Україна має бути в ЄС, а Угорщина у складі росії — Helsingin Sanomat

ПОЛІТИКА
10.11.2023, 17:41
Україна має бути в ЄС, а Угорщина у складі росії — Helsingin Sanomat

Фінляндія має підтримувати євроатлантичні прямування українців. Причина очевидна — Україна заслуговує бути частиною вільної Європи.

Про це йдеться у редакційній статті провідної фінляндської газети Helsingin Sanomat. Журналісти звернули увагу на те, що Україна, яка захищає Європу життями тисяч своїх громадян, не може залишитися поза межами Європейського Союзу.

Водночас наголошується, що станом на тепер через завдані російською воєнною агресією збитки членство України є великою фінансовою проблемою. З нинішніми системами підтримки всередині ЄС бідна і знекровлена Україна перетворить багато країн-учасниць з одержувачів на постійних донорів допомоги.

На цьому постійно наполягає проросійський уряд Угорщини, котрий вже пообіцяв блокувати вступ України до ЄС. Міністр закордонних справ Пийтер Сійярто чітко дав зрозуміти, що Будапешт, який роками плазує перед Москвою, не хоче бачити Київ у міцній і вільній родині європейських демократій.

«Пан Сійярто стверджує, що Україні нібито бракує свободи слова та дотримання прав людини, особливо прав національних меншин. Очевидно, угорський міністр маніпулює фактами, адже розуміє, що після приєднання України до ЄС його країна не надалі буде найбільшим отримувачем фінансової допомоги від Брюсселю.

Сама по собі критика Угорщини має під собою правду: Україна все ще корумпована країна, але не настільки, щоби залишати її на поталу росії. З іншого боку, порівняння розвитку верховенства права цих двох країн показує, що Україна рухається у правильному напрямку, а Угорщина — у неправильному, мавпуючи росію.

Фінляндія повинна підтримувати рух обох країн у тих напрямках, які їх влаштовують. Можливо, якщо уряд Угорщини настільки ненавидить Україну йому краще спрямувати свої зусилля для приєднання до росії, щоби не розвалювати міцний союз ЄС», — слушно зауважують у редакції газети Helsingin Sanomat.

Тим часом угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан вирішив увічнити себе у бронзі. З цією метою витратять багатомільйонні кошти, надані Брюсселем для порятунку колапсуючої економіки Будапешта.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
вчора, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38
Світ
Гельсинкі готується до тривалого протистояння з Москвою. Штучна міграційна криза не похитнула холоднокровну, стійку фінську націю.
04 лютого, 19:08
Політика
У другому за крісло голови держави змагатимуться кандидати від урядової Національної Коаліційної партії та опозиційної партії «Зелених».
29 січня, 19:26