Практикування вдячності

22.08.2022, 09:54
Практикування вдячності
Фото: АрміяInform

Вдячність – це наша опора, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо.

Навчаючись помічати те, що у нас є, ми вчимося переживати вдячність як стан душі та доброзичливого ставлення до себе, інших та світу. Пропонуємо вам кілька вправ, які дозволять розвинути це відчуття.

1) Щоденник вдячності.

Придбайте красивий блокнот/нотатник, в який буде приємно записувати події, за які ви вдячні. Ви також можете це робити у нотатках телефону.

Щовечора приділіть 10 хвилин для того, щоби записати у щоденник або смартфон події дня, за які ви вдячні. Це може бути щось незначне на кшталт завершеного завдання на роботі, смачної кави, приємної телефонної розмови з другом, красивого заходу сонця.

2) Помічайте щасливі миті.

Зупиніться на хвильку і відчуйте подяку за кожне приємне переживання. Це також може стосуватися дрібних та банальних, на перший погляд, речей: посмішки перехожого, купівлі канцелярського приладдя, поїздці в офіс вперше після тривалого періоду work from home.

Ще одна життєва навичка: фотографуйте моменти, в яких ви відчували вдячність, та зберігайте світлини в окремій теці телефону. У похмурий день ви зможете їх переглянути та згадати, що у світі є вдосталь доступних задоволень.

3) Напишіть лист вдячності.

Згадайте про людину, що вплинула на вас; когось, кому б ви хотіли подякувати, або того, хто є для вас дуже цінним, напишіть листа цій людині, детально перелічуючи за що ви їй вдячні. Відправте листа, щоби виразити свою приязнь та почуття.

4) Відвідайте людину, яку цінуєте.

Зробіть все те ж саме, що описано у попередній вправі, але замість посилання листа, вручіть його особисто. Ви можете також зачитати написане, дозволяючи людині пережити приємні емоції від вашої щирості.

5) Будильник.

Встановіть будильник із періодичністю кожні дві години. З його сигналом подивіться навколо, помітьте людей поруч, згадайте, що відбулося протягом останніх декількох годин та знайдіть привід для вдячності.

6) Допомога нашим захисникам.

Пожертви коштів на потреби Збройних Сил України та репост інформації – теж прояви вдячності. Кожен раз, коли відчуваєте вдячність за можливість жити звичним життям, подякуйте тим, хто зараз нас захищає на передовій.

Автор – Ольга Лозовська, фаховий психолог

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Які б не були виклики долі, всім нам слід змалечку вміти протистояти цьому стану, навчитися його контролювати й опановувати себе...
11.08.2023, 16:41
Життя
Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.
06.07.2023, 16:32
Життя
Ретравматизація виникає у миті, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Війна – одна з них.
24.02.2023, 22:16
Життя
«Лінь раніше за мене народилася», – коли чуємо подібне, знаємо, про що йдеться. Подивімося ж на звичні лінощі під психоаналітичним кутом.
09.02.2023, 07:09
Життя
Через війну абревіатура ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) із професійного словника психологів перекочувала у повсякденне спілкування.
31.01.2023, 07:00
Життя
Дехто з українців щось втратив через цьогорічну російську агресію. Кожна втрата – це горе, звичайне людське горе!
22.12.2022, 09:36