Європейцям варто розглядати російську агресію як довгостроковий виклик

СВІТ
13 лютого, 08:26
Європейцям варто розглядати російську агресію як довгостроковий виклик

Навіть за сценарію, коли Україна перемагає ресурсну федерацію московії, на континенті зберігатиметься загроза. КНР і США скористаються цим.

Відповідний невтішний прогноз на найближче майбутнє підготували та оприлюднили редактори американського видання The Foreign Affairs. Зазначається, що об'єднана Європа мусить якнайшвидше переглянути сценарії колективної оборони в разі, якщо США не прийдуть на допомогу у критичну мить.

Автори озвучують ще один ризик, якому, на жаль, приділяється мало уваги у більшості західних медіа. Йдеться про те, що за потенційного другого президентського строку Дональда Трампа американо-китайські відносини можуть досягти найнижчої точки за всю історію.

Це поставить європейські компанії, які працюють в обох юрисдикціях, у складне становище. Трамп може тиснути на європейців, щоби ті припинили будь-які економічні відносини із Пекіном, погрожуючи вторинними санкціями.

Також європейським лідерам треба готуватися до того, що новий американський президент закликатиме Європу блокувати китайські інвестиції у низці країн. Нагадаємо, що Трамп відомий своєю антикитайською риторикою.

Ще одна нетипова проблема другого терміну Трампа полягає у тому, що Європа має слабкий суверенітет у сфері цифрових технологій, таких як геолокація, супутниковий зв'язок, хмарні обчислення, конфіденційність даних і штучний інтелект. Європа дуже залежна від США у цих галузях.

А відтак, без співпраці із Вашинґтоном континент буде вразливим перед обличчям можливих збоїв, які може провокувати росія. Отже, крім військового фактора у Трампа є маса нетривіальних козирів, за допомогою яких він може нав'язувати Європі свої правила і робити її більш поступливою.

Тому чим швидше європейці почнуть готуватися до президентства Трампа, тим краще. З іншого боку, у Європи залишилося дуже мало часу, щоби відмовитися від китайського ринку і модернізувати цифровий сектор.

І при цьому потрібно не забувати про зміцнення власної обороноздатності, яка також вимагає значних фінансових вливань. Простіше кажучи, Європа перебуває у становищі, де в неї є менше року, щоби стати дорослою і самостійною.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що 45-й американський президент зараз ллє воду на млин Кремля. Свідомо чи ні, але від його слів та заяв програє весь Захід.

Читайте також:
Війна
Нині критично необхідний крок для запобігання нападу росії вже на саму Європу, якщо Україна впаде, — втручання Північноатлантичного альянсу.
07 квітня, 12:04
Війна
На Заході знову активізуються голоси, які просувають конспірологію, буцімто Київ зірвав перемовини весною 2022 року. Це відверта брехня!
18 березня, 06:01
Політика
Поразка ресурсної федерації московії на полі бою залежить від політичної волі Заходу. Більше грошей і зброї для ЗСУ — менше загроза.
29 лютого, 14:56
Війна
Яким може бути договір із росією щодо припинення війни? Як мінімум, окупація всього Лівобережжя, роззброєння ЗСУ і тотальний геноцид.
12 лютого, 07:12
Економіка
Біда вітчизняних політиків у тому, що уявлення про Китай засновані на заявах профанів, а не аналізі робіт істинного марксиста товариша Сі.
04 лютого, 13:00
Опінії
Адже РФ воюватиме доти, доки у неї буде кубишка із нафто-газо-доларів. Прикро, що світовий істеблішмент не чухається у цьому напрямку...
21 січня, 17:19