Як збільшився відсоток крилатих ракет, які збиває українська ППО
Наскільки зросла ефективність української ППО від першого ракетного удару рф до атаки 23 листопада
Перші ракетні удари московії вночі 24 лютого з початком повномасштабного вторгнення стали справжнім випробуванням для українських систем протиповітряної оборони, головною задачею яких було "вижити" після масованих ракетних атак з боку російського окупаційного війська, - пише Defence Express.
Це, звичайно, вплинуло на ефективність протидії української протиповітряної оборони російським ракетам – за даними лондонського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), ординських крилатих ракет було збито орієнтовно 12-18%.
"Враховуючи наказ передислокувати українські сили, пошкодження та збій у С2, несподіване зосередження на гомельському напрямку та вимушене зміщення систем, низка українських комплексів були "живі", але не координувалися протягом перших 24 годин", – зазначають у RUSI.
Зрештою, ЗСУ вдалося виконати задачу – московії не вдалося, як вона планувала, знищити українську протиповітряну оборону.
Водночас тепер можемо порівняти, як же збільшилася ефективність нашої ППО сьогодні у порівнянні з першими днями повномасштабного вторгнення на прикладі збитих крилатих ракет московії.
Так, під час останньої масштабної ракетної атаки окупантів 23 листопада маємо такі показники – рашисти випустили 70 крилатих ракет типів "Калібр", Х-101 та Х-555, з них збито 51 одиницю – тобто майже 73%.
Для репрезентативності також порівняємо і з іншими ракетними ударами протягом останніх місяців:
- 10 жовтня було випущено 84 крилаті ракети, збито 45 одиниць, відсоток збитих ракет – 53,5%;
- 11 жовтня випущено 28 ракет, збито 20, відсоток збитих ракет – 71,5 %;
- 22 жовтня випущено 33 крилаті ракети, збито 18 одиниць, відсоток збитих ракет – 54,5%;
- 31 жовтня – випущено понад 50 ракет, збито 44 одиниці, відсоток збитих ракет – орієнтовно понад 80%.
Тобто ми бачимо, що у порівнянні з першим днем повномасштабного вторгнення, відсоток збитих крилатих ракет нашої ППО зріс з 12-18% до 50-80%. Це можна також пояснити тим, що розрахунки українських систем ППО отримали неоціненний досвід протягом 9 місяців ракетних атак рф, а також посиленням ПС ЗСУ сучасними зенітними ракетними комплексами, як-от NASAMS чи IRIS-T.