У Болгарії з'являється «маленький Путін», – політолог Олеся Яхно

СВІТ
16.10.2022, 19:04
У Болгарії з'являється «маленький Путін», – політолог Олеся Яхно
Фото: Facebook

За останні 18 місяців у Болгарії пройшли вже четверті парламентські вибори, однак створити урядову коаліцію досі так і не вдалося.

Станом на сьогодні всю владу у цій балканській республіці зосередив президент Румен Радєв, пише на своїй Facebook-сторінці авторитетний політолог-міжнародник Олеся Яхно.

Як стверджує вітчизняний фахівець, чинний лідер Болгарії – колишній генерал, який керував винищувачами совєцькими винищувачами "МиГ", має тісні стосунки з Владіміром Путіним, але всіляко спростовує лояльність Кремлю.

Ба більше: у 2016 році під час передвиборчої президентської кампанії пан Радєв відкрито і публічно заявляв, що нібито "Крим – російський", ну, бо "Україна за нього не стала боротися".

«Президент Румен Радєв неодноразово помічений в озвученні проросійської риторики. Тому Болгарія стає ще однією країною Європи, де з'являється свій "маленький Путін". Так уже називають сербського президента Александра Вучіча й угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, які, з одного боку, засуджують агресію РФ проти України, а з іншого – виступають за зняття/послаблення санкцій та збереження енергоспівробітництва з росією. Нині Радєв отримав широкі владні повноваження на тлі не здатності створення парламентської більшості.

Нагадаю, що за останні 18 місяців у Болгарії пройшли вже четверті парламентські вибори, однак створити коаліцію в парламенті так і не вдалося. У результаті президент Радєв отримав надзвичайно великі повноваження (до формування нового уряду керівництво здійснює тимчасовий кабінет, призначений президентом) і також нещадно критикував санкції за вторгнення вже цього року. Тож, як і слід було очікувати, відмовився підписати декларацію щодо підтримки заявки України на вступ до НАТО. Радєв, по типу Орбана, засуджуючи агресію РФ, виступає за переговори з "Газпромом" із приводу відновлення постачання газу. Впевнена, що на росії всіляко намагатимуться скористатися ситуацією з погляду спроб підірвати єдність Заходу», – зазначила Олеся Яхно.

Цілком вірогідно, до кінця поточного року у Болгарії можуть пройти п'яті вибори, проте немає гарантій, що в результаті буде створено коаліцію, а відтак тимчасовий кабінет залишаться при владі настільки довго, наскільки захоче президент.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що представники російської громади, які пропагують кремлівські наративи, змогли пробитися до латвійського Сейму.

Читайте також:
Політика
Олег Татаов має вплив на абсолютні всі органи кримінальної юстиції, крім НАБУ і САП.
25 січня, 17:15
Політика
Ексглаву Київської ОВА Олексія Кулебу призначено заступником керівника Офісу президента
25 січня, 09:05
Виміри
Кадри на керівні державні посади підбираються за принципом мафії: якщо людина віддана і знає, як грабувати, вона отримає підвищення.
09 січня, 09:05
Опінії
Якщо не вирішив, під кого лягти – стій. Ще пофункціонуєш. Особисте
05 січня, 15:06
Політика
Положення Закону "Про медіа" є "гідними найгірших авторитарних режимів"
31.12.2022, 10:25
Політика
Андрій Єрмак визнав себе кращим президентом за 30 років, і повідомив, що буде балотуватися на другий термін
30.12.2022, 11:19