Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW

ВІЙНА
19 березня, 09:05
Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW

Пригожин просить ЗС рф зберегти сили, лякаючи контрнаступом ЗСУ у квітні

Засновник російської приватної військової компанії "Вагнер" євгєній пригожин анонсував масштабний контрнаступ Сил оборони України вже у квітні, закликаючи зберегти військові сили рф, і тим самим виправдовуючи нездатність досягти цілей у Бахмуті.

Таких висновків дійшли експерти Інституту вивчення війни, передає медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на звіт ISW.

На думку аналітиків, Пригожин може намагатися створити інформаційні умови, щоби пояснити кульмінацію діяльності "вагнерівців" навколо Бахмуту.

В інтерв'ю, опублікованому виданням бізнесмена "РИА ФАН" 17 березня, він стверджував, що ЗСУ готуються до контрнаступу по п'яти окремих напрямках: в районі Кремінної, Бахмута, у бік Донецька, в Запорізькій області, а також нібито в російській Бєлгородській області.

пригожин заявив, що українські сили почнуть ці операції, починаючи з середини квітня, і закликав російські війська підготуватися до цих контрнаступів, зберігши боєприпаси та техніку.

Засновник ПВК "Вагнера" описав українські сили як такі, що мають достатню бойову силу, щоб почати масований контрнаступ на всьому театрі воєнних дій, щоб виправдати нездатність "вагнерівців" завершити охоплення або оточення Бахмуту, йдеться в публікації.

Пригожин заявив, що ЗСУ готуються завдати контрудару по флангах "Вагнера" в районі Бахмуту і що його найманці готуються до цих контратак.

ISW раніше оцінила, що бойовики "Вагнера", ймовірно, проводять "авантюристичні атаки" на населені пункти, які легше захопити на північ і північний захід від Бахмуту, оскільки їхня здатність досягати тактичних успіхів у самому Бахмуті зменшується, і Пригожин, ймовірно, намагається подати ці дії як охорону флангів у рамках підготовки до наступу.

Пригожин також заявив, що в Бахмуті дислоковано щонайменше 19 тисяч осіб особового складу військ ЗСУ, що, ймовірно, є спробою виправдати відсутність прогресу "Вагнера" у місті, пишуть експерти.

Також розповідь Пригожина можна розцінювати як визнання, що загальний російський наступ в Україні наближається до кульмінації з огляду на його заклик до ЗС рф зберегти ресурси для контрнаступів ЗСУ.

Пригожин, можливо, "передбачив" український контрнаступ по п'ятьох напрямках, щоб посилити актуальність його закликів до російських сил зберегти боєприпаси та обладнання, а також через побоювання, що повсюдна нестача боєприпасів та обладнання обмежує здатність "вагнерівців" і ЗС рф вести наступальні операції в Україні, йдеться у звіті експертів.

Опис Пригожиним неминучих українських контрнаступів також має на увазі, що, на його думку, війська рф скоро поступляться ініціативою Україні та будуть змушені перейти до оборони, а не продовжувати застопорені або безуспішні наступи в районі Кремінної, Бахмуту, Авдіївки чи Вугледара.

Ключові висновки аналітиків ISW

  • У ніч із 17 на 18 березня російські війська атакували Україну 16 безпілотниками Shahed-136.
  • Кремлівський бункерний щур владімір путін продовжив придушення антивоєнного інакомислення та незаконного присвоєння військового майна в росії.

  • Ординські регіональна влада може розірвати свої зв'язки з Пригожиним.
  • Офіційний представник МЗС московії Марія Захарова підтвердила, що Кремль не відмовився від своїх максималістських цілей в Україні.
  • BBC та російське опозиційне агентство новин "Медіазону" підрахували, що російські сили втратили щонайменше 35 000 осіб загалом і 157 000 осіб загалом.
  • Війська рф провели обмежені наземні атаки на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна.
  • Окупаційні війська продовжували наступальні операції у Бахмуті та його околицях, а також на околицях Донецька.
  • Ворожі сили продовжують зводити оборонні укріплення вздовж наземних комунікацій в окупованому Криму та поблизу нього.
  • російська влада і група "Вагнера" продовжують вкладати значні ресурси у зусилля щодо залучення молоді до воєнних дій та підготовки їх морально та фізично до військової служби.
  • російська окупаційна "влада" продовжує зусилля з русифікації українців на окупованих територіях.

Раніше повідомлялося, що російська група "Вагнера" планує набрати близько 30 тисяч нових найманців до середини травня. Замість ув'язнених тепер беруть вільних громадян.

Додамо, перед тим аналітики ISW зауважили, що у Кремлі сприймають критичні висловлювання Пригожина на адресу Міністерства нападу рф через перебіг військової кампанії в Україні як загрозу режиму путіна.

російські війська на лівому березі Херсонської області змушені часто змінювати свої локації через точні удари українських військових. Також окупанти зробили кілька неуспішних спроб наступу на Авдіївку.

Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW_1

Луганський напрямок: війська рф намагалися просунутися біля Сватового

Окупаційні війська 18 березня намагалися просунутися вздовж лінії Куп'янськ – Сватове – Кремінна. Ординські джерела продовжували стверджувати, що окупанти просунулися на захід від Гряниківки (17 км на північний схід від Куп'янська) і українські війська відійшли на західний берег річки Оскол, але ISW не може підтвердити ці заяви.

РосЗМІ також стверджували, що війська рф незначно просунулися в районі Площанки (16 км на північний захід від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу (приблизно в 11 км на південь від Кремінної).

Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW_3

Донецький напрямок: окупанти безуспішно наступали в районі Авдіївки

Окупаційні сили продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях 18 березня. У Генштабі ЗСУ уточнили, що українські сили відбивали російські атаки у північній частині Бахмуту, що, ймовірно, свідчить про те, що окупанти концентрують наступальні операції у північній частині міста.

Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW_5

Ординські блогери стверджували, що бойовики ПВК "Вагнера" просунулися в промисловій зоні на півночі міста та продовжували штурми у південній та південно-західній частинах Бахмуту, а також зайняли позиції в районі центрального ринку, хоча візуального підтвердження цим твердженням експерти ISW не спостерігали.

За оцінками ISW, ординські війська окупували приблизно 50 відсотків Бахмуту станом на 8 березня, і з того часу суттєво не просунулися. Московитські джерела також стверджували, що окупанти також просувалися в районі Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмуту).

Крім того, російські війська вели безуспішні наступальні операції в районі Авдіївки та Кам'янки (5 км на північний схід від Авдіївки).

Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW_7

Південний напрямок: окупанти змушені часто змінювати позиції через точні удари ЗСУ

У ЗСУ повідомили, що російські війська знизили темп артилерійського вогню через річку Дніпро, а також окупанти змушені постійно змінювати позиції на східному березі Херсонської області через вогонь української артилерії.

Ординські війська також продовжують зводити оборонні укріплення вздовж наземних комунікацій в окупованому Криму та поблизу нього. Генштаб ЗСУ повідомив, що росіяни будують укріплення між Ішуном та Воїнкою на півночі Криму, а на кадрах у соціальних мережах видно великі купи дерев'яних піддонів, як повідомляється, біля мосту через річку Чатарлук між Ішуном та Воронцовкою на трасі N05 Армянськ-Джанкою-Сімферополь.

Війська рф змушені частіше міняти свої позиції через точні удари ЗСУ: карти боїв ISW_9

Раніше повідомлялося, що російські війська накопичують сили в районі Авдіївки Донецької області, намагаючись оточити місто.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Станом тепер зрозуміло, РФ загрожує потенційна катастрофа на полі бою. Невдовзі її наслідки відчують усі, особливо корінні народи...
16:01
Війна
Терорист євгєній прігожин може використовувати медіавплив, щоб балотуватись в президенти
08:41
Війна
путін не готовий відмовитися від своїх цілей щодо України
27 березня, 08:05
Війна
путін, ймовірно, хотів розмістити ядерну зброю в Білорусі до вторгнення в Україну
26 березня, 09:05
Війна
"Великий" наступ російських військ в Україні досягає кульмінації
25 березня, 08:30
Війна
"Кухар Путіна" спростував заяви Кремля про війну рф з НАТО в Україні
24 березня, 08:35