Україна потребує справжньої демократії за грецьким зразком

ПОЛІТИКА
30.09.2021, 08:01
Україна потребує справжньої демократії за грецьким зразком

Жоден посадовець чи народний обранець за демократії не має права покинути займане ним крісло без звіту перед суспільством.

Скажімо, як було у стародавніх Атенах, де по кожній посадовій особі виносилося окреме рішення: накрав – ​отримуєш кару, прислужився людям – заохочення.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав відомий львівський філософ і політичний аналітик Сергій Чаплигін, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, нашим вітчизняним можновладцям є чому повчитися у давніх еллінів, а не сліпо мавпувати недолугі процедури колективного Заходу часів Холодної війни.

«А чи відомо вам, що у стародавніх Атенах за демократії жоден маґістрат не мав права покинути свою посаду без звіту?! Там існувала так звана комісія 10 лоґістів, яка перевіряла витрати всіх посадових осіб, а потім писала звіт і виставляла його для загального огляду. Причому враховувалося не тільки нераціональне використання грошей, але і ті дії, які призвели до збитку поліс. У цьому випадку посадовець мусив внести таку ж саму суму, після чого оголошувалося, що вона може бути вільною. Якщо посадову особу викривали на привласненні грошей чи розтраті з особистих мотивів – платила до скарбниці суму у десятеро більшу й опісля була вільна. Якщо ж протягом певного терміну, сума подвоювалася або борг по ній не був виплачений – садили до в'язниці без суду, який міг бути куплений заздалегідь», – зазначив Сергій Чаплигін.

Львівський філософ додає, що давні елліни розумілися на покаранні корупціонерів: у в'язниці таких осіб тримали доти, поки знайомі чи родичі не вносили зазначену суму, а затим більше не допускали до владних посад.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Володимир Зеленський і команда його підприємливих ділків збагачуються, тоді як більшість українців зводить кінці з кінцями.

Читайте також:
Позиція
Україна — наша рідна домівка. А тому, ми маємо за неї відповідати як за свою оселю (квартиру, дім), де наводимо лад.
17 березня, 17:20
Опінії
Демократія не будується, а «існує» або «не існує». Демократія — це не якась там вигадана «форма суспільного устрою без насилля й брехні».
26.10.2023, 16:56
Блоги
Перестаньте все валити на всюдисущий "дух корупції"! Або трешовий свіжак з останнього опитування від "Демініціатив"...
12.09.2023, 19:47
Політика
Українська держава опинилася у заручниках обставин. Суспільство хоче змін, але до цих самих змін не готове, а тому верховодять популісти.
13.08.2023, 18:45
Опінії
Будувати таку, якої поки у світі немає. Але про яку мріють всі прогресивні люди на планеті й перш за все – українці!
06.06.2023, 21:40
Політика
Розсудливі українці, хто ще зберіг здоровий глузд, мають чинити суспільний тиск на владу. Особливо, коли влада відверто хибить.
15.02.2023, 17:58