ЄС став найбільшим донором України на тлі політичної кризи у США
Наші західні сусіди стали усвідомлювати, що у разі ймовірної перемоги росії на полі бою, воювати доведеться їм. І це впливає на постачання.
Відповідний статистичний звіт за 2 роки повномасштабної війни оприлюднив Кільський інститут у Німеччині. Як вдалося з'ясувати дослідникам, від січня 2022-го по листопад 2023-го загальна підтримка України 31 державою-донорами досягла €240 мільярда, або майже $270 мільярда.
Доволі знаково, що вказана сума (і в євро, і в доларах — прим. ред.) станом на сьогодні — це приблизний еквівалент усього річного федерального бюджету країни-агресорки. Російський режим не цурається показово економити на своїх же підданих заради геноциду українців.
На що ж саме європейські партнери витрачають власні кошти? Перш за все, військова підтримка, державний бюджет України та інші соціальні потреби наших громадян; окремо — утримання понад 10 мільйонів українських біженців за кордоном.
Основний фінансовий тягар несе на собі саме ЄС (включно з державами, які не є його членами: Велика Британія та Норвеґія — прим. ред.), оскільки його витрати майже вдвічі перевищили витрати США. Європейські військові витрати вже майже зрівнялися з американськими.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що Німеччина знову стає головною зброярнею Європи. Основна причина: російсько-українська війна перейшла у нову фазу – ресурсне виснаження сторін, чим намагаються скористатися наші західні партнери.