У Латвії готуються обмежити вживання «русскаго языка»

СВІТ
16 вересня, 07:09
У Латвії готуються обмежити вживання «русскаго языка»
Фото: POLITICO

На найближчому засіданні латвійський Сейм розгляне ініціативу депутатів щодо обмеження російської мови у сфері комунікації та реклами.

Такі відомості оприлюднили на офіційному сайті "Нової консервативної партії" (Jaunā konservatīvā partija), чиї представники входять до чинної урядової коаліції.

Станом тепер відомо, що ухвалення документа підтримало 68 народних обранців і тільки 18 висловилися категорично проти, посилаючися нібито на дискримінацію великої російськомовної громади.

Депутати-консерватори подали на розгляд парламенту законопроєкт "Про забезпечення статусу єдиної державної мови – латвійської мови", який впроваджує наступні зміни:

  • заборона спілкуватися "мовою, яка не є офіційною мовою Європейського союзу" (тобто, російською) муніципальним і державним установам, а також комерсантам, які надають громадські послуги, якими користуються фактично всі жителі без винятку;
  • обмеження використання російської мови у галузі торгівлі;
  • обмеження можливості роботодавців висувати до працівників вимоги володіння мовою, яка не є офіційною мовою ЄС, або ж у випадках, коли володіння такою мовою створює переваги для працівника.

Водночас не уточнюється, чи планують противники вказаної ініціативи звертатися до так званої Венеційської комісії, щоби завадити латвійським патріотам нарешті дерусифікувати власну країну.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", українським біженцям вдалося з нуля вивчили естонську мову лише за 1 місяць.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Затямте: тільки ми можемо відстояти себе й свою країну. Тільки у наших силах і у наших руках доля нашої Батьківщини!
08 серпня, 19:56
Світ
Агресивні дії росії в Україні та прихована підтримка війни з боку комуністичного Китаю не лишилися не поміченими у країнах Далекого Сходу.
16 травня, 18:02
Світ
У Великій Британії створили спеціальний урядовий підрозділ по боротьбі з кремлівською пропагандою та дезінформацією під назвою GIC.
20 березня, 19:17
Світ
Державна рада Фінляндської республіки займатиметься просвітництвом російськомовних громадян щодо кремлівського нападу на Україну.
18 березня, 21:28
Опінії
Телевізор ніколи не замінить холодильник. І кремлівський бункерний щур мав би на це зважати, але поставив усе на кін і пішов va banque.
09 березня, 13:00
Опінії
"Всіх розстріляють і посадять якесь російське опудало на Банкову..."
14 лютого, 20:05