Україна потребує справжньої демократії за грецьким зразком

ПОЛІТИКА
30 вересня, 08:01
Україна потребує справжньої демократії за грецьким зразком

Жоден посадовець чи народний обранець за демократії не має права покинути займане ним крісло без звіту перед суспільством.

Скажімо, як було у стародавніх Атенах, де по кожній посадовій особі виносилося окреме рішення: накрав – ​отримуєш кару, прислужився людям – заохочення.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав відомий львівський філософ і політичний аналітик Сергій Чаплигін, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, нашим вітчизняним можновладцям є чому повчитися у давніх еллінів, а не сліпо мавпувати недолугі процедури колективного Заходу часів Холодної війни.

«А чи відомо вам, що у стародавніх Атенах за демократії жоден маґістрат не мав права покинути свою посаду без звіту?! Там існувала так звана комісія 10 лоґістів, яка перевіряла витрати всіх посадових осіб, а потім писала звіт і виставляла його для загального огляду. Причому враховувалося не тільки нераціональне використання грошей, але і ті дії, які призвели до збитку поліс. У цьому випадку посадовець мусив внести таку ж саму суму, після чого оголошувалося, що вона може бути вільною. Якщо посадову особу викривали на привласненні грошей чи розтраті з особистих мотивів – платила до скарбниці суму у десятеро більшу й опісля була вільна. Якщо ж протягом певного терміну, сума подвоювалася або борг по ній не був виплачений – садили до в'язниці без суду, який міг бути куплений заздалегідь», – зазначив Сергій Чаплигін.

Львівський філософ додає, що давні елліни розумілися на покаранні корупціонерів: у в'язниці таких осіб тримали доти, поки знайомі чи родичі не вносили зазначену суму, а затим більше не допускали до владних посад.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Володимир Зеленський і команда його підприємливих ділків збагачуються, тоді як більшість українців зводить кінці з кінцями.

вибір редакції
Читайте також:
Покладатися на демократичну зміну влади українцям не варто. Бо і далі буде все, як завжди...
13 листопада, 13:45
Автор відповідного законопроєкту прагне, аби депутата могли відкликати за пропозицією його виборців.
15.10.2020, 12:57
50% опитаних вважають, що контроль за діяльністю новообраної місцевої влади повинен здійснюватися самими громадянами.
24.09.2020, 16:11
Проєкт спрямований на депутатів-мажоритарників, а не обраних за партійними списками.
13.08.2020, 12:53
Документ розроблено з метою впливу громадян на рішення влади через опитування.
17.07.2020, 14:24
Як приклад чому треба мати легальну зброю вдома.
29.06.2020, 19:49