Ризик затяжної війни має сприйматися Заходом як найнебезпечніший

ПОЛІТИКА
20 січня, 07:48
Ризик затяжної війни має сприйматися Заходом як найнебезпечніший
Фото: Facebook

Майже рік триває широкомасштабна російська агресія, яка докорінно трансформувала тих, хто волів домовлятися з Кремлем: ЄС, НАТО і США.

Таку думку на своїй публічній Facebook-сторінці виклала відомий вітчизняний політолог-міжнародник Олеся Яхно, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Вона стверджує, що наперекір періодичним "вкидам" про необхідність переговорів, усі – Україна, Росія, Захід – розуміють: до миру ще далеко, а попереду очікуються важкі бої та важливі політико-дипломатичні рішення.

За словами Олесі Яхно, колективний Захід (не тільки ЄС, а й НАТО зі США – прим. ред.) безумовно прагне перемоги України, але все ж побоюється програшу РФ через ризик непрогнозованих процесів у великій ядерній країні.

«Як це не парадоксально, але тут відбуваються найбільш значущі трансформації, хоч і не так швидко, як нам би хотілося. Мова йде не лише про енергетичну диверсифікацію (ресурсів та транзитних маршрутів) та про  зміну оборонної політики (як на рівні країн, так і на рівні блоків/альянсів), а й про глибинні політичні трансформації у сприйнятті України, Росії, самого Заходу та сучасних викликів.

Другий рік війни, думаю, повинен зафіксувати трансформацію підходу від "не дозволити Росії виграти, а Україні пограти" до "необхідності перемоги України" як передумови досягнення миру. Наразі Європі вдалось уникнути проблем з енергозалежністю від російських носіїв, і ставка росіян на зиму не спрацювала, але зберігаються інші ризики, як пов'язані з усе ще розгалуженою російською шпигунською мережею по всьому світу, так і з доступом РФ (прямо чи опосередковано) до європейської інфраструктури (наприклад, до підводних кабелів).

Водночас розтягнутість війни у часі все більше перекроює геополітичну карту та змінює баланс сил у різних регіонах. Так, зросла євроатлантична єдність, і США та Європа дотримуються погодженої позиції у питаннях безпеки. Хочеться сподіватися, що ризик розтягнутої у часі війни буде сприйматися Заходом як більш небезпечний, ніж ризик ескалації ситуації з боку РФ, пов’язаної з воєнними перемогами України», – підсумувала Олеся Яхно.

Окремо "Останній Бастіон" радить читачам згадати, що ресурсна федерація московії у найгірших "традиціях" попередників провадить війну за міфічне минуле.

Читайте також:
Мистецтво
Будь-які масштабні міжнародні конкурси у галузі культури – це завжди й виключно політики. Зазвичай, політика доволі бурда і підступна...
13 березня, 19:36
Війна
Український Донбас стане для росіян наймасовішою братською могилою з часів Чеченської та Афґанської війн. Пекло на землі їм гарантують ЗСУ!
09 березня, 17:44
Війна
Військові аналітики, політики та пересічні громадяни Європи все частіше загадуватися над цим питанням, яке також має турбувати й нас...
05 березня, 17:17
Війна
Останнім часом усе частіше лунають гучні погрози про те, що Росія наново почне великий наступ проти України з усіх фронтів.
07 лютого, 21:26
Політика
Натомість на боці ресурсної федерації московії виключно ізгою, які сховалися під крило китайського "червоного дракона" Сі Цзіньпіна.
04 лютого, 19:23
Політика
Наше покоління залужило на появу якісно нової України. Дійсно заслужило – кров'ю, потом і власними життями, втраченими у борні за волю.
27 січня, 15:58