Влада Нікараґуа сприяє незаконному захопленню земель

СВІТ
01.05.2020, 10:30
Влада Нікараґуа сприяє незаконному захопленню земель
Фото: Mongabay

Корінне населення Нікараґуа продовжує страждати від винищення через свої родючі землі, на які поклали око транснаціональні корпорації.

Проте, що уряд країни активно сприяє гірничодобувним і лісовим компаніям у захопленні індіанських територій цього тижня повідомило видання "The Guardian".

У Нікараґуа посилюється насильство, яке на тлі пандемії COVID-19 переростає у справжню війну — силовими методами промисловці здійснюють незаконну вирубку лісу, розорюють ґрунти, змушуючи місцевих мешканців шукати нового притулку.

«З 2015 року понад 40 представників корінних племен з північного узбережжя країни були вбиті за право проживати на своїй землі. Місцеві ж правоохоронці самоусунулися від ситуації, що не може не викликати страх і відчай», — заявила правозахисниця Анурадга Міттал, яка досліджує проблему нікараґуанських індіанців.

На папері уряд країни стоїть на захисті корінних племен і непорушності відторгнення їхніх земель чужинцями, а на ділі діє зовсім до навпаки.

«Чинна влада Нікараґуа не виконує жодного з законів, які сама й ініціювала. Натомість спостерігається змова з іноземними бізнес-структурами, пов'язана з діловими інтересами та особистою наживою урядовців, яких не цікавить доля корінного населення», — підкреслила правозахисниця Анурадга Міттал.

Читайте також:
Як реалізувати своє, законом передбачене право на отримання земельної ділянки ?
20 квітня, 11:55
Земельні ділянки державної власності, право оренди на які виставляється на аукціон, будуть передані громадам по завершенні торгів.
18.11.2020, 14:24
Жодна громада за рік роботи «зеленого» уряду, парламенту та Президента так і не отримала ані гектару державної землі у свою власність.
08.08.2020, 09:10
З моменту створення фермерського господарства та його реєстрації до нього переходять права та обов’язки орендаря земельної ділянки.
20.07.2020, 17:16
Оренда чи постійне користування? — Актуальне питання для спроможних перетворити землі під лісосмугами у сільськогосподарські угіддя.
23.03.2020, 11:35
Згідно з законопроектом, ліміт власності однієї фізичної особи встановлюється на рівні 10 тисяч гектарів.
05.02.2020, 14:43