Ризик затяжної війни має сприйматися Заходом як найнебезпечніший

ПОЛІТИКА
20.01.2023, 07:48
Ризик затяжної війни має сприйматися Заходом як найнебезпечніший
Фото: Facebook

Майже рік триває широкомасштабна російська агресія, яка докорінно трансформувала тих, хто волів домовлятися з Кремлем: ЄС, НАТО і США.

Таку думку на своїй публічній Facebook-сторінці виклала відомий вітчизняний політолог-міжнародник Олеся Яхно, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Вона стверджує, що наперекір періодичним "вкидам" про необхідність переговорів, усі – Україна, Росія, Захід – розуміють: до миру ще далеко, а попереду очікуються важкі бої та важливі політико-дипломатичні рішення.

За словами Олесі Яхно, колективний Захід (не тільки ЄС, а й НАТО зі США – прим. ред.) безумовно прагне перемоги України, але все ж побоюється програшу РФ через ризик непрогнозованих процесів у великій ядерній країні.

«Як це не парадоксально, але тут відбуваються найбільш значущі трансформації, хоч і не так швидко, як нам би хотілося. Мова йде не лише про енергетичну диверсифікацію (ресурсів та транзитних маршрутів) та про  зміну оборонної політики (як на рівні країн, так і на рівні блоків/альянсів), а й про глибинні політичні трансформації у сприйнятті України, Росії, самого Заходу та сучасних викликів.

Другий рік війни, думаю, повинен зафіксувати трансформацію підходу від "не дозволити Росії виграти, а Україні пограти" до "необхідності перемоги України" як передумови досягнення миру. Наразі Європі вдалось уникнути проблем з енергозалежністю від російських носіїв, і ставка росіян на зиму не спрацювала, але зберігаються інші ризики, як пов'язані з усе ще розгалуженою російською шпигунською мережею по всьому світу, так і з доступом РФ (прямо чи опосередковано) до європейської інфраструктури (наприклад, до підводних кабелів).

Водночас розтягнутість війни у часі все більше перекроює геополітичну карту та змінює баланс сил у різних регіонах. Так, зросла євроатлантична єдність, і США та Європа дотримуються погодженої позиції у питаннях безпеки. Хочеться сподіватися, що ризик розтягнутої у часі війни буде сприйматися Заходом як більш небезпечний, ніж ризик ескалації ситуації з боку РФ, пов’язаної з воєнними перемогами України», – підсумувала Олеся Яхно.

Окремо "Останній Бастіон" радить читачам згадати, що ресурсна федерація московії у найгірших "традиціях" попередників провадить війну за міфічне минуле.

Читайте також:
Політика
Голос пращурів спонукає нас продовжувати наше життя, зберігаючи нашу ідентичність. Українці, пам'ятайте і плекайте своє національне «Я».
13 червня, 19:21
Політика
Стратегічна безпекова мета України — розпад РФ. Ця ресурсна федерація давно віджила своє, але американців воліють її врятувати від колапсу.
07 березня, 08:29
Політика
Будьте певні, тільки власна зброя України та удари по РФ дозволяють нав'язувати свою волю всім, навіть США. Таким зберігаємо суб'єктність.
05 лютого, 13:45
Політика
Можна припустити, що ніколи, адже це так зване розуміння Заходом ситуації чисто із логіки визиску жертви. Проте, розгляньмо перспективи.
18.12.2024, 19:21
Війна
Попри внутрішньоросійські негаразди на зовнішньому контурі кремлівський бункерний дід тріумфує. Навіть втрата Сирії не лякає путіна.
06.12.2024, 12:37
Війна
Поки наші захисники готуються зустрічати навалу північнокорейців, російська пропаганда вишколює своє населення. Лякає узбеками й таджиками.
17.10.2024, 07:09