У Польщі віднайшли документ про іменування України Руською державою в XV столітті

ІСТОРІЯ
28.01.2022, 08:33
У Польщі віднайшли документ про іменування України Руською державою в XV столітті
Фото: Facebook

Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.

Відповідно і навчальні програми у школах та університетах підлаштовуються під цей штучно насаджений стандарт, ігноруючи важливі документи з фондів європейських архівів.

Яскравий тому приклад – віднайдений у Відділі рукописів Польської Академії наук ярлик кримського хана до короля Речі Посполитої, що днями оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб у Facebook.

За його словами, оригінальний документ до тепер перебуває у місті Курнік і поки не зацікавив українських дослідників.

«У 1461 році згідно з Ярликом кримського хана Хаджи Ґерая польському королеві та великому литовському князеві Казимиру IV Яґеллончику було затверджено існування "Руського панства", тобто – "Руської держави". Саме так було написано у документі, який є польським перекладом ханського ярлика, або ж "докончання". На жаль, сьогодні більшість українських, польських та литовських істориків невірно трактують історію державності Русі-України XV століття. Фактично, тоді існувала Руська держава, яка складалася з Волинського, Київського та Чернігівського князівств», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", русини стали іменуватися українцями за доби гетьмана Богдана Хмельницького.

У Польщі віднайшли документ про іменування України Руською державою в XV столітті_1
У Польщі віднайшли документ про іменування України Руською державою в XV столітті_3
У Польщі віднайшли документ про іменування України Руською державою в XV столітті_5
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Історія
Натомість росіяни (великороси) були відомі цивілізованому світові до початку століття XIX-го не інакше як московити з дикої Татарії...
13.09.2022, 09:56
Історія
272-сторінкова середньовічна хроніка про діяння німецьких хрестоносців на Сході Європи невдовзі стане доступною для українських читачів.
09.06.2022, 18:01
Історія
Державний архів Шведського королівства зберігає багато рідкісних документів пов'язаних з Україною та її історією козацької доби.
22.05.2022, 21:34
Історія
Засновник першого Гетьманату Богдан-Зиновій Хмельницький активно листувався з головою Антіохійської Православної ​Церкви.
17.11.2021, 09:33
Історія
Король польський, великий князь литовський, пан і дідич Русі Сиґізмунд I Старий щедро роздав козацтву землі на Запорожжі ще у 1510 році.
25.10.2021, 08:09
Історія
Доба Руїни другої половини XVII століття відома українцям як період занепаду Козацько-Гетьманської держави, але не тільки.
02.10.2021, 10:12