У Латвії готуються обмежити вживання «русскаго языка»

СВІТ
16.09.2022, 07:09
У Латвії готуються обмежити вживання «русскаго языка»
Фото: POLITICO

На найближчому засіданні латвійський Сейм розгляне ініціативу депутатів щодо обмеження російської мови у сфері комунікації та реклами.

Такі відомості оприлюднили на офіційному сайті "Нової консервативної партії" (Jaunā konservatīvā partija), чиї представники входять до чинної урядової коаліції.

Станом тепер відомо, що ухвалення документа підтримало 68 народних обранців і тільки 18 висловилися категорично проти, посилаючися нібито на дискримінацію великої російськомовної громади.

Депутати-консерватори подали на розгляд парламенту законопроєкт "Про забезпечення статусу єдиної державної мови – латвійської мови", який впроваджує наступні зміни:

  • заборона спілкуватися "мовою, яка не є офіційною мовою Європейського союзу" (тобто, російською) муніципальним і державним установам, а також комерсантам, які надають громадські послуги, якими користуються фактично всі жителі без винятку;
  • обмеження використання російської мови у галузі торгівлі;
  • обмеження можливості роботодавців висувати до працівників вимоги володіння мовою, яка не є офіційною мовою ЄС, або ж у випадках, коли володіння такою мовою створює переваги для працівника.

Водночас не уточнюється, чи планують противники вказаної ініціативи звертатися до так званої Венеційської комісії, щоби завадити латвійським патріотам нарешті дерусифікувати власну країну.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", українським біженцям вдалося з нуля вивчили естонську мову лише за 1 місяць.

Читайте також:
Політика
Дії майстрів пропаганди та дезінформації з московського Залісся націлені на внутрішній розкол нашого суспільства. Зе-влада їм підігрує.
10 січня, 19:45
Життя
В останні роки акцент на погляди, а не на фактах став новою тенденцією. Особливо, в аналізі міжнародних відносин і конфліктології.
17.12.2023, 08:42
Світ
Європа розробила нову політику та закони для усунення своєї вразливості від пропаганди Кремля
10.09.2023, 07:35
Опінії
Очевидно, що творцями перемоги України над Росією є наші захисники із лав Сил оборони. А ще – волонтери, проте не політики!
21.08.2023, 16:50
Політика
Якими б впливовими та авторитетними не були видання "The New York Times", "Newsweek" чи "The Washington Post", вони грають не за Україну.
16.08.2023, 17:54
Опінії
Виявилося, що навіть найпатріотичніші експерти-самоуки іноді поспішають з оцінками ситуації на фронті. А дарма...
26.07.2023, 19:16