Як заспокоїти себе у час війни?

16.10.2022, 20:00
Як заспокоїти себе у час війни?

Практичний порадник від психолога для тих, хто досі не зміг прилаштуватися до нової дійсності після 24 лютого 2022 року.

Російська широкомасштабна агресія змінила наше життя. Так, як було торік – не буде вже ніколи, тому варто знати, як із користю проводити час, аби не нашкодити власній психіці.

  • Отже, перший крок: малювання.

Якщо у вас є доступ до різноманітних антистресових розмальовок, можете скористатися ними. Якщо таких нема, допоможе навіть малювання нерозбірливих каракулів на листі паперу.

Дітям можете запропонувати малювати їхній настрій, стан, страхи. Під час такого малювання та словесного опису малюнка дитина розвантажується та відновлюється, тому заохочуйте це заняття.

Метод зображення своїх страхів та емоцій із проговоренням підходить не лише дітям, а й дорослим.
  • Другий крок – насолоджуйтеся музикою.

Слухайте улюблені гурти чи виконавців там, де можливо, а ще, співайте. Якщо ви зможете долучити й інших людей до цього заняття, то отримаєте не тільки заспокоєння, а й відчуття згуртованості та єдності.

  • Третій крок – робіть перерву у споживанні інформації.

Зосередьте увагу на декількох джерелах, які надають лише офіційну, перевірену інформацію. Намагайтеся не переглядати новини перед сном.

Читайте художню літературу, поезію. У західних країнах було проведено багато досліджень, які довели, що поезія має надзвичайно позитивний вплив на нашу психіку.

  • Четвертий крок – так званий метод "Дихання життя".

Коли у вас є нагальна потреба в тому, щоби заспокоїтись або послабити напад панічної атаки, просто зробіть наступне: повний вдих – затримайте дихання на три рахунки; далі – повний видих і затримка дихання на три рахунки. Для закріплення і самозаспокоєння повторіть вправу кілька хвилин.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

Читайте також:
Життя
Які б не були виклики долі, всім нам слід змалечку вміти протистояти цьому стану, навчитися його контролювати й опановувати себе...
11.08.2023, 16:41
Життя
Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.
06.07.2023, 16:32
Життя
Ретравматизація виникає у миті, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Війна – одна з них.
24.02.2023, 22:16
Життя
«Лінь раніше за мене народилася», – коли чуємо подібне, знаємо, про що йдеться. Подивімося ж на звичні лінощі під психоаналітичним кутом.
09.02.2023, 07:09
Життя
Через війну абревіатура ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) із професійного словника психологів перекочувала у повсякденне спілкування.
31.01.2023, 07:00
Життя
Дехто з українців щось втратив через цьогорічну російську агресію. Кожна втрата – це горе, звичайне людське горе!
22.12.2022, 09:36