Практикування вдячності

22 серпня, 09:54
Практикування вдячності
Фото: АрміяInform

Вдячність – це наша опора, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо.

Навчаючись помічати те, що у нас є, ми вчимося переживати вдячність як стан душі та доброзичливого ставлення до себе, інших та світу. Пропонуємо вам кілька вправ, які дозволять розвинути це відчуття.

1) Щоденник вдячності.

Придбайте красивий блокнот/нотатник, в який буде приємно записувати події, за які ви вдячні. Ви також можете це робити у нотатках телефону.

Щовечора приділіть 10 хвилин для того, щоби записати у щоденник або смартфон події дня, за які ви вдячні. Це може бути щось незначне на кшталт завершеного завдання на роботі, смачної кави, приємної телефонної розмови з другом, красивого заходу сонця.

2) Помічайте щасливі миті.

Зупиніться на хвильку і відчуйте подяку за кожне приємне переживання. Це також може стосуватися дрібних та банальних, на перший погляд, речей: посмішки перехожого, купівлі канцелярського приладдя, поїздці в офіс вперше після тривалого періоду work from home.

Ще одна життєва навичка: фотографуйте моменти, в яких ви відчували вдячність, та зберігайте світлини в окремій теці телефону. У похмурий день ви зможете їх переглянути та згадати, що у світі є вдосталь доступних задоволень.

3) Напишіть лист вдячності.

Згадайте про людину, що вплинула на вас; когось, кому б ви хотіли подякувати, або того, хто є для вас дуже цінним, напишіть листа цій людині, детально перелічуючи за що ви їй вдячні. Відправте листа, щоби виразити свою приязнь та почуття.

4) Відвідайте людину, яку цінуєте.

Зробіть все те ж саме, що описано у попередній вправі, але замість посилання листа, вручіть його особисто. Ви можете також зачитати написане, дозволяючи людині пережити приємні емоції від вашої щирості.

5) Будильник.

Встановіть будильник із періодичністю кожні дві години. З його сигналом подивіться навколо, помітьте людей поруч, згадайте, що відбулося протягом останніх декількох годин та знайдіть привід для вдячності.

6) Допомога нашим захисникам.

Пожертви коштів на потреби Збройних Сил України та репост інформації – теж прояви вдячності. Кожен раз, коли відчуваєте вдячність за можливість жити звичним життям, подякуйте тим, хто зараз нас захищає на передовій.

Автор – Ольга Лозовська, фаховий психолог

Читайте також:
Життя
Корисні поради від фахового українського психолога, які можуть стати у пригоді, зокрема і дорослим (тобто, батькам та іншим родичам).
08 грудня, 08:07
Життя
Широкомасштабна війна внесла суттєві у наше буденне життя. Існує тільки "до" та "після" 24.II.2022, дата, що назавжди нас змінила...
26 жовтня, 20:27
Життя
Протягом життя кожна людина зіштовхується зі стресовими та неприємними ситуаціями. Уникнути їх, очевидно, неможливо.
21 жовтня, 07:00
Життя
Практичний порадник від психолога для тих, хто досі не зміг прилаштуватися до нової дійсності після 24 лютого 2022 року.
16 жовтня, 20:00
Життя
Дуже часто можна почути про те, що людина вживає алкоголь задля зменшення рівня тривожності, особливо у надзвичайних ситуаціях.
05 жовтня, 20:56
Життя
Чи була у вас наступна ситуація: ви ображалися на інших через те, що вони не виправдали ваших очікувань і сподівань?
30 вересня, 20:03