У Латвії готуються обмежити вживання «русскаго языка»

СВІТ
16.09.2022, 07:09
У Латвії готуються обмежити вживання «русскаго языка»
Фото: POLITICO

На найближчому засіданні латвійський Сейм розгляне ініціативу депутатів щодо обмеження російської мови у сфері комунікації та реклами.

Такі відомості оприлюднили на офіційному сайті "Нової консервативної партії" (Jaunā konservatīvā partija), чиї представники входять до чинної урядової коаліції.

Станом тепер відомо, що ухвалення документа підтримало 68 народних обранців і тільки 18 висловилися категорично проти, посилаючися нібито на дискримінацію великої російськомовної громади.

Депутати-консерватори подали на розгляд парламенту законопроєкт "Про забезпечення статусу єдиної державної мови – латвійської мови", який впроваджує наступні зміни:

  • заборона спілкуватися "мовою, яка не є офіційною мовою Європейського союзу" (тобто, російською) муніципальним і державним установам, а також комерсантам, які надають громадські послуги, якими користуються фактично всі жителі без винятку;
  • обмеження використання російської мови у галузі торгівлі;
  • обмеження можливості роботодавців висувати до працівників вимоги володіння мовою, яка не є офіційною мовою ЄС, або ж у випадках, коли володіння такою мовою створює переваги для працівника.

Водночас не уточнюється, чи планують противники вказаної ініціативи звертатися до так званої Венеційської комісії, щоби завадити латвійським патріотам нарешті дерусифікувати власну країну.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", українським біженцям вдалося з нуля вивчили естонську мову лише за 1 місяць.

Читайте також:
Світ
Агресивна війна геноцидного типу Росії проти України не популярна у світі, дії Москви не схвалюють 57% населення світу.
06 травня, 20:41
Війна
Кілька днів поспіль головною темою західної преси є донесення до громадськості того, скільки в Україні утилізовано російських загарбників.
03 лютого, 17:00
Політика
Кожен бачить і чує те, що хоче бачити й чути; в Україні таких вдосталь. Тá після 24.II.2022 нам потрібні критичне мислення і здоровий глузд.
29 січня, 07:01
Політика
Ще не закінчилася війна, а раціональний планктон уже фантазує про поживу на виборах. Коли, де, як, – над цими ніхто не замислюється.
28 січня, 06:59
Війна
За кілька тижнів РФ готує нову ескалацію, але нині потребує оперативної паузи, тому й прагне схилити Україну і Захід до укладення перемир'я.
18.10.2022, 19:45
Війна
Таджики розпочали сезон полювання на росіян у РФ. Дарма, що це лише одиничний випадок на одному військових полігонів поблизу Білгорода.
17.10.2022, 07:00