У Старих Санжарах на Полтавщині перейменували 3 вулиці та 2 провулки

ПОЛТАВА
06.09.2021, 08:08
Середмістя Старих Санжарів
Середмістя Старих Санжарів
Фото: Google Maps

Фруктова декомунізація продовжує торувати собі шлях українською топонімікою, зокрема й у Полтавській області.

Нашим громадянам не втямки — хто не увічнює своїх власних героїв, через примус шануватиме чужих.

Про це красномовно свідчить інформація, оприлюднена на сайті Новосанжарської селищної ради, передає аґенція "Останній Бастіон".

Днями під час громадських слухань і обговорень жителі Старих Санжарів Полтавського району закликали старосту села перейменувати низку вулиць і провулків.

Зокрема, Жовтнева тепер Соборності, Перебудівська – Осіння, а П'ятирічанська – Житня; Перебудівський стане Зоряним, Жовтневий – Медовим.

На правду, складається враження, що селянам ішлося про буквальне (суто практичне – прим. ред.) виконання закону "Про декомунізацію"; влада ж свідомо потурає подібним ініціативам.

Оскільки жодного достойного земляка, щоби його іменем назвати не те, щó вулицю, – хоча б провулок, ми не знайдемо у вказаному переліку.

А проте, Старі Санжари – місце, де народилися такі визначні діячі українства, як, приміром:

  • Михайло Леонтович (1784-1840) — він же православний архієпископ Мелетій, місіонер і педаґоґ;
  • Юрій Липа (1900-1944) — письменник, поет, публіцист, лікар, автор вітчизняної ґеополітичної концепції;
  • Катерина Мешко (1910-1976) — підпільниця з лав Орґанізації українських націоналістів, член Української головної визвольної ради.

Їх імена і прізвища, на жаль, до сьогодні не нанесені на мапу Старих Санжарів, бо, ймовірно, дратують "ніжну" душу аполітичного посовєченого населення.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", українські вулиці мають розпрощатися з Пушкіним, Ватутіним і рештою діячів колоніальних часів, які несуть загрозу нашій національній ідентичності.

Читайте також:
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03 травня, 10:22
Світ
Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".
30 квітня, 07:09
Світ
Російська "п'ята колона" з-поміж жителів Таллінна і Нарви опинилася у складному становищі, через дії кремлівського щура в Україні.
29 квітня, 08:37
Кримінал
Слуги Феміди Литовської республіки розпочали розгляд позову родичів жертв подій 13 січня 1991 року проти Міхаіла Горбачова.
28 березня, 21:24
Світ
Подвійні стандарти для корумпованої еліти країн ліберально-демократичного Заходу – норма, адже вона роками харчується з рук Кремля.
16 березня, 17:09
Історія
Більшовицькі окупанти ніколи не були винахідниками чи творцями, радше вмілими крадіями, котрі запозичували чуже, називаючи своїм.
07 січня, 11:16