Саудівська Аравія намагається стримати падіння цін на нафту

ЕКОНОМІКА
19 листопада, 15:18
Саудівська Аравія намагається стримати падіння цін на нафту
Фото: Financial Times

Королівський уряд в Ер-Ріяді готується продовжити скорочення видобутку «чорного золота». Йдеться про рівень в 1 мільйон барелів на день.

Цей добровільний захід, термін дії якого закінчується наприкінці цього року, був запроваджений влітку як тимчасовий крок на додачу до ширших скорочень нафтового картелю ОПЕК+. Такі відомості оприлюднило видання Financial Times.

З'ясувалося, що станом на тепер Саудівська Аравія видобуває майже 9 мільйонів барелів на добу у порівнянні із максимальним рівнем близько 12 мільйонів барелів на добу. Подальші скорочення цілком можуть розпалити напруженість у відносинах зі США.

Хоча падіння цін на «чорне золото» є головною причиною, нафтові партнери саудитів також обурені війною Ізраїлю проти ХАМАС і «гуманітарною кризою» у Ґазі. Лідери держав-учасниць ОПЕК+ готові провести додаткове скорочення ще до 1 мільйона барелів на день.

Водночас росія, як член цієї міжнародної торгової організації, що значною мірою залежить від нафти для фінансування свого вторгнення в Україну, останніми місяцями збільшує морський експорт. Поки незрозуміло, як на це відреагують інші члени картелю.

Насамкінець додамо, що країни-члени ОПЕК+ домовилися синхронно скоротити видобуток нафти більш аніж на один мільйон барелів на добу. Це вже спричинило ціновий хаос на світовому ринку.

Читайте також:
Економіка
Середньоазійський союзник рф буде сприяте енергетичній безпеці ЄС. Казахстан вкотре показав, що має власні інтереси.
28 жовтня, 08:18
Світ
Вилучення ресурсів із вулканічного газу досі вважалося малоймовірним, однак їхній видобуток із нижчих шарів має реальний потенціал.
28 червня, 20:03
Світ
У головних нафтогазоносних суб'єктах ресурсної федерації московії від початку березня 2023 року виявлено від'ємне електроспоживання.
18 березня, 16:09
Економіка
Міжнародний картель під назвою Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) вирішив зіграти на руку азійським деспотіям.
04.12.2022, 20:23
Економіка
Чималі запаси літію в Україні змушують міжнародні компанії та світові уряди допомагати нашому спротиву російській агресії.
22.04.2022, 09:37
Економіка
Дві південноамериканські країни призупинили постачання літієвої руди до російської федерації, власних надр у московитів немає.
13.04.2022, 07:09