Росія свідомо отруїла родючий український чорнозем, – науковці

ВІЙНА
09 вересня, 20:02
Росія свідомо отруїла родючий український чорнозем, – науковці
Фото: BBC

Повномасштабна воєнна агресія РФ проти України спричинила не тільки геноцид нашої нації, а й зіпсувала наші землі, знищила ліси та водойми.

З метою очистити вітчизняні ґрунти від забруднення, студенти Сумського національного аграрного університету звернулися по допомогу до Королівського аграрного коледжу міста Сайренсестер.

Такі відомості з провідного спеціалізованого науково-освітнього закладу Туманного Альбіону оприлюднила Британська телерадіомовна корпорація (BBC), передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Українські студенти спільно з досвідченими дослідниками Його Величності Чарльза III вже аналізують відібрані зразки ґрунту на відповідному обладнанні для пошуку важких металів та інших забруднювачів.

«Ми виявили там справді тривожні сигнали. Метали, знайдені у зразках, просякли ґрунт. Наша реальна тривога полягає в тому, що посіви, які, приміром, ростуть над вирвами від бомб, утримуватимуть ці отруйні метали та забруднюватимуть світові запаси продовольства», – невтішно змалював ситуацію професор Королівського аграрного коледжу пан Марк Гортон.

За останні 18 місяців російські ракети, авіабомби та артилерійські снаряди завдали непоправно величезної шкоди ландшафту України; водночас забруднення, зі зрозумілих причин, диспропорційне: північні, східні та південні області постраждали найбільше.

«На відновлення наших родючих чорноземів можуть знадобитися роки. Відходи та залишки хімікатів також можуть просочуватися у місцеві ґрунтові води, а відтак впливати на місцевий харчовий ланцюг. У зв'язку з цим і вік хвороб стає молодшим, особливо хронічних, через проблеми, пов'язані із забрудненням навколишнього середовища», – додала професор Сумського національного аграрного університету пані Олена Мельник.

Між іншим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", у тимчасово окупованому російськими загарбниками українському Приазов'ї надто швидко погіршується природно-екологічна ситуація.

Читайте також:
Опінії
Ні миру, ні війни, ні України з українцями. Таке майбутнє чекало нас у разі, якби торік Зе-влада пішла б на угоду із загарбниками з РФ.
29 листопада, 20:50
Політика
Відповідь на питання доволі очевидна. Все тому, що «русскій мір» ніколи повною мірою не спрацьовував в усіх своїх ітераціях!
28 листопада, 20:28
Опінії
Окупанти перегруповуються на Херсонщині, знову. Швидше за все, невдовзі ми станемо свідками чергового «жесту доброї волі».
13 листопада, 17:04
Світ
Московія має намір стежити за Європейським Союзом з узбережжя Лівії. Для цього спорудять нову військову базу.
06 листопада, 10:32
Війна
Воєнні злочини, скоєні окупаційно-терористичним контингентом росії в Україні, свідчать про спланований геноцид.
26 жовтня, 16:05
Світ
Окупаційно-терористичний контингент росії активно використовує адмінресурс на підкорених землях. Чиновники із Петрозаводська теж у ділі.
26 жовтня, 13:24