Представники корінних народів росії здобуватимуть незалежність

СВІТ
22 травня, 07:59
Представники корінних народів росії здобуватимуть незалежність

У Варшаві постала Ліга Вільних Націй, покликана сприяти розвалу московії та появі нових держав замість російської федерації.

Про подію з польської столиці повідомила пресслужба громадського руху "Вільний Ідель-Урал" ("Свободный Идель-Урал"), інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що представники 6 національних рухів уярмлених Москвою корінних народів оголосили про плани деколонізації, фрагментації та дезінтеграції росії.

Ініціатива об'єднала башкирських, бурятських, інгушських, калмицьких, ерзянських й удигейських активістів, чия основна мета – набуття суб'єктами федерації реального суверенітету.

«Мій рідний ойрат-калмицький народ із віку у вік зазнає колосальних демографічних катастроф. Причина цих бід у нашому колоніальному становищі – царі, а пізніше генсеки розпоряджалися калмиками як витратним матеріалом. Сьогодні внаслідок військової агресії росії проти України відбуваються глобальні політичні зміни, котрі дають нам шанс перейти з об'єктного стану до суб'єктного. Я бачу, що таке ж бажання є й у багатьох інших народів», – пояснює член Конґресу ойрат-калмицького народу Владімір Довданов.

В оприлюдненому маніфесті учасники Ліги Вільних Націй проголосили принцип "презумпції суб'єктності", за яким, із крахом чинного політичного режиму на росії, регіони не потребують апелювання до чогось для наділення їх власним суверенітетом.

«Ми відкрито для нових учасників і запитів приєднатися всіх, хто поділяє антиімперські погляди та визнає право народів на самовизначення. Найближчими практичними кроками учасники платформи називають встановлення контактів із європейськими, турецькими та казахстанськими громадськими організаціями та політичними партіями», – зазначив головний старійшина ерзянського народу Інязор Сиресь Боляєнь.

Активісти бурятського національного руху Доржо Дугаров і Раджана Дугар-Де Понте вважають, що об'єднання різних національних рухів навколо ідеї боротьби за свободу та політичну суб'єктність дасть кумулятивний ефект – зокрема, відкриє нові можливості донесення своїх ідей на міжнародних майданчиках.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що чим раніше бойові дії та руйнація інфраструктури розгорнуться на росії, тим можливим стане протверезіння населення федерації.

Читайте також:
Історія
Перемога козацько-кримської коаліції над московитами у Конотопа – героїчна сторінка нашої історії. Втім, вона не дала змоги виграти війну.
16:00
Опінії
ЛИШЕ УКРАЇНА МОЖЕ ЇЇ ЗДОЛАТИ
вчора, 14:42
Виміри
Добровольчий Український Корпус "Правий сектор" перебуває у складі ЗСУ. Хочеш захищати Україну разом з нами?
27 червня, 16:52
Війна
Сили спеціальних операцій дякують за підтримку та допомогу Анатолію Степановичу Мельнику
27 червня, 12:35
Війна
Чинний голова уряду Німеччини, як і його попередниця Анґела Меркель, несуть відповідальність за дії російського агресора в Україні.
25 червня, 18:01