Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка

МИСТЕЦТВО
20.06.2024, 06:03
Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка

Наш земляк був багатогранною особистістю з великими перспективами. Він помер у шпиталі нідерландського міста Горінхем 11 березня 2024 року.

У пам'ять про плідну наукову роботу та звитяжний бойовий Чин у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка «Олексій Крютченко. Остання експедиція». Відповідний фотозвіт виклала пресслужба Історико-культурного заповідника «Більськ».

Зазначається, що у доробку дослідника-археолога понад півсотні наукових праць, написаних одноосібно та у співпраці з колегами. Олексій Крютченко брав активну участь у дослідженні Більського городища, яке займало особливе місце в його житті.

«Саме на землі стародавнього Гелону відбувалося становлення Олексія як археолога. І саме тут як заступник керівника Більської експедиції Інституту археології НАН України провів свій останній польовий сезон 2021 року. Він брав активну участь у культурно-просвітницьких заходах Історико-культурного заповідника «Більськ». 14 червня Олексій міг зустріти своє 37-річчя, але не судилося... Страшне онкозахворювання, з яким він мужньо боровся, перемогло.

Тож наша мета — розповісти полтавцям про доробок невтомного археолога, кандидата історичних наук, дослідника Більського городища і Захисника України (2014-2015, 2022). На виставці представлені артефакти, що походять із досліджень Більської археологічної експедиції на поселенні та курганному могильнику Барвінкова гора, в урочищі Царина Могила. В експозиції презентовано особисті речі, документи, польове приладдя, яким Олексій послуговувався», — прокоментували захід колеги.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим спочиває батько-засновник болгарської державності. Його могилу цілком випадково віднайшли українські археологи на початку XX сторіччя.

Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка_1
Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка_3
Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка_5
Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка_7
Полтавцям розкажуть про воїна і археолога Олексія Крютченка_9
вибір редакції
Читайте також:
Історія
821 рік тому відбувся Четвертий хрестовий похід. Західні лицарі втопили у крові не мусульман Близького Сходу, але єдиновірців у Візантії.
13 квітня, 15:18
Історія
Не називайте мешканців московії «росіянами» чи «русскими», — це просто дитяча помилка. Зрештою, це правило діє для всіх історичних періодів.
11 квітня, 20:34
Історія
Існує погляд, що Голодомор-геноцид перетворив «українську національну свідомість» на «справу мільйонів»? Частка правди у цій фразі є.
12 березня, 20:32
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
11 лютого, 07:13
Життя
Поблизу села Мигія на Миколаївщині розташувалися дві прісні водойми. Одна — стрімкий, природний водотік, інша ж — безтурботна і нерухома.
04 лютого, 21:40