Росія свідомо отруїла родючий український чорнозем, – науковці

ВІЙНА
09.09.2023, 20:02
Росія свідомо отруїла родючий український чорнозем, – науковці
Фото: BBC

Повномасштабна воєнна агресія РФ проти України спричинила не тільки геноцид нашої нації, а й зіпсувала наші землі, знищила ліси та водойми.

З метою очистити вітчизняні ґрунти від забруднення, студенти Сумського національного аграрного університету звернулися по допомогу до Королівського аграрного коледжу міста Сайренсестер.

Такі відомості з провідного спеціалізованого науково-освітнього закладу Туманного Альбіону оприлюднила Британська телерадіомовна корпорація (BBC), передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Українські студенти спільно з досвідченими дослідниками Його Величності Чарльза III вже аналізують відібрані зразки ґрунту на відповідному обладнанні для пошуку важких металів та інших забруднювачів.

«Ми виявили там справді тривожні сигнали. Метали, знайдені у зразках, просякли ґрунт. Наша реальна тривога полягає в тому, що посіви, які, приміром, ростуть над вирвами від бомб, утримуватимуть ці отруйні метали та забруднюватимуть світові запаси продовольства», – невтішно змалював ситуацію професор Королівського аграрного коледжу пан Марк Гортон.

За останні 18 місяців російські ракети, авіабомби та артилерійські снаряди завдали непоправно величезної шкоди ландшафту України; водночас забруднення, зі зрозумілих причин, диспропорційне: північні, східні та південні області постраждали найбільше.

«На відновлення наших родючих чорноземів можуть знадобитися роки. Відходи та залишки хімікатів також можуть просочуватися у місцеві ґрунтові води, а відтак впливати на місцевий харчовий ланцюг. У зв'язку з цим і вік хвороб стає молодшим, особливо хронічних, через проблеми, пов'язані із забрудненням навколишнього середовища», – додала професор Сумського національного аграрного університету пані Олена Мельник.

Між іншим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", у тимчасово окупованому російськими загарбниками українському Приазов'ї надто швидко погіршується природно-екологічна ситуація.

Читайте також:
Опінії
Тбілісі вагітний революцією, на яку, швидше за все, чекай примусовий аборт. Промосковський режим не віддасть владу народу.
вчора, 17:20
Війна
Знищуючи енергетичну інфраструктуру (не без успіху), ворог сподівається на наш внутрішній бардак. Корупція та непотизм їм тільки на руку.
15 травня, 07:10
Війна
«Подарунок» гірнякам Донеччини та Луганщини від Москви. Всі нерентабельні шахти будуть знищені окупаційним ворожим режимом.
28 квітня, 17:21
Війна
За вказівкою московитів колаборанти розпочали призов на строкову службу до армії РФ повнолітніх юнаків у захоплених містах і селах Півдня.
26 квітня, 12:31
Кримінал
Семеро чоловіків завдали Україні збитків на 7 мільярдів гривень. Вони відновили роботу залізорудного комбінату у Василівському районі.
23 лютого, 19:14
Світ
Етноцид палестинців, влаштований режимом божевільного українофоба Сатаньягу, перевершує звірства нацистів. Бібі бере приклад із рашистів.
18 лютого, 08:42