В Україні створили робота D-21-11, який може виконувати бойові завдання

ВІЙНА
05.01.2024, 17:33
В Україні створили робота D-21-11, який може виконувати бойові завдання

Бойова частина робота, D-11, вже пройшла успішні випробування та має позитивні відгуки від військових.

Учасники оборонного кластера Brave1 створили універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання.

Про це  повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«D-21-11 — це універсальний український робот, який створили учасники оборонного кластера Brave1. Машина обладнана автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання. Наприклад, проводити розвідку, штурмувати або обороняти позиції» — написав він.

Робота можна використовувати, щоб безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки. Бойова частина повністю знімна.

За словами віцепрем’єра, бойова частина робота, D-11, вже пройшла успішні випробування та має позитивні відгуки від військових. У планах розробників — інтегрувати в робота натовські види озброєння та посилити стійкість до ворожого РЕБу. Зараз команда працює над масштабуванням виробництва.


Brave1 — спільна ініціатива Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Ради національної безпеки і оборони, Мінцифри, Міністерства стратегічних галузей та Міністерства економіки. Її мета — стимулювання та підтримка розвитку компаній, які працюють у сфері оборонних технологій.

Кластер пропонує організаційне та експертне супроводження розробок, а також доступ до акселераторів та інкубаторів. Ідеться про системну роботу над удосконаленням розробок, підвищення знань у питаннях масштабування бізнесу, формування цінності для інвесторів, менторство. Розробники також матимуть доступ до науково-дослідного (R&D resource) центру, який допомагатиме з необхідними компонентами, випробуваннями, устаткуванням.

Читайте також:
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
24 червня, 10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02
Світ
Компанія починає клінічні випробування.
03 червня, 11:46
Опінії
Виборцями в Україні перед наступними виборами будуть маніпулювати не тільки кремлівці, але також Маск та політичні сили, які за ним стоять.
31 травня, 15:42
Війна
Зараз раптом виявилося, що на гаражах далеко не виїдеш і дрони потрібні не лише кустарного виробництва. Ворог це зрозумів раніше за нас.
21 травня, 19:23