У полтавців бургери, у запоріжців – щоденні ракетні обстріли

ВІЙНА
18 травня, 18:27
У полтавців бургери, у запоріжців – щоденні ракетні обстріли
Фото: Останній Бастіон

Доки "зголоднілі" споживачі їжі швидкого приготування стають у черги у Полтаві, Запоріжжя зазнає постійних повітряних ударів ворога.

Що зараз відбувається у багатостраждальному Запоріжжі? Власне, щотижня нас обстрілюють із систем С-300, а буває і кілька днів поспіль.

Їх ніхто не збиває, вони завжди влучають у ціль, якою б вона не була; тобто, ми тут як фігурки у тирі. На передмістя взагалі боляче дивитись, адже воно практично знищене.

Оріхів, Гуляйполе, Мала Токмачка, Кам'янське... – майже 15 місяців під постійними щоденними обстрілами. Запоріжці втрачають найдорожче: рідних і свої оселі!

Днями ворог обстріляв Малокатеринівку. І знаєте, друзі, багато хто, навіть із нашого Запоріжжя, не чули цієї інформації взагалі, або ж зі значним запізненням.

Місцеві блоґери, котрі мають багато підписників у Facebook чи Instagram рідко пишуть (вірніше, майже ніколи!) про обстріли Запоріжжя і передмістя. Чи то тому, що це вже перетворилося на буденність, чи тому, що це не принесе ніяких дивідендів.

Не зрозуміло, не маю відповіді. Але Запоріжжя та область певною мірою в інформпросторі наче у "тіньовому бáні".

Нас згадують лише у контексті контрнаступу або ж небезпеки, пов'язаної із ЗАЕС.

Якось, ще на початку травня, почула по ТБ одного "експерта", котрий сказав слова, від яких заклякла: «Україну не обстрілювали вже майже 50 діб. А от зараз почали». Що, пробачте?!

А Харків, а Херсон, а Запоріжжя, а Нікополь, а Слов'янськ із Краматорськом, які й не припиняли обстрілювати, – це вже не Україна? Чи ми якась інша Україна, про яку незручно казати, бо вже притупилося співчуття і взагалі, кожен сам за себе.

Наслідки тоіршнього осіннього ракетного обстрілу Запоріжжя (район центрального автовокзалу)
Наслідки тоіршнього осіннього ракетного обстрілу Запоріжжя (район центрального автовокзалу)
У полтавців бургери, у запоріжців – щоденні ракетні обстріли_3

Чи обстріли із С-300 вже не рахуються? Коли таке створіння патякає про воєнну стратегію, то одразу вимикаю ТБ, оскільки слухати далі, то не поважати себе.

Інколи здається, що Запорізька область наче бідний родич у сім'ї; це і до війни так було. Якщо якісь цікаві новітні експерименти чи фінансові інвестиції, то Запоріжжя завжди було другорядним у черзі, як і посадові призначення за часів всіх президентів досить дивні, м'яко кажучи.

70% області в окупації вже 15 місяців – це величезна трагедія.

Той факт, що ворог за тиждень "с вєтєрком" захопив значний кусок території – результат ганебної політики Зе-влади стосовно підготовки до повномасштабного вторгнення. Сподіваємося, винні таки понесуть і політичну і юридичну відповідальність, адже це десятки тисяч зруйнованих доль.

Хотілося б нагадати, що 9 років, починаючи з 2014-го, багато українців жили своїм життям, всіляко відсторонюючись від війни на Донбасі. Зараз схожа ситуація може повторитися на Запоріжжі.

Чому, запитаєте ви? Ну, все очевидно, як Божий день:

  • бо люди втомилися, а ситуація затягується;
  • бо не хочеться перейматися чужими проблемами, купа своїх;
  • бо війна десь там, а не за 30 км від вашої оселі.
Наслідки квітневого обстрілу околиць Запоріжжя
Наслідки квітневого обстрілу околиць Запоріжжя
У полтавців бургери, у запоріжців – щоденні ракетні обстріли_7

Але ми не маємо мовчати, оскільки Запоріжжя було, є і завжди буде душею України. І вона зараз, ця душа, напоєна Сонцем південних степів і духом вольової Козаччини, зранена та болить.

Автор – Арпина Турбина, громадська діячка і волонтерка із Запоріжжя

Читайте також:
Кримінал
Слуги вітчизняної Феміди завжди були та лишалися Ахіллесовою п'ятою національної безпеки, чим постійно користувалися олігархи та Кремль.
26 травня, 17:17
Кримінал
О 12:00 відбудеться брифінг керівників НАБУ і САП щодо викритої схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду
16 травня, 12:10
Політика
Як кажуть у народі, – непокаране зло повертається, щоби сторицею нагадати про себе й у рази збільшити завдані раніше збитки.
13 травня, 16:30
Виміри
Перевізник пообіцяв зробити все можливе, для недопущення таких ситуацій в майбутньому
13 травня, 14:30
Політика
У лавах професійних громадських активістів, які живуть з розкрадання грошей, що виділяються на боротьбу з корупцією, – ґвалт і гармидер
05 травня, 10:15
Опінії
Як Андрій Пишний реструктуризував борги бізнесменам, що ймовірніше за все є родичами експрезидента росії дмитра мєдвєдєва.
13 квітня, 09:18