Саудівська Аравія намагається стримати падіння цін на нафту

ЕКОНОМІКА
19.11.2023, 15:18
Саудівська Аравія намагається стримати падіння цін на нафту
Фото: Financial Times

Королівський уряд в Ер-Ріяді готується продовжити скорочення видобутку «чорного золота». Йдеться про рівень в 1 мільйон барелів на день.

Цей добровільний захід, термін дії якого закінчується наприкінці цього року, був запроваджений влітку як тимчасовий крок на додачу до ширших скорочень нафтового картелю ОПЕК+. Такі відомості оприлюднило видання Financial Times.

З'ясувалося, що станом на тепер Саудівська Аравія видобуває майже 9 мільйонів барелів на добу у порівнянні із максимальним рівнем близько 12 мільйонів барелів на добу. Подальші скорочення цілком можуть розпалити напруженість у відносинах зі США.

Хоча падіння цін на «чорне золото» є головною причиною, нафтові партнери саудитів також обурені війною Ізраїлю проти ХАМАС і «гуманітарною кризою» у Ґазі. Лідери держав-учасниць ОПЕК+ готові провести додаткове скорочення ще до 1 мільйона барелів на день.

Водночас росія, як член цієї міжнародної торгової організації, що значною мірою залежить від нафти для фінансування свого вторгнення в Україну, останніми місяцями збільшує морський експорт. Поки незрозуміло, як на це відреагують інші члени картелю.

Насамкінець додамо, що країни-члени ОПЕК+ домовилися синхронно скоротити видобуток нафти більш аніж на один мільйон барелів на добу. Це вже спричинило ціновий хаос на світовому ринку.

Читайте також:
Економіка
Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
05 серпня, 21:40
Світ
Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.
01 серпня, 06:01
Життя
Глибоководні частини Світового океану приховують незліченні багатства. Одне із них — залізомарганцеві конкреції та бентосні відкладення.
26 липня, 06:00
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14 червня, 12:38
Економіка
Багата на оклади урану та інші цінні метали африканська країна стала залежною від РФ і КНР. Там панує військово-терористична хунта.
05 червня, 12:38
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27