Швеція розглядає можливість подати заявку на членство у НАТО

СВІТ
30.09.2021, 11:14
Швеція розглядає можливість подати заявку на членство у НАТО

У шведській оборонній політиці настали великі зміни; нейтралітет країни більше не у пріоритеті через новітню російсько-китайську загрозу.

Таку інформацію оприлюднило видання "Hufvudstadsbladet", посилаючися на власні джерела у профільному міністерстві скандинавського королівства.

На сьогодні Швеція активно озброює новітніми західними розробками власні сухопутні війська, військово-морські та військово-повітряні сили, а також спецпідрозділи для боротьби з кіберзагрозами, що надходять із РФ і КНР.

Крім того, шведське міністерство оборони збільшило чисельність призовників на майже 6000 осіб, які після річної служби в армії віднині муситимуть додатково проходити тактичні навчання на базах сусідніх країн-членів НАТО – Норвегії та Данії.

На тлі глобальної нестабільності, викликаної російською агресією в Україні, китайською на Далекому Сході й нещодавнім виведенням американського контингенту з Афґаністану, Швеція оголосила про відправлення власних військових підрозділів для покращення їхньої боєздатності до гарячих точок світу.

Як зазначають тамтешні аналітики, всередині політичної еліти попри партійно-ідеологічні суперечності на сьогодні склався певний консенсус: Стокгольм має прямувати до набуття повноправного членства у Північноатлантичному альянсі, навіть якщо перспективи виглядають примарними.

За офіційною інформацією міністерства оборони, у вересні поточного року Швеція уклала нові договори про військову співпрацю з країнами-членами НАТО – Данією, Норвегією і Францією, – які за 2 роки пообіцяли поставити сучасні винищувачі та катери берегової охорони.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", теперішня американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.

Швеція розглядає можливість подати заявку на членство у НАТО_1
Читайте також:
Попри словесні погрози РФ, ні США, ні НАТО не планують іти на поступки агресору, а тому готуються до тривалого протистояння з ним.
15 січня, 08:59
Екскерівник Шведської комуністичної партії Роберт Матіассон вважає, що совєцька система виправно-трудових таборів вартує переосмислення.
23.06.2021, 12:57
У небі над Скандинавським півостровом розпочалися військові навчання "Arctic Challenge Exercise", які відбуваються раз на 2 роки.
08.06.2021, 11:15
Першими, до кого застосують новацію легальної полігінії, будуть іммігранти-мусульмани з Азії та Африки.
13.04.2021, 08:01
За ініціативою уряду парламент Шведського королівства погодився збільшити видатки бюджету на державну оборону.
17.12.2020, 11:26
Уряд Ісландії не має наміру закривати освітні заклади й перешкоджати туризму на тлі пандемії коронавірусу.
10.04.2020, 09:35