільки Кремль сприйме її. Незрозумілими також залишаються перспективи постачання Китаєм росії військової техніки", - підсумували аналітики.

Ключові висновки аналітиків ISW:

 • путін посилить свої спроби згуртувати решту світу проти Заходу, хоча залишається малоймовірним, що він досягне результатів.
 • Московитський інформаційний простір продовжує з гнівом і тривогою реагувати на видачу Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт путіна та російського уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
 • Речник Головного управління розвідки МОУ Андрій Юсов заявив, що частота масштабних ракетних обстрілів росії зменшилася.
 • Московія звернулася до Ради Безпеки ООН з проханням обговорити ізраїльські авіаудари в Сирії, можливо, у відповідь на схвалення Ізраїлем експортних ліцензій на системи протидії безпілотникам для України.
 • Ординські джерела стверджували, що українські та російські сили вели наступальні дії на північний схід від Куп'янська.
 • Окупаційні війська продовжували наступальні дії поблизу Сватового та Кремінної.
 • Ординські війська продовжували атаки в районі Бахмуту.
 • Окупаційні війська продовжували наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
 • Московитські джерела стверджують, що війська рф зводять оборонні укріплення та відбивають дії української розвідки в Запорізькій області.
 • Ординські джерела звинуватили невідомих у закладенні бомби, яка вибухнула біля газопроводу в Сімферополі в окупованому Криму.
 • путін визнав труднощі московії з отриманням комплектуючих для високотехнологічного промислового виробництва.
 • Українські партизани 17 березня ліквідували призначеного окупантами начальника СІЗО Херсонської області Сергія Москаленка із саморобного вибухового пристрою.

На вулицях Бахмута продовжуються тяжкі бої, а російські солдати там стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ.

Ситуація в Луганській та Харківській областях

Ординські джерела стверджували, що українські та російські сили проводили наступальні операції на північний схід від Куп’янська 19 і 20 березня. Речник Західного угруповання військ рф Сергій Зибінський 20 березня заявив, що російські сили відбили український штурм поблизу Гряниківки (14 км на північний схід від Куп’янська) і що неуточнені артилерійські підрозділи, які діяли в районі відповідальності 6-ї загальновійськової армії (ЗВО), знищили три українські диверсійно-розвідувальні групи поблизу Гряниківки, Вільшани (12 км на північний схід від Куп’янська) та Першотравневого (20 км на схід від Куп’янська).

Зибінський стверджував, що 19 березня окупаційні війська знищили ще дві українські диверсійно-розвідувальні групи в районі Гряниківки та Орлянки (22 км на схід від Куп’янська).

Ординський військовий блогер стверджував, що російські війська наступали в районі Гряниківки 18 і 19 березня і що українські війська відвели свої сили на західний (правий) берег річки Оскіл, хоча ISW не бачив візуального підтвердження цих тверджень.

19 і 20 березня окупаційні війська продовжували наступ у районі Сватового. Український Генштаб повідомив, що 19 і 20 березня російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Новоселівського (15 км на північний захід від Сватового).

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 березня, вказують на те, що ординські війська, ймовірно, досягли незначних успіхів на північ від Новоселівського поблизу траси N-26.

Зибінський стверджував, що підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ) 20 березня зірвали ротацію українських сил на передових позиціях поблизу Котлярівки (27 км на північний захід від Сватового) та Стельмахівки (16 км на захід від Сватового).

19 і 20 березня російські війська продовжували наступальні дії в районі Кремінної. У Генштабі України повідомляли, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Кремінної та в 25 км на південь від Кремінної в районах Діброви, Білогорівки, Верхньокам’янського та Спірного. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 березня, показують, що російські війська, ймовірно, просунулися до околиць Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної).

Геолокаційні кадри, опубліковані 19 березня, показують, що окупаційні війська, ймовірно, досягли незначних успіхів на південний захід від Площанки (17 км на північний захід від Кремінної). Ординські військові блогери стверджували, що окупаційні війська просунулися на захід від Червонопопівки (6 км на північ від Кремінної) і провели безуспішні штурми в напрямку Макіївки, Ямполівки (17 км на захід від Кремінної) і Тернів (17 км на захід від Кремінної) 19 і 20 березня.

Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW_1

Бої на Донбасі

Окупаційні війська продовжували наступ у Бахмуті та його околицях 19 і 20 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 березня, показують, що російські війська просунулися в південно-західному Бахмуті на південь від вулиці Корсунського, приблизно за 7 км на північний захід від Бахмута між Богданівкою та Хромовим, а також у північному Бахмуті біля комплексу АЗОМ.

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 березня, також показують, що війська "Вагнера" просунулися поблизу Маріупольського кладовища на південному заході Бахмуту. Власник групи "Вагнера" євгєній прігожин 20 березня заявив, що вони контролюють 70% Бахмуту. 19 березня ординський "воєнкор" заявив, що сили групи "Вагнера" ведуть бій у п’яти точках траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут і просуваються до самої дороги.

Крім того, ординські військові блогери стверджували, що "Вагнер" досяг успіху на північний захід від Бахмуту у районі Оріхово-Василівки (10 км на північний захід від Бахмуту) і в напрямку Новомаркового (14 км на північний захід від Бахмуту) між 19 і 20 березня. Декілька російських джерел повідомили, що "Вагнер" також просунувся в центральній і південно-західній частині Бахмуту і веде бої на стадіоні "Авангард", за 800 метрів від будівлі Бахмутської міської адміністрації.

Московитські джерела, схоже, стурбовані перспективою українських контратак у Бахмуті, і деякі стверджували, що українські сили скупчуються на захід від Бахмуту біля Костянтинівки та Часового Яру. Український Генштаб 19 і 20 березня повідомляв, що українські війська відбили російські атаки на сам Бахмут; на північний захід від Бахмуту поблизу Оріхово-Василівки, Богданівки (6 км на північний захід) і Григорівки (10 км на північний захід); і на захід від Бахмутау біля Іванівського (5 км на захід).

Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW_3

Окупаційні війська продовжували наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк 19 і 20 березня і досягли незначних успіхів у районі Авдіївки станом на 20 березня. Український Генеральний штаб повідомив 19 березня, що російські війська атакували в напрямку Бердичів (10 км на північний захід від Авдіївки), що вказує на те, що російські війська, ймовірно, просунулися на захід від Красногорівки (9 км на північ від Авдіївки) і захопили Степове (на захід від Красногорівки), щоб атакувати Бердичі.

Геолокаційні кадри, опубліковані 18 березня, показують, що окупаційні війська просунулися на північ від Авдіївки між Красногорівкою та Кам’янкою. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 березня, також показують, що російські війська просунулися поблизу Водяного, приблизно за 6 км на південний захід від Авдіївки.

Ординські військові блогери широко стверджували, що окупаційні війська намагаються обійти Авдіївку з півночі вздовж лінії Красногорівка-Степове і що окупанти захопили Кам'янку (4 км на північний схід від Авдіївки) 20 березня. Кілька московитських "воєнкорів" також стверджували, що російські війська увійшли на південно-західну околицю самої Авдіївки та ведуть бої біля Палацу техніки та спорту та в районі 9-го кварталу, хоча відомий військовий блогер наголосив, що повідомлення про бої в Авдіївці передчасні.

У Генштабі України повідомили, що окупаційні війська 19 і 20 березня вели безуспішні наступальні дії під самою Авдіївкою; в районі Авдіївки біля Кам'янки, Північного (5 км на захід від Авдіївки), Бердичів; на північно-західній околиці Донецька поблизу Водяного та Первомайського; та на південно-західній околиці м. Донецьк біля Мар’їнки.

"Воєнкор" опублікував кадри, на яких зафіксовано, як підрозділи 20-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного військового округу), нібито воюють біля Мар’їнки.

Окупаційні війська не проводили жодних підтверджених наземних атак у західному Донецьку 19 чи 20 березня. Ординські військові блогери стверджували, що окупаційні війська, а саме підрозділи морської піхоти, знову спробували просунутися на українські позиції в південно-східному Вугледарі (30 км на південний захід від Донецька) з дачної територія поблизу Микільського. 19 березня представник Східного угруповання військ рф заявив, що російські мотострілецькі підрозділи знищили українську диверсійно-розвідувальну групу поблизу Новодаріївки (схід Запорізької області, приблизно 45 км на захід від Вугледару).

Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW_5

"Південна вісь"

Московитські джерела стверджують, що окупаційні війська відбили дії української розвідки в Запорізькій області. Ординські військові блогери стверджували, що російські війська відбили операції української розвідки поблизу Чарівного (20 км на захід від Оріхова), Новоданилівки (5 км на південь від Оріхова), Роботиного (15 км на південь від Оріхова) та Малої Токмачки (10 км на південний захід від Оріхова).

19 березня "воєнкори" опублікували кадри, на яких нібито видно, як підрозділи 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) відкидають українські сили поблизу Роботиного та Оріхова. Однак незрозуміло, чи це не кадри з попереднього нападу, який був 15 березня.

Раніше ISW повідомляв, що розвідка українських військ під Новоданилівкою викликала надзвичайно великий резонанс у російських військових блогерів, незважаючи на часті випадки таких дій на інших ділянках лінії фронту.

Ординські джерела стверджують, що окупаційні війська намагаються використовувати цивільне населення для будівництва оборонних укріплень в окупованих Запорізькій області та Криму.

18 березня незалежне російське інформаційне видання "Верстка" повідомило, що окупаційна влада вербує цивільних осіб для будівництва оборони та копання окопів в окупованому Криму та пропонує до 7000 рублів (близько 90 доларів США) на день, харчування та проживання.

19 березня ординський "воєнкор" заявив, що цивільні фахівці взялися за проекти зміцнення оборонних рубежів у Запорізькій області. Зусилля окупаційної влади використовувати цивільних осіб для будівництва укріплень можуть свідчити про те, що окупаційні сили стурбовані своєю здатністю утримувати окуповану територію, але потребують використання військового персоналу в більш безпосередній формі.

Головне управління розвідки України (ГУР) 20 березня повідомило, що вибухами в окупованому Джанкой в Криму було знищено партію крилатих ракет "Калібр", яка перевозилася потягом. Ординські джерела повідомляли про вибухи та зафіксований безпілотник у Джанкой до заяви ГУР, яка підтвердила вибух.

Ординські агрегатори новин стверджують, що невідомі заклали бомбу біля газопроводу в окупованому Сімферополі (Крим), що спричинило вибух і пожежу 19 березня. Ординські агрегатори новин стверджують, що вибух не порушив газопостачання та не пошкодив інфраструктуру трубопроводу.

19 і 20 березня окупаційні війська здійснили регулярні обстріли Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW_7
Окупанти стурбовані можливим контрнаступом ЗСУ в Бахмуті: карти боїв від ISW_9

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Відповідь на питання вас здивує. Однак спершу слід пройтися по матчастині, а саме — підходах системно-рефлексивного управління.
08:42
Опінії
Таке враження, що США повернулися у світ Білла Клінтона з єльцинською росією і місією МВФ у Москві.
вчора, 07:25
Війна
Щонайменше 6,5 мільйона українців виїхали за кордон. Довгостроковий вплив цієї війни відчуватиметься поколіннями.
22 лютого, 17:35
Війна
Нині панує думка, що Джозеф Байден і Дональд Трамп — протилежності у питанні України. Але чи так це, як видається на перший погляд?
22 лютого, 07:18
Політика
Прикрі демографічні перспективи України: на 10 чоловіків — 9 жінок. І то, це у кращому випадку, якщо війна завершиться у найближчий рік-два.
21 лютого, 13:44
Політика
Наразі дуже багато факторів свідчать про те, що переговори між Україною та РФ... можливі! Але в осяжній часовій перспективі.
18 лютого, 16:39