«Слуги» та ОПЗЖ взялися регламентувати діяльність журналістів

22.10.2020, 14:38
«Слуги» та ОПЗЖ взялися регламентувати діяльність журналістів

Законопроєкт робить жорсткішою відповідальність за протидію роботі журналіста.

На сайті Верховної Ради опублікували проєкт Закону №4224 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо забезпечення свободи слова, права на інформацію та законодавчих гарантій професійної діяльності».

Авторами є депутати з різних фракцій, як це не дивно, серед яких «слуги народу» Тетяна Циба, Микита Потураєв, Сергій Швець (колишній журналіст) та інші, а також депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Нестор Шуфрич.

Вони пишуть, що завданням прийняття цього законопроєкту є посилення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіа-учасників, а також адміністративної та кримінальної відповідальності осіб за вчинення правопорушень стосовно журналістів.

Що пропонують «слуги» та ОПЗЖ?

Проєкт акта передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Закону України «Про інформацію».

Отже, вони прописали, що журналіст – творчий працівник суб’єкта у сфері медіа, який професійно збирає, одержує, створює, редагує, поширює і займається підготовкою інформації для медіа.

Статус журналіста підтверджується документом, виданим суб’єктом у сфері медіа, професійною чи творчою спілкою журналістів.

Документ, який підтверджує статус журналіста має містити найменування та вид медіа, фото, прізвище, ім’я та по батькові журналіста, номер документу, дату видачі та строк його дії, підпис особи, яка видала документ.

До журналістів прирівнюються кіно- і телеоператори, режисери та інші працівники засобів масової інформації, якщо вони за необхідності входять до складу творчих груп.

Пропонується, що вчинення правопорушення з метою порушення права на інформацію було обтяжувальною обставиною.

Адміністративне стягнення за дії направлені проти поширення інформації можуть бути накладені протягом 6 місяців з моменту вчинення таких дій, але не пізніше ніж за рік.

За викрадення журналіста карати позбавленням волі від 10 до 15 років.

Нерозкриття, порушення строків або порядку розкриття інформації у видобувних галузях тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сорока до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин.

Пропонується, аби члени професійної чи творчої спілки журналістів, зареєстрованої у встановленому Законом порядку мали право складати протоколи про адміністративні правопорушення (в контексті не доступу до інформації).

Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів:

1. Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності — карається штрафом до трьох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до одного року.

2. Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю — караються штрафом до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Дії, вчинені службовою особою з використанням свого службового становища — караються штрафом до чотирьох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

4. Дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб — караються штрафом до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51