Як здолати рутину?

12 серпня, 09:43
Як здолати рутину?
Фото: Psyfactor

Жити згідно з чітко спланованим розкладом, з одного боку – досить раціональне та зрозуміле рішення. Проте є й зворотний бік медалі.

Суворий розпорядок дня позбавляє людину можливості заводити нові цікаві знайомства, подорожувати, відкриватися новим знанням та захопленням. У вас може з'явитися відчуття, що ви проживаєте один і той же день по колу.

Проте рутину можна перемогти. Для цього достатньо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Скоротіть дратівливі тригери.

Боротьбу з рутиною необхідно розпочати з виявлення подразників, а для цього вам необхідно зрозуміти, які та коли у вас виникають емоції протягом дня. Наприклад, вранці ви відчуваєте гнів, коли стоїте у заторі по дорозі на роботу, але приїжджаючи в офіс, ви відчуваєте масу позитивних емоцій від спілкування з колегами за чашкою кави. 

Випишіть всі дратівливі ситуації, навіть найменші та незначні; потім виберіть найнеприємніші пункти зі списку і постарайтеся замінити їх. Наприклад, можна вибрати новий маршрут на роботу, щоб не стояти у заторі й менше нервувати.

  • Опишіть ідеальний день.

Постарайтеся дотримуватися прописаного хоча б частково. Не забувайте включити в опис цього дня маленькі радості та приємні дрібниці, які зможуть зробити ваше життя кращим.

  • Супроводжуйте невеликі перемоги невеликими нагородами.

Згадайте про позитивне підкріплення, адже навіть у разі простих дій важлива нагорода. Однак не варто намагатися цілитися у щось недосяжне, а відтак придумайте реалістичну мету: як тільки досягнете її, порадуйте себе чимось.

  • Почніть розвиватися.

До самовдосконалення можна віднести заняття спортом, вивчення іноземних мов, читання книг, відвідування різних курсів, опановування новою професією і таке інше. Чим більше в людини захоплень, тим різноманітніше її життя.

  • Використовуйте принцип "зроби хоч щось".

Виконання навіть не складних, простих дій дає нам мотивацію продовжувати проводити час продуктивно.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

Читайте також:
Життя
Корисні поради від фахового українського психолога, які можуть стати у пригоді, зокрема і дорослим (тобто, батькам та іншим родичам).
08 грудня, 08:07
Життя
Широкомасштабна війна внесла суттєві у наше буденне життя. Існує тільки "до" та "після" 24.II.2022, дата, що назавжди нас змінила...
26 жовтня, 20:27
Життя
Протягом життя кожна людина зіштовхується зі стресовими та неприємними ситуаціями. Уникнути їх, очевидно, неможливо.
21 жовтня, 07:00
Життя
Практичний порадник від психолога для тих, хто досі не зміг прилаштуватися до нової дійсності після 24 лютого 2022 року.
16 жовтня, 20:00
Життя
Дуже часто можна почути про те, що людина вживає алкоголь задля зменшення рівня тривожності, особливо у надзвичайних ситуаціях.
05 жовтня, 20:56
Життя
Чи була у вас наступна ситуація: ви ображалися на інших через те, що вони не виправдали ваших очікувань і сподівань?
30 вересня, 20:03