Як здолати рутину?

12.08.2022, 09:43
Як здолати рутину?
Фото: Psyfactor

Жити згідно з чітко спланованим розкладом, з одного боку – досить раціональне та зрозуміле рішення. Проте є й зворотний бік медалі.

Суворий розпорядок дня позбавляє людину можливості заводити нові цікаві знайомства, подорожувати, відкриватися новим знанням та захопленням. У вас може з'явитися відчуття, що ви проживаєте один і той же день по колу.

Проте рутину можна перемогти. Для цього достатньо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Скоротіть дратівливі тригери.

Боротьбу з рутиною необхідно розпочати з виявлення подразників, а для цього вам необхідно зрозуміти, які та коли у вас виникають емоції протягом дня. Наприклад, вранці ви відчуваєте гнів, коли стоїте у заторі по дорозі на роботу, але приїжджаючи в офіс, ви відчуваєте масу позитивних емоцій від спілкування з колегами за чашкою кави. 

Випишіть всі дратівливі ситуації, навіть найменші та незначні; потім виберіть найнеприємніші пункти зі списку і постарайтеся замінити їх. Наприклад, можна вибрати новий маршрут на роботу, щоб не стояти у заторі й менше нервувати.

  • Опишіть ідеальний день.

Постарайтеся дотримуватися прописаного хоча б частково. Не забувайте включити в опис цього дня маленькі радості та приємні дрібниці, які зможуть зробити ваше життя кращим.

  • Супроводжуйте невеликі перемоги невеликими нагородами.

Згадайте про позитивне підкріплення, адже навіть у разі простих дій важлива нагорода. Однак не варто намагатися цілитися у щось недосяжне, а відтак придумайте реалістичну мету: як тільки досягнете її, порадуйте себе чимось.

  • Почніть розвиватися.

До самовдосконалення можна віднести заняття спортом, вивчення іноземних мов, читання книг, відвідування різних курсів, опановування новою професією і таке інше. Чим більше в людини захоплень, тим різноманітніше її життя.

  • Використовуйте принцип "зроби хоч щось".

Виконання навіть не складних, простих дій дає нам мотивацію продовжувати проводити час продуктивно.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Які б не були виклики долі, всім нам слід змалечку вміти протистояти цьому стану, навчитися його контролювати й опановувати себе...
11.08.2023, 16:41
Життя
Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.
06.07.2023, 16:32
Життя
Ретравматизація виникає у миті, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Війна – одна з них.
24.02.2023, 22:16
Життя
«Лінь раніше за мене народилася», – коли чуємо подібне, знаємо, про що йдеться. Подивімося ж на звичні лінощі під психоаналітичним кутом.
09.02.2023, 07:09
Життя
Через війну абревіатура ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) із професійного словника психологів перекочувала у повсякденне спілкування.
31.01.2023, 07:00
Життя
Дехто з українців щось втратив через цьогорічну російську агресію. Кожна втрата – це горе, звичайне людське горе!
22.12.2022, 09:36