Єврейські олігархи росії: де вони зараз після 4 місяців агресії проти України?

СВІТ
14.07.2022, 07:00
Єврейські олігархи росії: де вони зараз після 4 місяців агресії проти України?
Фото: JTA

Після того, як російські окупаційно-терористичні сили 24 лютого вдерлися в Україну, так звані "путінські гаманці" притихли й повтікали з РФ.

Такі відомості оприлюднили ізраїльські журналісти-розслідувачі з американського видання "Jewish Telegraphic Agency", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, для російських олігархів єврейського походження (Андрєя Раппопорта, Аркадія і Боріса Ротенбергів, Віктора Вексельберга та інші – прим. ред.) нова реальність принесла багато карколомних змін у вигляді західних санкцій.

Багатії-мультимільярдери з оточення Владіміра Путіна, які досі отримували прибуток через свою участь у великому бізнесі, пов'язаного з урядом московії, нині нарешті можуть відчути на собі тяжкі наслідки кремлівської агресії на Сході Європи.

З 18 олігархів єврейського походження, визначених ще цьогоріч у березні журналістами видання "Jewish Telegraphic Agency" як потенційні підсанкційні об'єкти, 15 – вже сукупно втратили понад $10 мільярдів, усе ще зберігаючи чималу суму (≈ $120 мільярдів).

«Багатьом із цих олігархів зараз загрожує не тільки заборона на в'їзд до країн Заходу, а й тривале замороження закордонних активів, розірвання сталих зв'язків із європейськими та американськими єврейськими організаціями, часто через їхні благодійні пожертвування. Фактично, західні санкції поширилися і на єврейські міжнародні благодійні організації. Наприклад, троє засновників "Genesis Philanthropy Group" (Герман Хан, Міхаіл Фрідман і Пьотр Авен) вийшли з правління фонду після того, як на них були накладені санкції, а колишній член Кнесету Держави Ізраїлю Альберт закликав бойкотувати щорічну церемонію вручення премії "Genesis" в Єрусалимі», – йдеться у розслідуванні американських журналістів.

Водночас кілька людей зі списку, котрі публічно дистанціювалися від Путіна, виступаючи проти війни, наразі уникли санкцій, у тому числі Юрій Мільнер – власник соціальної мережі "Bay Area"; проте є і ті олігархи, кого навіть засудження російської агресії проти України не врятувало від санкцій, як-от Олєг Дєріпаска.

Незалежний Twitter-бот, створений для публікації інформації про прильоти та відльоти літаків, які належать російським олігархам, станом на тепер сповільнився, оскільки санкційний тиск не дозволяє їм як раніше розкошувати та подорожувати закордон.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", напрочуд всеїдний "русскій мір" воліє тягати каштани з вогню чужими руками: бурятськими, чеченськими, але тільки не російськими та не єврейськими.

Читайте також:
Війна
Війна завжди вривається стрімко і неочікувано для тих, хто протягом десятиліть вигадував утопічний мир, торгуючи з кривавими диктаторами.
29.12.2022, 06:45
Кримінал
Російське терористичне угруповання путінського кухаря Євгєнія Прігожина взялося шукати "гарматне м'ясо" для війни на "чорному континенті".
05.12.2022, 07:34
Війна
До 24.II.2022. велика континентальна війна в Європі вважалася малоймовірною, оскільки колективний Захід вірив, що зміг догодити РФ.
27.11.2022, 09:12
Світ
Байстрючка багаторічного російського міністра-путініста з Тиви змогла отримати паспорт балтійської республіки й уникнути санкцій.
17.10.2022, 09:12
Політика
Банкова загралася у контрпропаганду, яку мовою окупанта щоденно транслюють найбільші телеканали країни, чиї власники олігархи-українофоби.
11.07.2022, 18:12
Економіка
У країн колективного Заходу є право використати заблоковані золото-валютні резерви росії для фінансування реконструкції України.
06.06.2022, 17:09