Європейцям варто розглядати російську агресію як довгостроковий виклик

СВІТ
13.02.2024, 08:26
Європейцям варто розглядати російську агресію як довгостроковий виклик

Навіть за сценарію, коли Україна перемагає ресурсну федерацію московії, на континенті зберігатиметься загроза. КНР і США скористаються цим.

Відповідний невтішний прогноз на найближче майбутнє підготували та оприлюднили редактори американського видання The Foreign Affairs. Зазначається, що об'єднана Європа мусить якнайшвидше переглянути сценарії колективної оборони в разі, якщо США не прийдуть на допомогу у критичну мить.

Автори озвучують ще один ризик, якому, на жаль, приділяється мало уваги у більшості західних медіа. Йдеться про те, що за потенційного другого президентського строку Дональда Трампа американо-китайські відносини можуть досягти найнижчої точки за всю історію.

Це поставить європейські компанії, які працюють в обох юрисдикціях, у складне становище. Трамп може тиснути на європейців, щоби ті припинили будь-які економічні відносини із Пекіном, погрожуючи вторинними санкціями.

Також європейським лідерам треба готуватися до того, що новий американський президент закликатиме Європу блокувати китайські інвестиції у низці країн. Нагадаємо, що Трамп відомий своєю антикитайською риторикою.

Ще одна нетипова проблема другого терміну Трампа полягає у тому, що Європа має слабкий суверенітет у сфері цифрових технологій, таких як геолокація, супутниковий зв'язок, хмарні обчислення, конфіденційність даних і штучний інтелект. Європа дуже залежна від США у цих галузях.

А відтак, без співпраці із Вашинґтоном континент буде вразливим перед обличчям можливих збоїв, які може провокувати росія. Отже, крім військового фактора у Трампа є маса нетривіальних козирів, за допомогою яких він може нав'язувати Європі свої правила і робити її більш поступливою.

Тому чим швидше європейці почнуть готуватися до президентства Трампа, тим краще. З іншого боку, у Європи залишилося дуже мало часу, щоби відмовитися від китайського ринку і модернізувати цифровий сектор.

І при цьому потрібно не забувати про зміцнення власної обороноздатності, яка також вимагає значних фінансових вливань. Простіше кажучи, Європа перебуває у становищі, де в неї є менше року, щоби стати дорослою і самостійною.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що 45-й американський президент зараз ллє воду на млин Кремля. Свідомо чи ні, але від його слів та заяв програє весь Захід.

Читайте також:
Політика
Азійська війсь зла кидає нові виклики людству. Прогнилі із середини корумповані демократії заслабкі для відсічі колективному агресору.
01.11.2024, 19:23
Світ
Північноатлантичний альянс не готовий до відбиття російської агресії. Західним союзникам бракує згуртованості та єдиного погляду на Кремль.
13.09.2024, 14:58
Опінії
Російсько-українська війна — війна перехідної доби. На цьому наголошено у стінах Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.
30.07.2024, 13:45
Світ
Рішучих кроків із протидії потугам Пекіна та Москви за Північним полярним колом Вашинґтон не вживатиме; а чому? — Бо боїться!
26.07.2024, 08:28
Опінії
Однією із больових точок ресурсної федерації московії є наявність понад 100 корінних поневолених народів. У разі їхнього бунту режим упаде.
23.07.2024, 20:33
Війна
Свою ціль ворог проголосив давно: цілковита ліквідація української ідентичності. Так у Москві бачать власну перемогу над нами, а що ж ми?
23.05.2024, 07:11