Ризик затяжної війни має сприйматися Заходом як найнебезпечніший

ПОЛІТИКА
20.01.2023, 07:48
Ризик затяжної війни має сприйматися Заходом як найнебезпечніший
Фото: Facebook

Майже рік триває широкомасштабна російська агресія, яка докорінно трансформувала тих, хто волів домовлятися з Кремлем: ЄС, НАТО і США.

Таку думку на своїй публічній Facebook-сторінці виклала відомий вітчизняний політолог-міжнародник Олеся Яхно, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Вона стверджує, що наперекір періодичним "вкидам" про необхідність переговорів, усі – Україна, Росія, Захід – розуміють: до миру ще далеко, а попереду очікуються важкі бої та важливі політико-дипломатичні рішення.

За словами Олесі Яхно, колективний Захід (не тільки ЄС, а й НАТО зі США – прим. ред.) безумовно прагне перемоги України, але все ж побоюється програшу РФ через ризик непрогнозованих процесів у великій ядерній країні.

«Як це не парадоксально, але тут відбуваються найбільш значущі трансформації, хоч і не так швидко, як нам би хотілося. Мова йде не лише про енергетичну диверсифікацію (ресурсів та транзитних маршрутів) та про  зміну оборонної політики (як на рівні країн, так і на рівні блоків/альянсів), а й про глибинні політичні трансформації у сприйнятті України, Росії, самого Заходу та сучасних викликів.

Другий рік війни, думаю, повинен зафіксувати трансформацію підходу від "не дозволити Росії виграти, а Україні пограти" до "необхідності перемоги України" як передумови досягнення миру. Наразі Європі вдалось уникнути проблем з енергозалежністю від російських носіїв, і ставка росіян на зиму не спрацювала, але зберігаються інші ризики, як пов'язані з усе ще розгалуженою російською шпигунською мережею по всьому світу, так і з доступом РФ (прямо чи опосередковано) до європейської інфраструктури (наприклад, до підводних кабелів).

Водночас розтягнутість війни у часі все більше перекроює геополітичну карту та змінює баланс сил у різних регіонах. Так, зросла євроатлантична єдність, і США та Європа дотримуються погодженої позиції у питаннях безпеки. Хочеться сподіватися, що ризик розтягнутої у часі війни буде сприйматися Заходом як більш небезпечний, ніж ризик ескалації ситуації з боку РФ, пов’язаної з воєнними перемогами України», – підсумувала Олеся Яхно.

Окремо "Останній Бастіон" радить читачам згадати, що ресурсна федерація московії у найгірших "традиціях" попередників провадить війну за міфічне минуле.

Читайте також:
Політика
На війні є переможці та переможені, а також сторонні вигодонабувачі. Виправдання не мають значення, коли на кону життя нації!
15 квітня, 13:45
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39