У лівійському Тобруку з'явиться база російських ВМС

СВІТ
06.11.2023, 10:32
У лівійському Тобруку з'явиться база російських ВМС
Фото: Bloomberg

Московія має намір стежити за Європейським Союзом з узбережжя Лівії. Для цього спорудять нову військову базу.

Такі відомості з посиланням на власні джерела в антиурядових силах лівійського генерала Халіфи Хафтара виклало видання Bloomberg. Зазначається, що росія розширює свою присутність в Африці, зокрема у тих країнах, де відсутній демократичний лад і панує хаос.

Однією з таких на сьогодні є Лівія, поділена майже навпіл між прозахідним законним урядом, який знаходиться у Триполі, і проросійськими повстанцями на чолі з генералом Хафтаром. Саме останній роками грошима та зброєю підтримується Москвою.

За даними джерел видання Bloomberg, наразі триває робота над угодою між росією і представниками Халіфи Хафтара. Спорудження бази ВМС рф у Тобруку обговорювалося під час візиту опального лівійського генерала-сепаратиста до Москви у вересні поточного року, коли міністр-оленяр Сєргєй Шойгу також надав йому зброю.

Важливо зауважити, що станом на тепер війська Хафтара контролюють багато великих нафтових об'єктів у Лівії, яка має до 40% усіх нафтових запасів Африки. Крім снарядів, артилерії та стрілецького озброєння генерал хоче отримати від росії системи ППО/ПРО і винищувальну авіацію, щоби протистояти урядовим силам.

Тим часом Італія повертається у Лівію, але без фашизму і мілітаризму. Рим і Триполі уклали важливу стратегічну угоду десятиліття у галузі енергетики на загальну суму $8 млрд заради порятунку цілої Європи.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Семеро чоловіків завдали Україні збитків на 7 мільярдів гривень. Вони відновили роботу залізорудного комбінату у Василівському районі.
23 лютого, 19:14
Світ
Етноцид палестинців, влаштований режимом божевільного українофоба Сатаньягу, перевершує звірства нацистів. Бібі бере приклад із рашистів.
18 лютого, 08:42
Світ
Понад 100 днів ізраїльська воєнна машина терору та окупації перетворює сектор на знелюднену пустку. Де було життя — нині панує смерть.
02 лютого, 08:12
Світ
Не вдовольнившись смертями тисяч палестинських дітей і жінок, сіоністи перейшли до іншої тактики. Повністю вимкнули зв'язок у секторі.
19 січня, 20:05
Історія
82 роки тому Червона армія відступала на Схід під тиском Вермахту. В українській столиці чекісти готувалися здійснити масштабний підрив.
14 січня, 11:15
Війна
Як Андрій Портнов курував окупацію Криму.
08 січня, 10:19