Росія відновила довоєнний імпорт мікрочипів, – Politico

ЕКОНОМІКА
10 червня, 16:01
Росія відновила довоєнний імпорт мікрочипів, – Politico
Фото: Politico

Західний експорт ключових технологічних інновацій в електроніці, який потрібний РФ для її військової машини, повернувся на довоєнний рівень.

Такі відомості в інтерв'ю європейські редакції міжнародного видання "Politico" озвучив координатор санкцій у Державному департаменті США Джим О'Брайєн, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, кремлівський диктаторський режим спромігся пристосуватися до санкційного тиску й інтенсифікувати зусилля для отримання мікрочипів і мікросхем подвійного призначення.

«Починаючи з січня 2023 року Росія стала реімпортувати певні ключові категорії електроніки майже на довоєнному рівні. Зокрема, йдеться про такі товари, як чіпи, процесори та мікросхеми для виробництва сучасної зброї. Проблема у тому, що європейські компанії цілком добровільно і свідомо здійснюють продаж цих товарів іншим країнам, які своєю чергою перепродують їх... Росії.

Такий обхід запроваджених нами санкцій є серйозною проблемою, тому уряд США ідентифікував проблеми з п'ятьма країнами, які залучені у вказаний процес: Туреччиною, Казахстаном, Сакартвело, Вірменією та Об'єднаними Арабськими Еміратами. Влада цих країн уникає прямої відповіді ні питання, чи допомагають вони Росії поповнювати свій запас ракетного озброєння», – зазначив Джим О'Брайєн.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що остаточно позбавити Московію доступу до мікросхем непросто, хоча її здатність виробляти зброю зменшилася через західні санкції.

Читайте також:
Війна
Вони допомагають батьку обходити санкції.
06 грудня, 16:35
Світ
Кремль продовжує отримувати надприбутки від продажу нафти.
05 грудня, 15:45
Економіка
«Газпром» поставив всі запитувані обсяги і встановив новий рекорд добових поставок газу в Китай»
25 листопада, 16:58
Світ
Радар-детектор SkyEye може розпізнавати понад 330 моделей дронів на відстані до 35 кілометрів на відкритій місцевості.
18 листопада, 20:01
Економіка
41% палива у росії закупили країни Європейського Союзу.
16 листопада, 09:17
Світ
Його звинувачують в спробі обійти санкції та відмиванні коштів.
31 жовтня, 07:25