ЄС купуватиме снаряди для ЗСУ, – Reuters

ПОЛІТИКА
18.02.2023, 22:53
ЄС купуватиме снаряди для ЗСУ, – Reuters
Фото: Reuters

Західні партнери України розробляють процедуру для придбання нашим захисникам великої кількості артилерійських снарядів калібру 155-мм.

Такі відомості з посиланням на власні джерела всередині європейської бюрократії Брюсселя оприлюднило видання "Reuters", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що міністри закордонних справ усіх країн-учасниць Європейського союзу (навіть проросійської Угорщини – прим. ред.) обговорять вищезгадане питання під час найближчої зустрічі у понеділок, 20 лютого.

На думку деяких єврочиновників і дипломатів, спільні дії ЄС будуть ефективнішими, ніж купівля снарядів окремими країнами, скажімо, Естонією чи Фінляндією за власні бюджетні кошти.

Уточнюється, що додаткові масштабні замовлення дозволять військовій промисловості всього Старого світу інвестувати у додаткові потужності з виробництва боєприпасів, бо їх нині потребує не тільки Україна.

Про необхідність збільшити виробництво снарядів для нагальних потреб ЗСУ під час щорічної Мюнхенської конференції з безпеки у суботу, 18 лютого, говорила і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

«Зараз настав час дійсно прискорити та збільшити виробництво стандартних засобів, яких дуже потребують українські війська на фронті. Спільне придбання снарядів для України може здійснюватися на тих же принципах, що і придбання вакцин проти COVID-19 під час пандемії», – йдеться у заяві пані фон дер Ляйєн.

Натомість вітчизняний міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що боєприпаси – це "критично важливе питання", про яке він говорив під час Мюнхенської конференції із представниками європейської військової промисловості.

«Я отримав запевнення – і в мене є конкретні цифри – щодо обсягів, які можуть бути зроблені. Питання є лише щодо контрактів, фінансування та логістики. Однак ми вирішуємо цю проблему», – зазначив очільник МЗС України.

На сьогодні відомо, що влада Естонії запропонувала замовити 155-міліметрові снаряди, які використовуються у кількох видах західних озброєнь, переданих Україні, у тому числі гаубицях.

Адже ЗСУ та інші фронтові підрозділи Сил оборони України використовують щодня від 2000 до 7000 снарядів, тоді як російський окупаційно-терористичний контингент вистрілює до 60 тисяч на добу.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що Україна все ще чекає більше західної зброї, оскільки хоче зупинити Іран від посилення арсеналу Росії.

ЄС купуватиме снаряди для ЗСУ, – Reuters_1
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Війна РФ проти України все більше схоже на протистояння гармат, гаубиць і мінометів. Тож постачання відповідних боєприпасів на вагу золота.
18 червня, 19:25
Світ
Розпропагандована система протиповітряного захисту виявилася ласою ціллю для «Гізболли». Ліванські бойовики дронами «виховують» ЦАХАЛ.
09 червня, 11:45
Війна
Провідна європейська збройова корпорація «Czechoslovak Group» забила на сполох. Виявилося, що нашим захисникам постачають погані боєприпаси.
31 травня, 13:41
Опінії
Українські захисники поступово крок за кроком відвойовують позиції держави в акваторії Азовського і Чорного морів. Ворогу стає непереливки.
20 травня, 13:45
Війна
Чим далі від передової, тим більше їздять автівки, які вкрай потрібні воїнам. Транспорт нині справді на вагу золота для евакуації поранених.
17 березня, 09:37
Війна
В українському повітряному просторі розгортаються не менш важливі бої, ніж на суходолі. Російські окупанти прагнуть панувати у небі.
13 березня, 06:01