У Москви залишилося ще понад 2 тисячі старих ракет

ВІЙНА
08.07.2022, 10:15
У Москви залишилося ще понад 2 тисячі старих ракет

Їх вистачить на кілька місяців бомбардувань

Станом на 24 лютого 2022 року в московії було майже 7000 ракет середньої та ближньої дальності дії (до 5500 км). З них майже половина – неточні ракети Х-22, Х-55 та комплекси "Точка-У", повідомляє Forbes.

За чотири місяці війни московія вже використала в Україні близько 3000 ракет. Швидше за все, ракет "Калібр" та "Іскандер" в ординських окупантів залишилося небагато.

На першому етапі війни московія переважно використовувала ракети типу "Калібр" (морського базування) та ракетні комплекси "Іскандер". Найменше ракети Х-101 і кілька разів заявляла про застосування останньої своєї розробки – Х-47 "Кинджал".

"Оскільки московія не розраховувала на тривалу війну, вона активно використовувала ці ракети, при тому, що їх запас не був занадто великим (2000-3000 одиниць).

У травні з'явилися перші повідомлення про те, що Міноборони росії починає шукати ракети на стороні – у Китаї, Північній Кореї та інших країнах.

Приблизно в цей же час з'явилася інформація про перше застосування ракет Х-59. Це стара радянська ракета 80-х років, але досить точна. Кругове можливе відхилення вказано менше ніж 10 м, але СРСР та росія схильні перебільшувати реальну точність своєї зброї", — йдеться у статті.

Недоліком Х-59 є малий радіус дії – менше 300 км. Тобто її можна застосувати лише прикордонними областями або в районі узбережжя Чорного моря. Також вона несе найменший заряд (до 300 кг) та не здатна зруйнувати великий об'єкт.

Альтернативою ракет типу "Калібр" на більшій відстані стали радянські Х-55 та їхня сучасна модифікація Х-555. Але ці ракети не можна назвати високоточними. Їх кругове відхилення становить 20-100 м.

"Також у цей час з'явилися перші підтвердження застосування росією комплексів "Точка-У", які офіційно знято з озброєння. "Точка-У" – це взагалі зброя масового враження.

Вона здатна вражати живу силу площі до 30 га залежно від типу боєголовки. До того ж відхилення ракети може становити до 250 метрів.

Крім цього, ракети до комплексів "Точка-У" зазвичай дуже старі й існує високий ризик того, що ракета взагалі не влучить у ціль. Тобто це дуже невиборча зброя, яка завдає руйнувань на великій площі», — йдеться у статті.

московія вже використала в Україні близько 3000 ракет. Швидше за все, ракет "Калібр" та "Іскандер" у ординських окупантів залишилося небагато. Підтвердженням цього є те, що орда використовує не лише старі та дешеві ракети, а й нові та дорогі.

Зокрема, протикорабельні ракети П-800 "Онікс" вартістю понад $1 млн. за одиницю.

Крім того, що це дорогі ракети, вони створені для інших цілей. Їхнє застосування по наземних об'єктах свідчить про те, що у росіян не вистачає дешевших ракет необхідної точності. Або росія не встигає постачати ракети "Калібр" на Чорноморський і Каспійський флоти (звідки ними можна діставати до території України).

"Якщо у росіян справді закінчуються Х-101, "Калібри" та далекобійні ракети комплексів "Іскандер", то з дальністю понад 500 км, залишаються лише старі Х-55 та Х-22.

Погана новина – цих ракет не більше 2000 і їх може вистачити ще кілька місяців бомбардувань. А їхня неточність може призвести до жахливих наслідків", - йдеться у статті видання.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.
22 квітня, 14:54
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21
Світ
Пхеньян допомагає Москві коїти геноцид українців, надаючи різне озброєння. Своєю чергою, Сеул готовий надавати все необхідне Києву.
27 березня, 19:45
Політика
Анналена Бербок хоче обійти перепону в особі федерального канцлера. Наляканий компроматом у Москві Олаф Шольц допомагає РФ перемогти.
17 березня, 20:57
Економіка
Київ самотужки не здатен відродити власну оборонну промисловість. Десятиліття шкідництва, грабунку і корупції не минають без наслідків.
17 березня, 11:15