Про виховання дітей

27.08.2023, 21:31
Про виховання дітей
Фото: Facebook

Слово одного старого карпаторуського боярина іменем Горзова...

Лист в архівах віднайшов доктор історичних наук Олегом Однороженко і люб'язно оприлюднила медіаагенція "Останній Бастіон":

«Коханий сину!

Друга сотні літ вже наступила, як проклятий ворог і поганин кохану нашу Вітчизну і край мучить і пустошить. Скільки трудів і бід для звільнення її славні наші предки перенесли, чому явні знаки бачиш, у різній великій зброї, що висить на стіні. І я в тому ж трудячись ослаб і постарів, але буде хвала всемогутньому Богу потрібна до того сила в утробі відновилася. Військового мистецтва і збройної вправності, там при боку моєму ти научився, де я на сідій голові, плечах, руках и ногах жахливі удари дістав.

Он: візьми сей залізний нагрудник і шолом закритий, і хоча б лише стілько неприятелів убий, скілько наших рубних знаків єсть. Візьми дідів карабін і шаблю. Й з того здалеку стріляй, а прийдучи на близь, шаблею обома руками рубай і обороняйся, поки буде змоги. Однак у всьому мудро чини, і ні поспішним, ні сліпо дерзким не будь. Перед тим як неприятеля погубити, потрібно його пізнати, і удари хитро відбити прагни, а по тому як ти на руку станеш вправний, легко його вбити зможеш.

З коней візьми сірого, котрий вже багато разів хитрість свою показав, а на допомогу і слуг Ломихащю Гриця і Триколу Павла як вправних, мудрих і міцних у збройному мистецтві мужів. По тому, молодцю, сівши на коня і відїзджаючи:

Лети, любе дитя! Лети! Чуєш, звиняща сурма зове тебе на місце слави! Бог да благословить твої вчинки, а я щирою молитвою і добрим прагненням буду тобі на допомогу. Іди й за нашу вольность і свободу або загинь, або з нею славним і предкам твоїм рівний повернися. Тоді, щойно тебе побачу, радісно очі мої замкну і в домовину зі спокійною душею зійду».

Читайте також:
Життя
Завжди вкладайтеся у компетентність дітей і розвивайте себе, досягайте нових висот. Не бійтеся дратувати сміливістю та відвагою своїх ідей.
03 червня, 14:54
Спорт
Пам'ятаєте кенійського легкоатлета Абеля Мутаї? Він — чемпіон Африки з бігу 2012 року і бронзовий призер Олімпійських ігор у Лондоні.
19 травня, 15:42
Мистецтво
Такі постаті з'являються на світ рідко, поєднуючи у собі мистецький хист і талант політика. Мова про Ігнація Падеревського (1860-1941).
19 травня, 07:59
Історія
Якщо у країні бракує офіцерів, тоді дуже складно організувати армію. Ці слова промовив на зламі XVIII-XIX сторіч перший імператор Франції.
15 травня, 21:47
Війна
Відповідь на, задавалося б, цілком риторичне запитання очевидна. Але як завжди, не все так просто і не все однозначно...
10 травня, 07:19
Життя
Відомий німецький письменник міжвоєнного періоду здобув світову славу своїми пацифістськими творами. Проте не мав сімейного щастя.
26 березня, 19:14