Уряд Естонії дозволить роботодавцям звільняти невакцинованих працівників

СВІТ
12.08.2021, 10:25
Уряд Естонії дозволить роботодавцям звільняти невакцинованих працівників

Погіршення санітарно-епідеміолоґічного стану в Естонській республіці спонукає уряд запровадити доволі жорсткі ініціативи.

Таку інформацію оприлюднив провідний суспільний мовник балтійської країни "Eesti Rahvusringhääling", посилаючися на чиновників Трудової інспекції.

Міністри планують дозволити роботодавцям звільняти як нещеплених від COVID-19 працівників, так і тих, хто не надав довідки про перенесення хвороби, затвердивши відповідні поправки до чинного законодавства.

При цьому чітких критеріїв, на які можна було б спиратися при оцінці ризиків біолоґічної небезпеки на робочому місці, наразі немає; представники влади говорять про врахування тільки кожного окремого випадку.

«Працедавці зможуть вимагати від своїх робітників паспорт вакцинації або довідку про перенесення коронавірусу. Втім, у них є на сьогодні й інші леґальні можливості: запровадити масковий режим, реґулярне тестування, дозволити працювати з дому або придумати щось ще. Але щеплення, звісно, – все-таки найнадійніший метод захисту, і якщо інших способів уберегтися від вірусу немає, роботодавець має право звільнити невакцинованих працівників», – пояснила заступник ґенерального директора естонської Трудової інспекції Меелі Мійдла-Ванаталу.

Водночас чиновники стверджують, що у разі, коли робітник уже щепився однієї дозою вакцини й чекає на другу, то йому зобов'язані надати безпечне робоче місце до завершення повного курсу вакцинації.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", в Ізраїлі медики б'ють на сполох: подвійна протикоронавірусна вакцинація не зупинить штам "Дельта".

Читайте також:
Британія скасовує носіння масок та Covid-паспортів
18:28
Адміністрація президента Джозефа Байдена пообіцяла не допустити відсутності медикаментів в американських аптеках і лікарнях.
08 січня, 12:45
Для кожного хворого коронавірусом українця медична допомога у стаціонарі є безоплатною.
03.12.2021, 10:16
Пандемія коронавірусу на території Семенівської громади Кременчуцького району набирає обертів; кількість заражених збільшується.
11.11.2021, 08:28
Забрала би їх холєра...
09.11.2021, 09:07
У 55 медичних закладах Полтавської області можна отримати щеплення від коронавірусу; темпи вакцинації задовільні.
05.11.2021, 09:13